فواید پیاده‌ روی – ۱۰ فایده شگفت انگیز

فواید پیاده‌ روی

در این مقاله از مجله بانوان دخترانه صورتی‌ها ، فواید پیاده‌ روی را می‌خوانید. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اهمیت پیاده روی و فواید پیاده روی

فواید پیاده روی – همه ما می‌دانیم که فواید پیاده روی بی‌شمار است و همه را توصیه می‌کنیم و خودمان نیز شاید پیاده روی می‌کنیم. ولی آیا همه‌ی فواید پیاده روی را می‌دانیم؟؟ یا فقط از روی شنیده‌ها این کار را انجام می‌دهیم؟

بیشتر از ۹۰% افراد می‌دانند که پیاده روی باعث کاهش وزن  مفید است و تاثیر چشم‌گیری دارد. .لی فواید پیاده روی در لاغری و کاهش وزن خلاصه نمی‌شود بلکه فواید زیاد دیگری هم دارد. در ادامه فواید شگفت‌انگیز پیاده روی را مطالعه می‌کنیم.

فواید پیاده روی

فواید پیاده‌ روی

۱) افزایش توانایی مغزی:

با بالاتر رفتن سن ، انجام پیاده روی برای افزایش توانایی‌های مغزی ضروری‌تر و واجب‌تر می‌شود. پیاده روی حتی می‌تواند اثرات افزایش سن را کم کند. مطالعات نشان داده است که انجام پیاده‌روی از بروز آلزایمر در افران مسن پیشگیری می‌کند. پیاده روی برعکس و هماهنگ کردن حرکت دست‌ها و پاها می‌تواند فواید زیادی برای مغز داشته باشد.

۲) افزایش قدرت استخوان‌ها:

پیاده روی احتمال پوکی استخوان را نیز کم می‌کند. مطالعات نشان داده است که زنانی که حداقل ۴۴ سال در هفته پیاده روی می‌کنند ، ۴۰۰ درصد کمتر در معرض پوکی استخوان و شکستگی لگن هستند.

ورزش های دیگری مانند دویدن ، پرش و وزنه زدن نیز باعث افزایش قدرت استخوان‌ها می‌شوند. افرادی که به دلیل مشکلات در ناحیه مفاصل نمی‌توانند ورزش شدیدتر انجام دهند می‌توانند برای افزایش تراکم استخوان‌ها پیاده روی کنند.

۳) بهبود بخشیدن به روحیه:

بسیاری از مطالعات انجام شده نشان داده که ورزش با بهبود بخشیدن به روحیه در ارتباط است و باعث کم شدن استرس می‌شود. اگر در طبیعت پیاده روی کنید تاثیر آن بر روحیه بیشتر هم می‌شود.

۴) افزایش جریان خون:

انجام فعالیت‌های فیزیکی دائمی مثل پیاده روی برای قلب مفید است. پیاده روی جریان خون را زیاد می‌کند و باعث کاهش فشار خون و خطر سکته قلبی می‌شود. انجام ۳۰ دقیقه پیاده روی در طول روز برای سلامت قلب کافی و مفید است.

۵) کاهش خطر افتادن در زمان پیری:

پیاده روی به صورت دائمی از افتادن در زمان پیری جلوگیری می‌کند. کاهش تعادل و ضعیف شدن عضلات باعث افتادن در دوران پیری می‌شود. پیاده روی اگر تداوم یابد باعث افزایش تعادل و افزایش قدرت پایین تنه می‌شود.

فواید پیاده‌ روی

۶) تقویت حافظه:

پیکی دیگر از فواید پیاده‌ روی این است که : یاده روی به صورت دائمی و مداوم باعث تقویت هیپوکامپوس می‌شود. هیپوکامپوس بر حافظه و یادگیری تاثیر دارد. مطالعات انجام شده بر روی زنان ۶۵ سال و بیشتر نشان داده که پیاده روی از کاهش حافظه بر اثر بالا رفتن سن پیشگیری می‌کند.

۷) کاهش در آرتروز:

پیاده روی در طول هفته باعث کم شدن درد استخوان‌ها می‌شود. پیاده روی کارایی را در افراد مبتلا به آرتروز افزایش می‌دهد.

۸) تعادل در میزان گلوکز خون:

پیاده روی موچب افزایش میزان گلوکز خون می‌شود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که انجام ۱۵ دقیقه پیاده روی باعث کاهش قند خون نیز می‌شود.

۹) افزایش ایمنی بدن:

با پیاده روی می‌توانیم سلامت را افزایش دهیم. پیاده روی به بدن کمک می‌کند که با بیماری‌ها بهتر مقابله کند. مخصوصا اگر از بی‌خوابی رنج می‌برید ، پیاده روی می‌توانند برای شما مفید واقع شود.

۱۰) کاهش وزن:

آخرین مورد از فواید پیاده‌ روی این است که : پیاده روی باعث کاهش وزن می‌شود و افراد پس از مدتی پیاده روی مستمر به تاثیرات شگرف آن در کاهش وزن و تعادل جسمی دست می‌یابند.

1 دیدگاه برای “فواید پیاده‌ روی – ۱۰ فایده شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.