لب‌هایتان را حرفه‌ای آرایش کنید (فیلم آموزشی)

آموزش آرایش لب باریک

آموزش آرایش لب باریک و پهن

همه زیبایی را دوست دارند و جذب زیبایی‌ها می‌شوند. همه خانم‌ها زیبا هستند به شرط این که به خودشان برسند و برای زیبایی‌شان کمی وقت صرف کنند. آرایش چهره تاثیر زیادی روی زیبایی دارد باید آرایش صورت زیبا باشد تا در نهایت چهره زیبا دیده شود. آرایش لب در زیبایی چهره اهمیت زیادی دارد و باید اصولی و حرفه‌ای باشد چون در غیر این صورت نتیجه عکس دارد و باعث زشتی چهره می‌شود. باید آموزش آرایش لب باریک و پهن را یاد بگیرید و با توجه به آن آرایش کنید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، آموزش آرایش لب باریک و پهن را مطالعه می‌کنید و در آخر فیلم آموزشی آرایش لب را مشاهده خواهید کرد.

آموزش آرایش لب باریک

آرایش لبهای نازک

معمولا لب‌های خیلی باریک زیبا دیده نمی‌شود ، خوشبختانه با روش‌های آرایش لب باریک می‌توان کمی لب‌ها را حجیم‌تر کرد. بعضی از خانم‌ها برای این که لب‌هایشان را پهن جلوه دهند خیلی از خطاهای آرایشی را انجام می‌دهند و به شکلی آرایش می‌کنند که از دور هم مشخص است که لب‌ها طبیعی نیستند و با خط، لب‌ها پهن شده‌اند. هر چیزی که غیر طبیعی دیده شود ، زیبا نیست باید به شکلی آرایش کنید که هم ایرادهای چهره پوشانده شود و هم طبیعی دیده شود. در ادامه نکات ساده برای آرایش لب باریک و آموزش آرایش لب باریک را می‌خوانید که با کمک این نکات لب‌های زیبایی خواهید داشت:

نکات مهم در آموزش آرایش لب باریک :

 • در شروع آموزش آرایش لب باریک ابتدا باید به کمک پودر کل لب‌ها را بپوشانید و کاملا بی‌رنگ کنید.
 • خط لب خود را بالاتر از خط‌های لب طبیعی خود بکشید تا لب‌هایتان پهن دیده شود.
 • رنگ رژ لب و خط لب را یک درجه متفاوت انتخاب کنید ، جوری که خط لب تیره‌تر باشد تا کاملا لب‌هایتان دیده شود.
 • یک خط لب تیره برداشته و گوشه لب‌های خود را از روی خط لب قبلی با آن دوباره بکشید.
 • به کمک خط لب تیره وسط لب پایین و بالا خط کوچکی بکشید.
 • برق لب باعث حجیم دیده شدن لب‌ها می‌شود. برق لب ضد آب بزنید.
 • از روی برق لبی که استفاده کرده‌اید کمی رژ لب به گوشه‌ی لب‌های خود بزنید.
 • سعی کنید همیشه از رژ لب‌های حجم دهنده استفاده کنید.
 • کاری که برای برجسته دیده شدن لب انجام دهید این است که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لب‌تان بکشید.

نکاتی در مورد آرایش لب پهن

 آرایش لب پهن

اگر لب‌هایتان پهن است نیازی نیست خط لب را مانند آرایش لب باریک ، بکشید. بلکه همین کافی است که دور لب را بکشید و رژ بزنید. فقط پهن بودن لب کافی نیست بلکه باید برجسته هم دیده شود. برای برجسته کردن لب‌های پهن می‌توانید خط سفیدی در وسط لب پایینی بکشید. تفاوت کشیدن خط سفید پایین لب این جا است که در لب باریک خط سفید کامل کشیده می‌شود ولی در لب پهن این خط سفید فقط وسط لب و قسمتی کوچکی از لب می‌کشیم.

کوچک نشان دادن لب‌های خیلی بزرگ

آموزش تصویری کشیدن خط لب

 

امروزه همه علاقه دارند که لب‌های بزرگی داشته باشند ولی اگر بیش ار اندازه بزرگ باشد هم مشکل است و زیبا دیده نمی‌شود. پس باید کسانی که لب‌های خیلی بزرگی دارند نکاتی را رعایت کنند تا بزرگ بودن لب‌ها زیاد مقابل چشم نباشد. این نکات عبارت است از:

 • استفاده از رژ لب‌های تیره ممنوع
 • رنگ‌های طبیعی و ملایم بزنید که درخشندگی کمی دارند
 • با پنکک و کرم پودر می‌توانید قسمت‌های کمی از لب را بپوشانید و آن قسمت رژ لب نزنید.
 • مداد لب باید مانند رژ لب رنگ ملایم و سبکی داشته باشد.
 • اگر رژ لب کمی تیره باشد باید آرایش چشم خیلی ملایم باشد.
 • اگر آرایش لب خیلی روشن است باید آرایش چشم کمی غلیظ باشد.

نکات آرایش لب باریک و پهن

ارایش لب های بزرگ

برخی از نکات در مورد آرایش لب عمومی است و ربطی به لب باریک یا پهن ندارد. پس یک سری اصول کلی برای آرایش لب باریک و پهن وجود دارد که برای داشتن آرایش زیبا باید رعایت کنید.در ادامه این نکات را می‌خوانیم:

قبل از آرایش لب می‌توانید با کمک مسواک نرم ، لب‌های خود را ماساژ دهید و به نوعی از اسکراب لب کمک بگیرید. تا لب‌هایتان آماده جذب رژ لب باشد و ماندگاری آن نیز بیشتر باشد. مثلا می‌توانید از اسکراب لب شکر و روغن زیتون استفاده کنید. این گونه که روغن زیتون و شکر را مخلوط می‌کنید سپس آن را به لب می‌مالید و لب را ماساژ می‌دهید پس لب‌هایتان را بشویید و با چرب کننده لب ، چرب کنید.
برای انتخاب رنگ رژ لب می‌توان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پیدا نمود باید رژ لبی که انتخاب می‌کنیم با رنگ پوست ، فرم لب و حتی لباسی که می‌پوشیم تطابق دهیم. حتی ایده ست لاک و رژ لب نیز جالب است و می‌توانید رژ لب و لاک را ست کنید.

ادامه نکات ساده برای رژ لب زدن

اگر سایه می‌زنید باید سایه را با رژ لب ست کنید باید بین آرایش هماهنگی ایجاد شود.  برای زدن رژ لب ، لب‌ها را در آرامش کامل به حالت کشیده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه می‌داریم.
سعی کنید از مداد لب‌های نرم برای کشیدن خط لب استفاده کنید ؛ مداد لب‌های مومی بهترین گزینه هستند چون به آرامی روی لب حرکت می‌کنند و لب را زخم نمی‌کنند.

بهتر است از مداد لب مات استفاده کنید تا اگر قسمتی را اشتباه کشیدید به راحتی بتوانید آن را پاک کنید.

برای این که رژ لب به دندان مالیده نشود ، انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهید و لب‌هایتان را ببندید. سپس انگشت خود را بیرون بکشید. به این ترتیب رنگ اضافه رژ لب از داخل لب‌هایتان پاک شده و از مالیده شدن آن به دندان‌هایتان جلوگیری می‌کند.

در ادامه این مطلب “فیلم آموزش آرایش لب” را مشاهده می‌کنید ، امیدوارم لذت ببرید:

فیلم آموزش آرایش لبدانلود فیلم آموزش آرایش لب
امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد آموزش آرایش لب باریک و پهن و همچنین فیلم آموزش آرایش لب ، لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. زیبایی برای خانم اهمیت زیادی دارد پس باید برای زیبایی‌تان زمان صرف کنید ، هم زیبایی طبیعی و زیبایی با آرایش.

35 دیدگاه برای “لب‌هایتان را حرفه‌ای آرایش کنید (فیلم آموزشی)

 1. شیما گفته:

  رحان جون ممکنه رهنماییم کنی؟در مقابل کسی که به خانوادت توهین میکنه حسادت میکنه پز میده تقلید میکنه هر چی از دهنش در میاد میگه رو محبتهای ادم برچسب وظیفه میزنه هر جی میهری میره عین اونو میگیره ووووو خیلی چیزهای بد دیگه،البته همه ی اینا کار دوستمه که از من کوچیک تذه و چون فامیلمه چیزی نمیگم،چیکار کنم خیلی وقتها جوابشو دادم ولی مامانم و بقیه میگن ولش کن،چیکار کنم….یه حرفایی یادم بدین که بتونم جلوش کم نیارم

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به شیما– دوست خوبم بهتره برخورد کمی داشته باشین و کم محلی کنین …ولی به نظر من جواب دادن و برخورد بد برازنده یه خانوم نباشه 🙂

 2. پریا گفته:

  من واقعا نمیدونم یعنی چی اینکارا اگه نمیخواید کامنت بزاریم خب بگید من هر چی کامنت میزارم ثبت نمیشه

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به پریا– همراه همیشگی ما فقط به خاطر مشغله کاری زیاده حتما که تایید میشه فقط ممکنه زمان ببره که عذر می‌خوایم به خاطر تاخیر 🙂

 3. بانو گفته:

  شیماجون منم توچنین موقعیتی قرارگرفتم اماباسکوت وبی محلی بهش حرصشودراوردم وقتی توسکوت کنی این نشونه عاقل بودن تورونشون میده امااگه عکس العمل نشون بدی خودتوبااون دریک سطح میدونی مطمئن باش سکوت تنهاراه حله اگه دیگه تاحدانفجاررفتی فقط یه جمله بگوجواب ابلهان خاموشیست همین البته به بزرگترهرگزاینونگودوست گلم

 4. بیتا گفته:

  من لب های خودم برجسته و کوچک هستند و مثل رنگ لبهای پدرم رنگش جیگری است و همیشه دوستام به من تهمت میزنن میگن تریاک میکشی ویا میگن تو رژلب میزنی ومیرن به خانوم های مدرسمون میگن ???????? وهمه فکر میکنن از کم خونیه منه و میگن چرا لبات جیگریه میگن چرا خوشگله منم میگن زیبایی خدادادیه اونام هیچی نمیگن ?????نمیدونم چرا انقد به لبام گیر میدن?
  ببخشید سرتونو درد آوردم مطالبتون همیشه عالیه و هست?

 5. پریا گفته:

  عههه یه پریای دیگه……دوستان اون من نیستما..حالا دو روز رفتم یه نفر دیگه اومده جام… پس از این به بعد من به اسم پریا1نظر میدم.

 6. شیما یه پروازی گفته:

  پریا جون کارای دوستای ما کمی فشرده ست به خاطر همون ما باید درکشون کنیم،منم چند بار این مشکل برام پیش اومده ولی سعی کردم سختی های کاراشونو درک کنم.

 7. شیما یه پروازی گفته:

  باشه ابجی پری،ببهشید ابجی پریای1 ولی من که تورو همون ابجی پریا صدا میکنم باشه خوشملم؟؟؟؟

 8. مائده گفته:

  دقیقا شیما جون من هم یک دوست دارم پسر هست که پدر و مادرش با پدر و مادرم دوست هستند هر دفعه که میاد خونه ما هی تیکه به من میندازه هم سن خودم هم هست ولی من هم جوابشو میدم بنظرتون کار بدی است??
  امشب هم میخواد بیاد خونمون

 9. شیما گفته:

  مائده جون به نطرم به قول آبجی رحان برازنده ما ها نیست،ولی ادم حرص نیخوره فکر کنم بتونی خوب درکم کنی،ادم هر کاری میکنه دلش خنک نمیشه،یع بار من نه سالم بود پسر عموم انقدر اذیتم کرد منن یواشکی ورداشتم سی دی کارتونش رو خط انداختم،البته اون مو قع بچه بودم….ادم اخع حرص میخوره چیکار کنیم خب،من الان با این که دوازده سالمه ولی بعضی از موهام سفید شده از بس از دست این دختره حرص خوردم….نمیتونم جلو خودمو بگیرم

 10. شیما گفته:

  بانو جون مرسی که گفتی حتما اگه اذیتم کنه اینو میگم،البته هیچ ترسی ام ندارم که بره به مامانش و مامانم بگه چون انقدر اذیتم کرده ولی من به مامانم نگفتم میرم میگم که به خاطر این کارش این حرفو زدم.البته دروغم نمیگما هر دفعه یه بلای جدیدی سرم میاره ….بعضی وقتها سکوت فقط علامت رضا نیست،جواب ابلهام هست

 11. مائده گفته:

  درسته شیما جون عزیزم اون هم خیلی بی ادبه ولی خوب چیکار کنیم دیگه که این کارا برازنده ی ما دخمل های خوشگل نیست

 12. سوگند گفته:

  شیما جون منم یه فامیل دارم هرچی بخرم اونم میخواد بخره یعنی هرچی منظورمواز یکدونه رژ لبه تا سرویس تخت و کمد
  من روانی شدم هرچی میخرم باید مطمعن باشم یکی از اونو میخره مادرشم حمایتش میکنه پریروز گچ مو خریدم همون روز همونو خرید
  رفتم روانشناسی کلی چرت گفت آخرش گفت خیلی خوبه دارهوازت الگو میگیره که انقدر خوش سلیقه ای بخدا روانی شدم دلم میخواد یه روز انقدر محکم بزنم زیر گوشش اه خسته شدم ..شیما جون مسخرش کن خوب جواب میده بگو اه چه مانتو بد رنگی داری یا مثلا اگه چاق هست بهش بگو من اگه جات بودم میرفتم باشگاه خخخخ حرصش رو دربیار ولی بهش فحش نده راستی ببخشید معذرت میخوام شما چند سالته،؟

  توروخدا نظرمو بزارید انگشتام ترکید انقدر تایپ کردم لطفا

 13. بهارک گفته:

  من لبای پروتزی خوشگلی دارم …ولی خیلی پوست پوست میشن اعصابم خراب میشه نمی دونم چی کار کنم رحان جوون یه راه حل میگی ممنون میشم

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به بهارک– دوست خوبم شب‌ها موقع خواب میتونین از وازلین استفاده کنین و مطلبی هم داشتیم راجع به این موضوع با سرچ میتونین پیدا کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.