مجله صورتی‌ها

 
گیفت شب یلدا
كوچک كردن سايز كفش

آموزش مرحله به مرحله کوچک کردن سایز کفش

به احتمال زیاد برای شما نیز پیش آماده است که کفشی را خریده باشید که بعد از مدتی گشادتر شده و دیگر برای سایز پاهای شما مناسب نیست و یا به خاطر لاغرتر شدن پاهایتان کفش کمی برای پای شما بزرگ شده باشد. در این شرایط باید چه کاری کرد؟ روش‌هایی برای کاهش سایز کفش وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان اقدام به کوچک کردن سایز کفش کرد. در این مطلب یکی از روش‌های کوچک کردن سایز کفش را به شما معرفی کرده و به صورت مرحله به مرحله آن را به شما یاد خواهیم داد. همراه ما باشید.

کوچک کردن سایز کفش

کوچک کردن سایز کفش

صورتی‌ها: بهتر است که در هنگام خرید کفش دقت کنید و کفش بزرگ خریداری نکنید زیرا حتی روش‌های کوچک کردن سایز کفش نیز نمی‌توانند زیاد در سایز کفش تاثیر داشته باشند. ولی خب اگر کفشی دارید که برای پاهای شما گشاد است می‌توانید روش زیر را امتحان کنید.

لوازم لازم برای کاهش سایز کفش:

  • کفش‌های بزرگی که دارید
  • سشوار
  • آب
  • واکس هم رنگ با کفش
  • آبپاش

مراحلی که باید برای کوچک کردن سایز کفش انجام دهید:

کاهش سایز کفش

همانطور که از لوازم لازم برای این کار پیداست روش کار بسیار ساده خواهد بود. برای شروع کار شما باید آب را داخل آبپاش بریزید و آماده شروع کار شوید. البته بدون آبپاش نیز می‌توان این کار را انجام داد زیرا نتها استفاده ما از آبپاش، پاشیدن آب بر روی نقاط مختلف کفش خواهد بود.

پس با استفاده از آبپاش نقاطی از کفش که برای شما گشاد است و یا طی گشت زمان گشادتر شده است را مرطوب کنید. انگشتان خود را در آب بشویید و منطقه را که می‌خواهید کوچک کنید مالش دهید. توجه کنید که از ریخته شدن آب بر روی کف و پاشنه کفش جلوگیری کنید. مانند تصویر زیر.

کوچک کردن سایز کفش

به از انجام این کار برای کوچک کردن سایز کفش باید نقاط مرطوب شده را خشک کنید. این کار را هم می‌توان به کمک سشوار انجام داد و هم می‌توان کار را به صورت طبیعی انجام داد و از نور خورشید کمک گرفت. انتخاب بین این دو گزینه به عهده خود شما خواهد بود. توجه کنید که درجه حرارت شسوار نباید زیاد باشد.

تصویر زیر را نگاه کنید.

کوچک کردن سایز کفش

بسته به ضخامت کفش شما و همچنین میزان بزرگی کفش تعداد دفعات انجام این ۲ مرحله متغییر است. ممکن است نیاز باشد شما این دو مرحله را حتی ۳ بار نیز تکرار کنید. بعد از انجام این دو مرحله بسیار ساده برای کاهش سایز کفش نوبت به تمیز کاری می‌رسد. با استفاده از واکس کفش خود را تمیز کنید تا زیباتر دیده شود.

باز هم تاکیید می‌کنیم که این روش ممکن است اصلا بر روی برخی کفش‌های تاثیر نداشته باشد بخصوص در صورتی که کفش زیاد بزرگ باشد.

منبع این مطلب:

https://www.wikihow.com/Shrink-Leather-Shoes

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها