آیا می‌دانید عوارض کاشت ناخن مصنوعی چیست؟

عوارض کاشت ناخن مصنوعی

امروزه اهمیت به زیبایی ناخن‌ها خیلی زیادتر از قبل شده است به طوری که اکثر دختران و خانم‌های جوان از روش‌های غیر طبیعی برای رسیدن به زیبایی ناخن استفاده می‌کند. این روش‌ها عبارتنداز: کاشت ناخن، استفاده از ناخن مصنوعی موقتی، استفاده از ژل و … علت‌هایی که خانم‎‌ها از ناخن مصنوعی و یا کاشت استفاده می‌کنند ممکن است سختی مراقبت ناخن و یا رشد نکردن ناخن‌های طبیعی باشد. به هر حال این زیبایی دردسرهایی هم دارد که شاید خیلی از کسانی که کاشت ناخن می‌کنند، از آن بی‌خبرند. در این مطلب از مجله بانون و دخترانه صورتی‌ها، عوارض کاشت ناخن مصنوعی را بررسی می‌کنیم.

عوارض کاشت ناخن مصنوعی

عوارض کاشت ناخن

امروزه شاهد تبلیغات‌های مختلف روی بروشورها و آرایشگاه‎ها در مورد زیبایی ناخن‌ها با روش کاشت ناخن هستیم، خیلی از خانم‌ها هم فریب این تبلیغات‌ها را می‌خورند و برای زیبایی هر چه بیشتر ناخن‌ها این روش را انجام می‌دهند. ولی واقعا از عوارض کاشت ناخن مصنوعی باخبرند؟ با وجود آگاهی این کار را انجام می‌دهند؟

علاوه بر هزینه‌های زیاد برای کاشت ناخن و ترمیم ماهانه و حتی دو هفته یک بار آن، ما می‌خواهیم عوارض کاشت ناخن مصنوعی برای سلامت ناخن و حتی بدن را بررسی کنیم.

موقع کاشت ناخن حدود ۲ ساعت سطح ناخن به وسیله سوهان‌های برقی تراشیده می‌شود، علت این تراشیدن صاف و نازک بودن سطح ناخن است که بعد از اضافه کردن ناخن مصنوعی برجسته دیده نشود. همین تراشیدن سطح ناخن باعث از بین رفتن مقاومت ناخن شده و ناخن آسیب دیده به شمار می‌آید.

عوارض کاشت ناخن مصنوعی

سپس روی سطح ناخن تراشیده شده و نازک چسب خیلی قوی زده می‌شود که به ناخن نازک آسیب جدی می‌تواند وارد کند. این چسب ممکن است چسب قطره‌ای و یا حتی چسب آهنی باشد که آسیب‌های آن قابل ذکر نیست.

حال دردسر واقعی وقتی شروع می‌شود که ناخن به جایی برخورد کند و ناخن بشکند همین چسب قوی باعث می‌شود که خود ناخن هم کنده شود حتی اگر کنده نشود آسیب خواهد دید.

عوارض دیگر کاشت ناخن مصنوعی

عوارض کاشت ناخن چیست

 • عفونت‌های معمولی و قارچی
 • التهاب دور ناخن
 • اگزمای تماسی
 • تغییر شکل ناخن
 • از بین رفتن صفحه اصلی ناخن
 • تغییر رنگ ناخن
 • عفونت پوست اطراف ناخن
 • شل شدن ناخن‌ها

اگر اصراری برای استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر ۳ ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن‌های طبیعی استراحت کنند.

قبل از انجام هر کاری همه مزایا و معایب آن را بررسی کرده و سپس اقدام کنیم. ممنون که با مطلب عوارض کاشت ناخن مصنوعی همراه ما بودید ♥

10 دیدگاه برای “آیا می‌دانید عوارض کاشت ناخن مصنوعی چیست؟

 1. sana گفته:

  در رابطه با سوالتون باید بگم ، بله عزیزم میدونیم 🙂 خخخخ
  موفق باشیییید 😉

 2. پانیذ گفته:

  من که فقط یه بار موقتی واسه مدت کوتاهی کاشتم اونم واسه مجلس عروسی بهترین دوستم بود ، ولی دیگه نمیکارم ،،،، مرسی که گفتین .. بوووس 😉

 3. ^°عانابلعمـ°^ گفته:

  منـ همیعشعـ میکارعمـ اهمیعتیـ نعرعـ چـ ضرریـ دارعـ
  اگـ جونمـ انقدر ضعیفهـ کـ قرارع با یهـ کاشتـ ناعخنـ مریضـ شمـ خو بعتر بشمـ چـ ارزشیـ داعرع 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.