بندر بوشهر، با قدمت درخشانِ ۵ هزار ساله

عکس از بندر بوشهر

همانطور که می‌دانید بوشهر، مرکز استان بوشهر است و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. بوشهر یک بندر قدیمی و زیبا بوده که از نظر منابع خیلی قوی است زیرا در ساحل خلیج فارس قرار دارد و دارای نفت و گاز، نخل‌داری و کشاورزی، صادرات و واردات دریایی و … بوده که این شهر را تبدیل به پایتخت انرژی ایران نموده است. موقع سفر به جنوب ایران حتما از بندر ۵ هزار ساله هم دیدن نمایید و یک خاطره سفر خوش را به خاطراتتان اضافه نمایید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، مختصری به معرفی بندر بوشهر پرداخته و گالری عکس از بندر بوشهر را مشاهده خواهید نمود. همراه ما باشید تا با این بندر کمی بیشتر آشنا شویم.

معرفی بندر بوشهر

عکس از بندر بوشهر

بندر بوشهر یکی از بنادر خلیج فارس بوده و به همین علت هم از نظر تجارت بسیار قوی است. چون خلیج فارس دارای ذخایر نفت و گاز است و به آب‌های آزاد دسترسی دارد. جالب است بدانیم که اولین نیروگاه اتمی در ایران در شهر بوشهر راه‌اندازی شده است.

این بندر توسط نادر شاه افشار رونق بخشیده شده، پس دارای قدمت فراوانی می‌باشد. بندر بوشهر علاوه بر ساحل زیبا و کشتی‌رانی دارای مکان‌ها دیدنی فراوانی است مانند مدرسه تاریخی سعادت، کشتی رافائل، پارک جنگلی، عمارت دهدشتی و گورستان انگلیسی‌ها و …. به همین دلیل هم هست که این بندر جزو بنادر زیبا و پررونق به شمار می‌آید. غذاهای این بندر نیز زبانزد خاص و عام است!

گالری عکس از بندر بوشهر

تصاویر بندر بوشهر

عکس هوایی از بندر بوشهر

عکس هوایی از بندر بوشهر

تصاویر بندر بوشهر

تصاویر بندر بوشهر

عکس‌های بندر بوشهر

عکسهای بندر بوشهر

عکس هایی از بندر بوشهر

عکس هایی از بندر بوشهر

عکس از بندر بوشهر

عکس از بندر بوشهر

عکس بندر بوشهر

عکس بندر بوشهر

ممنون که با معرفی و گالری عکس از بندر بوشهر همراه ما بودید، از تجربه بازدید از این بندر زیبا را دارید با دیگر دوستان خود در مجله صورتی‌ها به اشتراک بگذارید.

12 دیدگاه برای “بندر بوشهر، با قدمت درخشانِ ۵ هزار ساله

  1. اریسا گفته:

    عالیه بندر زیبایی بازار های خوبی داره و هتل هاش هم خوبن مخصوصا هتل پلاس چون من رفتم

  2. آنا گفته:

    من عاشق بوشهر و جونوبم دوست دارم یه روز برم به زادگاه مهدی طارمی❤❤

  3. منصوره گفته:

    منم بوشهریم خیلیم دوست دارم تو مدرسه سعادت درس بخونم اما فقط پسرونشو دارن?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.