دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه شور خاورمیانه

عکس دریاچه ارومیه

حتما شما هم نام دریاچه ارومیه را شنیده‌اید. متاسفانه این دریاچه زیبا و دیدنی با مشکل خشکی مواجه است و هر سال برای زنده نگه داشتن آن تلاش‌های فروانی می‌شود چرا که خشک شدن آن مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند. این دریاچه از لحاظ کشاورزی بسیار حائز اهمیت است زیرا ۶٫۴ میلیون نفر وابسته به آن هستند. متاسفانه این خشکی همه کشاورزان را نگران کرده، طی دو دهه قسمت جنوبی آن ۲۰۰۰ کیلومتر خشک شده است و این وضعیت نگران کننده می‌باشد. در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها قصد داریم به معرفی این دریاچه پرداخته و در اخر مطلب گالری از عکس دریاچه ارومیه را مشاهده نماییم. همراه ما باشید تا با دریاچه ارومیه بیشتر آشنا شویم.

معرفی دریاچه ارومیه

عکس دریاچه ارومیه

همانطور که از نامش پیداست، این دریاچه در استان آذربایجان غربی و در شهر ارومیه قرار دارد. در واقع این دریاچه در قسمت شمال غرب ایران واقه شده است. می‌توان گفت این دریاچه بزرگترین دریاچه کشور ایران و بزرگترین دریاچه آب شور در خاورمیانه می‌باشد (آب این دریاچه بسیار شور است)

دریاچه ارومیه تنوع زیستی بسیاری را دارد انواع جلبک‌ها، گیاهان دریایی، انواع نرم‌تنان و … در آن یافت می‌شوند. همچنین این دریاچه دارای جزیره‌های کوچک صخره‌ای است که محل توقف پرندگاه مهاجر مانند فلامینگو، لک لک و … می‌باشد. جالب است بدانید به علت شوری آب هیچ ماهی نمی‌تواند در آن زندگی کند.

اگر بخواهیم به دلایل خشک شدن دریاچه ارومیه اشاره کنیم باید بگوییم: عوامل انسانی، کاهش بارش باران، احداث بزرگراه بر روی دریاچه استفاده بی‌رویه از آب و … امیدواریم به زودی مشکل خشک شدن این دریاچه ارزشمند و زیبا از بین برود.

در ادامه گالری از این عکس دریاچه ارومیه را می‎‌بینید:

عکس دریاچه ارومیه

عکس دریاچه ارومیه

عکس دریاچه ارومیه جدید

عکس دریاچه ارومیه جدید

عکس جدید دریاچه ارومیه ۹۷

عکس جدید دریاچه ارومیه 97

تصاویر دریاچه ارومیه

تصاویر دریاچه ارومیه

تصویری از دریاچه ارومیه

تصویری از دریاچه ارومیه

تصویر دریاچه ارومیه

تصویر دریاچه ارومیه

عکس دریاچه ارومیه

عکس دریاچه ارومیه

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، اگر از این دریاچه دیدن نموده‌اید و یا خاطره‌ای دارید با دیگر دوستان خود در مجله صورتی‌ها به اشتراک بگذارید. ♥

4 دیدگاه برای “دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه شور خاورمیانه

  1. mobina گفته:

    چون درصد نمکش زیاده ؛ چگالی آب زیاده و اگه توی دریاچه بریم میتونیم شناور بمونیم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.