فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان

فوت و فن‌های شوهرداری

فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان

یکی  از مسائل مهمی که خانم‌ها بعد از ازدواج با همسران خود دارند این است که نمی‌دانند چه‌طور و چگونه با همسر خود رفتار کنند تا همیشه همسرشان از آن‌ها راضی باشد و کمتر مسئله‌ای بینشان به وجود آید. برای این‌که بتوانید همسر خود را راضی نگه دارید باید فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان را بیاموزید تا بتوانید همیشه خانواده‌ای خوش‌بخت داشته باشید.

در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز مطلبی در رابطه با فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان آماده کرده‌ایم که امیدواریم با خواندن این مطلب همیشه زندگی شاد و خوشبختی داشته باشید.

فوت و فن‌های شوهرداری

عشق و علاقه‎ی خود را بیان کنید :

اولین مورد از فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان این است که: عشق و علاقه‎ی خود را با زبان بیان کنید و این دوست داشتن را با توجه زیاد به همسرتان نشان دهیدعشق و علاقه‎ی خود را با زبان بیان کنید چون بیشتر مردان به تمجید و تعریف شدن نیاز دارند و دوست دارند که از مردانگی آن‌ها تعریف شود. و فردی که این تعریف را باید از او بشنوند شما هستید چون شما تنها کسی هستید که می‌توانید روی همسرتان تاثیر بگذارید. وقتی شما از همسرتان تعریف می‌کنید همسر شما نیز به سرعت به شما پاسخ خواهد داد و شما نیز خوش‌حال خواهید شد. به همسر خود بگویید که دوستش دارید و او تنها شخصی است که برای ازدواج با شما مناسب بوده و او را انتخاب کرده‌اید چون تواناست و بسیار خوب است.

خوش‌اخلاق و خوش‌زبان باشید :

شما باید همیشه با همسر خود خوش‌اخلاق و خوش‌زبان باشید. چون یکی از نکات بسیار مهم در زندگی زناشویی رفتار و اخلاق زیباست و مهم‌ترین نکته در جلب محبت همسر نیز خوش‌رو و خوش‌زبان بودن است. شما باید همیشه با محبت و مهربانی و شفقت با همسر خود صحبت کنید و همیشه آرامش خود را حفظ کنید. سعی کنید هیچ‌گاه صدای خود را پیش همسرتان بالا نبرید و کلمات توهین‌آمیز به او نگویید و هیچ‌گاه معایب و نقص‌های او را به زبان نیاورید.

نیکی کنید :

همیشه به او نیکی کنید. سعی کنید قبل از این‌که او نیازهای خود را به زبان بیاورد شما این نیازها را برطرف کنید. مثلا وقتی از سرکار خسته برمی‌گردد سعی کنید قبل از این‌که او نوشیدنی یا غذایی از شما بخواهد شما برای او نوشیدنی ببرید و غذایی برای‌شان آماده کنید. این اعمال گرچه ساده به نظر می‌آیند ولی در جلب توجه همسر بسیار مفید هستند.

به خانواده و مادرش سر بزنید :

قبل از این‎که همسرتان بگوید که به خانواده و مادرش سر بزنید شما این سخن را بر لب بیاورید و از او بخواهید که به خانواده و مادرش رسیدگی کند و همراه همسرتان به دیدن خانواده‌اش بروید و برخی اوقات از او بخواهید که تنها به دیدن خانواده و مادرش برود. در مناسبت‌های مختلف برای خریدن هدیه برای اقوام شوهر با شوهرتان همراه شوید و او را تنها نگذارید. همچنین خودتان نیز برای مادر همسرتان هدیه‌ای تهیه کنید و به همسرتان بگویید که می‌خواهید خودتان این هدیه را به مادر او بدهید. با انجام این کارها شوهرتان خوش‌حال می‌شود چون همسری دارد که همیشه به فکر اوست و همسری فداکار مهربان و بی نظیر است.

فوت و فن‌های شوهرداری

فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان

خود را برای شوهرتان بیارایید :

یکی دیگر از مواردی را که مهم‌تر از تمام موارد است آراستگی شماست. شما باید همیشه آراسته باشید و در بهترین حالت پیش همسرتان باشید و هیچ‌وقت پیش همسر خود لباس‌های کهنه و یا بدون آرایش نباشید. شما باید برای همسر خود وقت کافی داشته باشید تا بتوانید به خودتان برسید و به تمایلات همسرتان با رغبت پاسخ دهید.

شما همیشه باید خودتان را در مقابل همسرتان زیبا نشان دهید و همیشه از لباس‌های نو  و زیورآلات زیبا در مقابل همسرتان استفاده کنید. وقتی همسرتان لباس نویی برای شما خریداری می‌کند سعی کنید این لباس را برای اولین بار برای همسرتان بپوشید و یا زیورآلات خود را پیش همسرتان نیز استفاده کنید. این علایم نشان می‌دهد که شما چه‌قدر همسر خود را دوست دارید و به او اهمیت می‌دهید. که یان خود باعث افزایش علاقه همسرتان به شما می‌شود.

و نکته‌ی دیگر این‌که معمولا اکثر مردان نشان دادن عشق از طریق روابط زناشویی را راحتر از بیان کلامی می‌دانند. پس اگر می‌خواهید همسرتان از لحاظ عاطفی و احساسی خودش را در اختیار شما قرار دهد. نیاز است تا نیازهای او برآورده شود. همسر شما نیاز دارد تا بداند که به او تمایل دارید. اگر شوهرتان در روابط زناشویی احساس رضایت کند قطعا شما هم در نیازهای عاطفی بی نیاز خواهید شد.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند:

از وظایف زن در قبال شوهر آن است که خود را برای او با خوش بوترین عطرها ، خوش بو سازد. بهترین لباس‌ها را در حضور او بپوشد و به بهترین صورت، آرایش نماید.

فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان

تمام توجه خود را وقف کودک خود نکنید :

ششمین مورد از فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان : موقعی که شما بچه‌دار می‌شوید و فرزندی به دنیا می‌آورید تمام توجه خود را وقف کودک خود نکنید و به همسرتان نیز توجه کنید چون ممکن است شوهرتان احساس تنهایی کند. در چنین مواردی باید حواستان باشد تا هیچ‌گاه پدر فرزندانتان را فراموش نکنی و همیشه بیشتر از فرزندان به همسرتان توجه کنید. شما باید به همسر خود بیشتر توجه کنید تا کودکانتان نیز این را بیاموزند که احترام به پدر ارزشمند تر است. و توجه به همسر نیز ارزشمندتر.

بپزیرید که همسرتان مسئولیت خانواده را بر عهده دارد :

یکی دیگر از فوت و فن‌های شوهر داری پذیرفتن سرپرست بودن مرد خانواده است. همه‌ی شما می‌دانید که معمولا در هر خانواده مرد مسئولیت سرپرستی خانواده را بر عهده دارد و خانواده را مدیریت و سرپرستی می‌کند. این مسئولیت و مدیریت خانواده به دلیل برخی ویژگی‌های جسمانی و عقلانی که مرد نسبت به زن و خانواده خود دارد بر عهده مرد خانواده گذاشته می‌شود. مرد خانواده در بسیاری از موارد حتما باید با همسر و فرزندان خود مشورت کند و نمی‌تواند مواردی هم‌چون محل سکونت ، ادامه تحصیل، اشتغال و … را به تنهاییی تصمیم بگیرد و اگر این تصمیمات را به تنهایی بگیرد می‌تواند مورد پذیرش همسر و خانواده‌ی خود قرار نگیرد و فرزندان و همسر نیز حق اعتراض به پدر خانواده را خواهند داشت. و همچنین باید در تمام موارد زندگی زناشویی و حتی کاری خود با همسر خود نیز مشورت کند تا حرف‌های و صلاح‌دید همسر خود را نیز بداند و بعد تصمیم نهایی با مرد خانواده است.

11 دیدگاه برای “فوت و فن‌های شوهرداری برای زنان

 1. رویا گفته:

  خدایی چرا همش ما باید به فکر این باشیم که چطوری مردمونو راضی نگه داریم؟همش ما نگران اینیم که یه وقت کاری نکنیم که آقا ناراضی بشه؟؟؟چرا اونا یه ذره هم به این فکر نمیکنن که مارو راضی نگه دارن؟

 2. یکتا خانووووم گفته:

  اگر با عشق ازدواج کنی مطمئنا رعایت میکنه رویا جونم (اگر طرف ادم باشه درک کنه و بفهمه عشق چیه کلا …..) اونا هم تا حدودی به این مسائل دقت میکنن و سعی میکنن رفتارشون رو کنترل کنن تا خانما ناراحت نباشن ! ♡♡♡

 3. یکتا خانووووم گفته:

  ایدا جونم مطلب فوق العاده ای بود میشه برای افرادی که نامزد کردن یا در حد دوستن هم بکار برد …… از اینا بیشتر بزار …..

 4. رویا گفته:

  من نمیگم شوهرم برام چیزی کم گذاشته اتفاقا ما با عشق ازدواج کردیم هنوزم چیزی از احساسمون نسبت به هم کم نشده ,,, کلا میگم که ما زنا خیلی به این چیزا اهمیت میدیم ولی مردا نه…

  • آیدا علیزاده گفته:

   پاسخ به رویا– دوست عزیز مردها شاید به چیزهای کوچیک اهمیت ندن ولی وقتی این چیزای کوچیک جمع میشن یه دنیاست برای مرد حتی اگه با مردانگی که دارن اینو نشون ندن

 5. یکتا خانوووم گفته:

  ایدا جون راست میگه …. مردا هر کاری رو واسه خوشحال شد‌ن عشقشون میکنن ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.