آیا فواید جالب در آغوش گرفتن را می‌دانید؟

فواید آغوش گرفتن

فواید آغوش گرفتن

همه ما گاهی نیاز داریم که کسی محکم ما را در آغوش بگیرد وقتی از سختی‌ها زندگی خسته می‌شویم و استرس و اضطراب ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. احساس نیاز به آغوش مادر ، پدر ، خواهر ، برادر ، دوست و … پیدا می‌کنیم با در آغوش گرفتن آرامشی سراغ شخص می‌آید که هیچ کار دیگری این آرامش را منتقل نمی‌کند. در آغوش گرفتن فواید زیادی دارد که در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، به فواید آغوش گرفتن اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

فواید آغوش گرفتن

جای تعجب است که بغل کردن برای سلامتی و بدن مفید است. می‌توان گفت از لحاظ علمی بدن هر روز به بغل کردن و بغل شدن نیاز دارد. اما چرا؟ فایده بغل هم شامل کسی است که بغل می‌کند و هم کسی که بغل می‌شود. به نظر شما دلیلش چیست؟

فایده مهم بغل کردن این است که تولید اکسی توسین در بدن را زیاد می‌کند و این باعث ایجاد احساس عالی در بدن می‌شود. حال می‌خواهیم بدانیم که اکسی توسین چیست؟ اکسی توسین یک انتقال دهنده عصبی است که به مرکز احساسی مغز یاری می‌رساند که استرس و اضطراب کمی داشته باشد و همچنین احساس شادی ایجاد می‌کند.

شاید باور نکنید ولی بغل کردن بیماری قلبی را کاهش می‌دهد ، در دانشگاه کارولینای شمالی یک مطالعه و تحقیقی بین زوجین انجام شده است که نشان داده کسانی که شریک زندگی خود را بغل نمی‌کنند ضربان قلبشان خیلی تندتر می‌زند حدود ۱۰ برابر بیشتر از سایر افراد و این افزایش ضربان قلب باعث آسیب به سلامتی می‌شود.

فواید آغوش گرفتن

آغوش درمانی

همانطور که می‌دانید استرس و اضطراب یک حس بدی است که زیاد بودن آن باعث آسیب دیدن بدن می‌شود. از فواید آغوش گرفتن همانطور که گفتیم کاهش اکسی توسین است ، کاهش این ماده باعث کمتر شدن کورتیزول می‌شود که هورمون مرتبط با استرس است.

همچنین از فواید دیگر به آغوش گرفتن می‌توان به منظم شدن و بهتر شدن خواب اشاره کرد. بعد از بغل کردن یا به آغوش کشیده شدن ، با خیال راحت و خیلی آرام می‌توانید بخوابید.

همانطور که می‌دانید داشتن روابط اجتماعی قوی برای همه مفید است مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان داده که بغل کردن و داشتن پشتیبانی اجتماعی شما را خیلی کم در معرض استرس و بیماری‌هایی که استرس به وجود می‌آورد ، قرار می‌دهد.

کسانی که بغل می‌شوند روابط اجتماعی بهتری نسبت به دیگران دارند و این دو عامل دست در دست هم داده و نتیجه‌های عالی به وجود می‌آورد. مثلا جالب است بدانید که کسانی احساس بغل را بیشتر تجربه کرده‌اند و روابط اجتماعی خوبی دارند ، کمتر در معرض ویروس و عفونت و حتی سرماخوردگی قرار می‌گیرند.

در آغوش کشیدن و در آغوش کشیده شدن برخلاف خیلی از داروها برای درمان بیماری‌ها هیچ هزینه‌ای ندارد. ولی در عوض باعث ایجاد حس شادی ، سلامتی ، خنده می‌شود. از امروز بدون دلیل افرادی را که دوست دارید بغل کنید تا احساس بهتری را نسبت به زندگی تجربه کنید. نیازی نیست که حتما اتفاق خاصی بیوفتد که شما این کار را انجام دهید و یا منتظر باشید دیگران شما را بغل کند. همین الان شروع کنید.

5 دیدگاه برای “آیا فواید جالب در آغوش گرفتن را می‌دانید؟

  1. یکتا خانووووم گفته:

    من که از سه سالگی کسی رو بغل نکردم کسی هم بغلم نکرده ….. خیلی دلم تنگ شده

  2. ni£oofar♥♥ گفته:

    من تنها موجود زنده ی روی زمین هستم که هر پنج دقیقه یک بار یکیو بغل می‌کنم ،یکی از هم کلاسیامم اونقد بغل می کنم دیونش کردم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.