زنان عاشق جوان‌تر می‌مانند!

فواید عاشق شدن

فواید عاشق شدن

آیا واقعا عشق مفید است؟؟

عاشق‌بودن فواید سلامت زیادی برای بدن شما دارد و عاشق بودن برای ذهن شما هم فایده‌‌های زیادی دارد.

عاشق‌ها جوان می‌مانند ، به فکر خودکشی نمی‌افتند، قلب سالم‌تری نسبت به بقیه افراد دارند در واقع استرس و هیجان ناشی از عشق نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست. جسم افزاد عاشق جوان‌تر باقی می‌ماند و سنشان کمتر از بقیه دیده می‌شود. پس بیایید عاشق شویم و عاشقانه زندگی کنیم.

در این مطلب صورتی‌ها برای شما فواید عشق و عاشقی را به طور کامل بیان می‌کند.امیدواریم لذت ببرید.

فواید عاشق شدن

عاشق‌ها معتاد نمی‌شوند

افرادی که عاشقانه کسی را دوست دارند، کمتر به مصرف مواد مخدر و سیگار گرایش دارند.میزان استفاده دائمی از مواد مخدر در افرادی که یک ارتباط عاشقانه مستحکم دارند خیلی کم‌تر از افرادی است که چنین ارتباط عشقی ندارند.

تنها ۴درصد از افرادی‌ که یک ازدواج مناسب داشته‌اند و بین یک تا سه سال از زندگی مشترک آن‌ها گذشته و تنها ۳درصد از کسانی که یک ازدواج مناسب داشته‌اند که بین ۳ تا ۵ سال از زندگی مشترک آن‌ها گذشته، استفاده تفننی و گاه‌به‌گاه مواد مخدر دارند، این در حالی است که این میزان در بین افراد همان گروه‌های سنی که ازدواج یا رابطه عاشقانه مستحکمی نداشته‌اند این میزان ۹ درصد بوده است.

روان‌شناسان می‌گویند تنهایی، انزوا و احساس کمبود محبت و عشق یکی از دلایل اصلی گرایش به مواد مخدر و … است.

عاشق‌ها جوان می‌مانند

«عاشق‌ها جوان‌تر هستند»؛ این یک ضرب‌المثل قدیمی است که حالا علم ثابت کرده است، عاشق شدن می‌تواند انسان‌ها را جوان نگه دارد، البته نه فقط روح آن‌ها را بلکه جسم آن‌ها را هم می‌تواند جوان نگه دارد. تحقیقات دانشمندان نشان داده است زنان بین ۴۰ تا ۴۵ ساله‌ای که برای یک مدت ۵ تا ۱۰ ساله ازدواجی همراه با خوشبختی داشته‌اند به طور متوسط ۳ تا ۵ سال کمتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند.

در واقع در این تحقیق سن متوسط زنان مجردی که زندگی خود را «خالی از عشق» توصیف کرده بودند از سوی افرادی که آن‌ها را نمی‌شناختند بین یک تا ۳ سال بیشتر از سن واقعی آن‌ها تخمین زده شد.

یک متخصص پزشکی خانوادگی می‌گوید، علت این مسئله مشخص است: «افرادی که کسی را دوست دارند بیشتر به فکر سلامت جسمی خود هستند و به ظاهر خود هم بیشتر اهمیت می‌دهند و در ضمن ترشح هورمون‌ها و عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن در این افراد که آرامش بیشتری دارند، منظم‌تر است.»

زنان عاشق، خوشبخت‌تر هستند

بهتر است این موضوع را به آقایان نگویید اما تحقیقات پژوهشگران نشان داده است، زنانی که زندگی مشترک خوبی دارند از همسران خود خوشحال‌تر و سالم‌تر هستند. در واقع کیفیت زندگی این زنان از کیفیت زندگی همسران آن‌ها بالاتر ارزیابی می‌شود.

برخی روان‌شناسان معتقدند، در یک رابطه عاشقانه نیازهای روحی زنان بیشتر از مردان پاسخ می‌گیرد و این دلیل کیفیت بالاتر زندگی آن‌ها در چنین شرایطی است ولی دکتر نورااسپارن، متخصص روان‌شناسی می‌گوید: «زنان بیشتر از مردان از احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن لذت می‌برند و احساس شادی آن‌ها از این موضوع تاثیر بیشتری در وضعیت خلق‌وخو و کیفیت زندگی آن‌ها دارد.»

اگر می‌خواهید به خودکشی فکر نکنید

عاشق‌بودن فواید سلامت زیادی برای بدن شما دارد و عاشق بودن برای ذهن شما هم فایده‌‌های زیادی دارد. پژوهشگران هزار زن و مرد بالغ را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند، مردان و زنانی که بیش از ۵ سال در یک ارتباط عاشقانه موفق بوده‌اند کمتر به افسردگی مبتلا می‌شوند و احتمال خودکشی و فکر کردن به خودکشی در آن‌ها پایین‌تر است.

مطالعه دیگری که در بزاسکا انجام گرفته هم نشان داده، در یک دوره ۱۰ ساله میزان مراجعه به روان‌شناسی و روان‌پزشکی در زنان و مردانی که ازدواج موفق داشته‌اند و زندگی خود را عاشقانه توصیف کرده‌اند، بسیار کمتر از دیگران است و میزان اضطراب و استرس در این گروه به میزان مشخص کمتر از افراد با وضعیت متفاوت است.

مطالعات جهانی هم نشان داده میزان خودکشی در مردان متاهل ۵۰درصد کمتر از مردان مجرد و ۷۰درصد کمتر از مردانی است که از زنان خود جدا شده‌اند.

چرا سمبل عشق، قلب است؟

سمبل عشق در جهان چیست؟ در سراسر جهان برای نشان دادن عشق از شکل قلب استفاده می‌کنند، اما چرا؟ شاید دلیلی پشت این موضوع باشد. در واقع شاید مسئله این است که عشق، سلامت قلب شما را تضمین می‌کند.

نتایج تحقیقی در دانشگاه روچستر در نیویورک نشان داده،‌ افراد متاهل و دارای ارتباط عاطفی مستحکم دیرتر از هم‌سن‌های خود که چنین ارتباطی ندارند دچار مشکلات قلبی می‌شوند و در صورت نیاز به عمل جراحی قلب هم احتمال زنده ماندن آن‌ها بیشتر است.

یک گروه مطالعاتی در کانادا مدعی شده‌اند، داشتن یک ارتباط عاطفی مناسب می‌تواند مثل کنار گذاشتن سیگار به سلامت قلب کمک کند. افرادی که دارای ارتباطات عاطفی مستحکم هستند بیشتر متوجه وزن خود هستند، رژیم غذایی سالم‌تری را انتخاب می‌کنند و فشار خون آن‌ها در حد طبیعی است و برای همین قلب سالم‌تری دارند.

دکتر وسلی کانر از دانشگاه کارولینای شمالی می‌گوید: «همه مطالعات نشان داده، عاشق‌بودن و بیان‌کردن احساسات عاشقانه تاثیر مثبتی روی قلب شما دارد و سلامت قلب و عروق‌تان را تا حدودی تضمین می‌کند.»

تعداد بیشتری شمع فوت می‌کنید

عاشق بودن به جشن تولدهای شما می‌افزاید، البته این به آن معنا نیست که شما بیشتر از یک‌بار در سال می‌توانید جشن تولد بگیرید اما به این معناست که اگر عاشق باشید به طول عمرتان اضافه می‌شود.

در انگلستان مطالعات طولانی‌مدت نشان داده، میزان مرگ‌ومیر در مردان و زنان مجرد بین ۳۰ تا ۶۰ ساله ۲برابر میزان مرگ‌ومیر در مردان و زنان متاهل در همین گروه سنی است. مطالعه‌ای در آلمان هم نشان داده، میزان مرگ‌ومیر در زنان مجرد ۳۰ تا ۵۰ ساله ۲۵درصد بیشتر از زنان متاهل همین گروه سنی است.

دکتر روانا اسکالامدیر مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه هانور می‌گوید: «مردان و زنان مجرد کمتر به فکر سلامت خود هستند، کمتر به پزشک مراجعه می‌کنند، کمترچک‌آپ سالانه می‌روند و از لحاظ شغلی و اجتماعی کمتر موفق هستند، همه این عوامل باعث می‌شود که وضعیت سلامت آن‌ها بدتر باشد.»

1 دیدگاه برای “زنان عاشق جوان‌تر می‌مانند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.