مجله صورتی‌ها

 
فواید خاکشیر برای پوست

فواید جالب خاکشیر برای پوست صورت

با فرا رسیدن فصل گرما، خاکشیر طرفداران زیادی پیدا می‌کند. با جرئت می‌توان گفت خاک یکی از بهترین و مفیدترین نوشیدنی‌ها در فصل گرما است. همه ما از زمان‌های قدیم فواید خاکشیر برای گرمازدگی و … را می‌دانیم حال می‌خواهیم خاصیت جالب خاکشیر را که شاید تا حال نمی‌دانستیم را بررسی کنیم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، فواید خاکشیر برای پوست را بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

فواید خاکشیر برای پوست

فواید خاکشیر برای پوست

خاکشیر دارای گلوکز، آهن، پتاسیم، کلسیم، سدیم و منیزیم و … می‌باشد علاوه بر موارد ذکر شده، خاکشیر دارای چربی، پروتئین و … است که هر یک به نوبه خود برای بدن مفید هستند. اگر بخواهیم به فواید خاکشیر برای پوست اشاره کنیم باید بگوییم که وجود آهن در خاکشیر باعث زیبایی پوست می‌شود زیرا پوست به کمک آهن حالت کشسانی پیدا کرده و التهیابش آرام می‌شود.

از بین بردن لک صورت با خاکشیر

روش درمان جوش با خاکشیر

لک صورت هم جزو مشکلات پوستی است که باعث نازیبا دیده شدن چهره می‌گردد. خاکشیر در از بین رفتن این لک‌ها شما را یاری خواهد کرد. این ترکیب از خاکشیر و ترنجبین  تشکیل شده است، برای تهیه این ترکیب باید ۲ قاشق خاکشیر را با ترنجبین صاف شده، مخلوط گردد. (فراموش نکنید که ترنجبین باید به مدت ۵ ساعت در آب قرار گیرد)

روش درمان جوش با خاکشیر

از بین بردن لک صورت با خاکشیر

جوش یک مشکل عمومی پوست صورت می‌باشد که در صورت وجود، باعث نازیبا دیده شدن پوست خواهد شد و این نازیبایی اعتماد به نفس افراد را می‌گیرد. برای درمان جوش با خاکشیر باید این دانه را با برخی از عرق‌های طبیعی مخلوط کرده و سپس تاثیر آن را مشاهده کنید. برای تهیه این محلول باید ۲ قاشق خاکشیر را با یک استکان عرق شاهتره، کاسنی و بیدمشک را مخلوط نمایید. در طول ۳ الی ۴ هفته، تغییرات ناشی از خاکشیر روی جوش صورت را مشاهده خواهید نمود.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، امیدوارم برایتان مفید بوده باشد ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها