لایه‌برداری و اسکراب پوست صورت فقط در ۵ مرحله!

لایه‌برداری و اسکراب پوست صورت فقط در 5 مرحله!

روش صحیح لایه برداری و اسکراب پوست صورت

با اسکراب و زدودن آلودگی‌ها از سطح پوست، کرم چین و چروک، کرم صورت یا محلول ضد آکنه شما موثرتر از قبل عمل خواهد کرد، زیرا اجازه نفوذ به زیر سلول‌های پوستی صادر شده و سلول‌های مرده سد راه رسیدن و جذب مواد مغذی به پوست نخواهند بود.

برای تاثیر بیشتر، با پوست خود با ملایمت و به دور از هرگونه خشونتی رفتار کنید، تاثیر لایه‌برداری در دراز مدت و با صبر حاصل می‌شود نه با شدت و سرعت. با استفاده افراطی از اسکراب‌ها، پوست حالت جمع‌شدگی به خود گرفته و در موارد وخیم‌تر پوست بسیار نازک و شکننده خواهد شد.

همانطور که خودتان می‌دانید لایه‌بردارهای زیادی برای بدن و صورت وجود دارد اما انتخاب یک لایه‌بردار مناسب و مفید برای صورت کار سختی به نظر می‌رسد. لایه‌برداری از صورت نقش عمده‌ای در پاکسازی و جوانسازی پوست صورت دارد و باعث از بین رفتن لک صورت می‌شود.

صورتی‌ها در این مطلب قصد دارد موثرترین و مفیدترین روش لایه‌برداری سطحی پوست صورت را به شما آموزش دهد. با ما همراه باشید.

لایه برداری و اسکراب پوست

۱) صورت خود را به خوبی بشویید

قبل از شروع فرآیند لایه‌برداری بهتر است صورت خود را به خوبی شسته و پاک کنید. تمییزی صورت نتیجه استفاده از اسکراب را به مراتب بهتر خواهد کرد. چرا که روزنه‌های پوستی تمیز و آماده لایه‌برداری می‌شوند.

۲) اسکراب مناسب ر ا انتخاب کنید

اسکراب مناسب باعث می‌شود پوست شما به آرامی لایه‌برداری شده و دچار حساسیت و صدمه نشود. ابتدا نوع پوست صورت خود را شناسایی کرده و سپس اسکراب مناسب را پیدا کنید. بعد از استفاده از اسکراب بهتر است حتما از مرطوب‌کننده استفاده شود.

۳) لایه‌بردارهای طبیعی را امتحان کنید

شما می‌توانید با استفاده از آب‌لیمو و شکر یک لایه‌بردار موثر و طبیعی تهیه کنید. کافی است سه قاشق غذا خوری عسل را به نصف استکان آبلیموی تازه و طبیعی اضافه کرده و آن را با پنبه به صورت خود بمالید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه می‌توانید آن را با آب سرد بشویید.

۴) نحوه صحیح استفاده از اسکراب

ابتدا مقدار کمی از اسکراب مورد نظر را روی گونه‌ها قرار دهید و سپس به آرامی و احتیاط با حرکات دورانی آن را به باقی نواحی صورت بمالید. این کار را با نوک انگشتان و به آرامی انجام دهید. از لایه‌بردارهای قوی برای صورت استفاده نکنید. همچنین توصیه می‌شود از لایه‌بردارهای دارای ” گرانول” نیز برای صورت استفاده نشود.

۵) فواصل مناسب برای لایه‌برداری

به دلیل حساسیت بالای پوست صورت بهتر است فواصل استفاده از لایه‌بردار مرتب و مناسب باشد. برای این کار بهترین راه استفاده از لایه بردار مناسب دو روز در هفته است. استفاده زیاد از لایه بردار نه تنها مناسب نیست بلکه ph پوست را تغییر می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.