۷ فایده شگفت انگیز ورزش بوت کمپ

فواید ورزش بوت کمپ

صورتی‌ها: ورزش گروهی بوت کمپ در سال‌های اخیر به دلیل فواید بسیار زیاد به ویژه در بین خانم‌ها محبوب شده است. برخی از مهم‌ترین فواید ورزش بوت کمپ شامل سوزاندن کالری، افزایش قدرت بدنی، افزایش اعتماد به نفس، بهبود استقامت هوازی، افزایش هماهنگی اعضا، افزایش تعادل، تغییر چشم‌انداز زندگی و ایجاد انگیزه بلند مدت است.

فواید ورزش بوت کمپ

فواید ورزش بوت کمپ

عبارت بوت کمپ معمولا با ارتش و نیروهای نظامی در ارتباط است. یعنی دوره‌ای است که در آن سعی می‌کنند سربازان مطلوب و ایده‌آلی از نظر جسمی و روحی تربیت کنند.

ورزش بوت کمپ چیست؟

تمرینات ورزشی کمپی یا همان بوت کمپ به گروهی از برنامه‌های ورزشی منظم گفته می‌شود که به مدت یک ساعت با شدت بالا برای از دست دادن وزن و افزایش قدرت بدنی انجام می‌شود. این ورزش شاملِ حرکات کششی، بلند کردن وزنه، تمرین با طناب تی آر ایکس، شنا سوئدی، دراز نشست، حرکات پرشی، دو و طیف گسترده‌ای از تمرینات سخت است که در نهایت با حرکات یوگا، بدن سرد می‌شود.

البته با دقت داشته باشید که این حرکات بهتر است زیر نظر مربی انجام شود.

در ادامه فواید ورزش بوت کمپ را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

فواید ورزش بوت کمپ برای سلامتی:

یک دلیل مهم برای شرکت در کلاس‌های بوت کمپ این است که در آن تمرین‌های روتین به سبک نظامی برای عملکرد صحیح قلب و سوزاندن چربی‌های بدن تنظیم شده‌اند. این حرکات پر جنب و جوش؛ پلایومتریک باسن، همسترینگ، عضلات چهار سر ران و ساق پای شما را درگیر می‌کنند و متابولیسم و کالری سوزی شما را تحریک می‌کنند. اجازه دهید کمی عمیق‌تر به فواید ورزش بوت کمپ بپردازیم.

فواید ورزش بوت کمپ

سلامت روان با ورزش بوت کمپ:

یکی از جنبه‌های منحصر به فرد تمرینات بوت کمپ، نقش مربی در هدایت افراد برای رسیدن به اهداف چالش برانگیز است. ممکن است مربیان به اندازه فرماندهان ارتش بی‌رحم نباشند، اما آن‌ها نیز دوست ندارند که شاگردان تلاش‌های نیمه تمام و ناقص انجام دهند و بدون شک سختگیرانه رفتار خواهند کرد. در حالی که افراد خیلی فراتر از توانایی فیزیکی‌شان به خود فشار نمی‌آورند، اما همین اصرار مربیان باعث می‌شود این افراد باور کنند که می‌توانند تغییر و پیشرفت کنند. همین مسئله باعث افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود.

فواید ورزش بوت کمپ

تناسب اندام بلند مدت:

بسیاری از افرادی که این تمرینات را دنبال می‌کنند، در مورد کیفیت و اعتیادآور بودن آن‌ها توضیح داده‌اند و نظرشان بر این بود که ماهیت کلی این تمرینات باعث تغییر و تناسب اندام بلند مدت می‌شود.

با داشتن مولفه‌های تغذیه‌ای در کنار تمرینات منظم ورزشی، بوت کمپ علاوه بر اینکه یک ورزش کلی بدن است، بلکه باعث تغییر نگرش کل زندگی می‌شود که در نهایت به تناسب اندام همیشگی و تندرستی بدن کمک می‌کند.

فواید ورزش بوت کمپ

تقویت عضلانی یکی از فواید ورزش بوت کمپ:

یکی دیگر از فواید ورزش بوت کمپ در مورد افزایش قدرت بدنی و تقویت عضلات می‌باشد. تمریناتی مداومی که با شدت بالا انجام می‌شود، به این معنی است که تمام عضلات بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرند، نه فقط یک عضله‌ی خاص. هدف از تمرینات بوت کمپ بهبود عضلانی یک ناحیه خاص نیست، بلکه اصلاح کل بدن است.

فواید ورزش بوت کمپ

ورزش بوت کمپ و تعامل اجتماعی:

ورزش کردن می‌تواند به خودیِ خود انگیزه فردی را بهبود ببخشد. دلیل اینکه بسیاری از افراد بعد از گذشت یک یا دو ماه رفتن به باشگاه را متوقف می‌کنند یا رژیم خود را نادیده می‌گیرند، به این دلیل است که آن‌ها قرار نیست به کسی پاسخو باشند. از طرف دیگر ورزش بوت کمپ، یک ورزش گروهی است که به نوبه‌ی خود، تعامل اجتماعی را در بین افراد با انجام کارهای تیمی یا رقابت برای بهتر شدن در گروه، افزایش می‌دهد.

پس می‌توان گفت یکی دیگر از فواید ورزش بوت کمپ افزایش تعامل اجتماعی است. این جنبه اجتماعی افراد را پاسخگو نگه می‌دارد و باعث دوستی با افرادی می‌شود که می‌خواهند در کنار هم سلامت بمانند.

فواید ورزش بوت کمپ

استقامت هوازی:

یکی از عواملی که باعث افزایش استقامت هوازی یا افزایش قدرت قلبی می‌شود، انجام تمرینات کاردیو است. این تمرینات یک راه موثر برای بهبود استقامت هوازی و قلبی و عروقی می‌باشد. وقتی این تمرینات با بوت کمپ ترکیب می‌شوند، منجر به افزایش کامل انرژی و اعتماد به نفس می‌شود.

فواید ورزش بوت کمپ

لاغری و کاهش وزن:

از دست دادن وزن همان چیزی است که بسیاری از افراد به خاطرِ آن ورزش می‌کنند و باید بگوییم که شرایط ورزش بوت کمپ به گونه‌ای است که این هدف خود به خود با افزایش کالری و چربی سوزی محقق خواهد شد. همچین جابجایی مداوم بین تمرینات کاردیو و قدرتی، سوخت و ساز بدن را حتی پس از چند ساعت بعد از ورزش، افزایش می‌دهد.

فواید ورزش بوت کمپ

 بهبود خلق‌وخوی و وضعیت کلی

همانند هر ورزشی، ترشح اندورفین می‌تواند عامل اصلی تقویت انرژی باشد. بعد از اتمام این ورزش یک ساعته‌ی پر فشار، افزایش جریان خون، ترشح اندروفین باعث بهبود خلق‌وخو و کاهش استرس می‌شوند.

سخن نهایی:

همانگونه که مطالعه کردید فواید ورزش بوت کمپ بسیار زیاد است و می‌تواند حتی در زندگی شما نیز تاثیر بگذارد. نکته مهم این است که این نوع ورزش باید زیر نظر مربی انجام شود. اگر شما نیز پیش از این ورزش بوت کمپ را دنبال کرده‌اید تجربیات خودتان را برای دیگر کاربران مجله کامنت کنید.

برگرفته شده از: organicfacts.net

4 دیدگاه برای “۷ فایده شگفت انگیز ورزش بوت کمپ

  1. آنی گفته:

    سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون لطفا برای سلامت چشم هم مطلب بزارید

  2. رانیـــــــا گفته:

    بع کجا چنین شتابان ؟؟صورتی ها؟؟؟؟؟روزی یه مطلب؟؟حداکثرررر که خعلی شاهکار میکنین دوتا؟اخه دوتا؟؟؟؟؟ کامنتارو هم بع نظرم نگم بهترع :/ بپایین خسته نشید اینقد مطالب پارسالو میزارید ،کامنتای پارسال این همه ادمو علاف کردید بعدم میگیم یا درجش نمیکنید یا درجش کنید با یع جواب دوست عزیز درست میشه و… حرفایی که درست میشه و خواهیم داشت و مث همین هیچ حواستون هست کاربرای مجله دوسه بار کامنت میدنو دیگه میحزفنش؟؟؟کاربرای قدیمیتونم که داریم میریم کدوم از عوامل مجله دیگه نیس که اینجوری شده بیشتر برسین بع مجلع اه اه اه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.