مجله صورتی‌ها

 
گیفت شب یلدا
عوارض مصرف لوازم آرایشی

خانم‌هایی که هر روز آرایش می‌کنند، توجه!

با هم در این مطلب عوارض مصرف لوازم آرایشی به صورت روزانه را مرور خواهیم کرد تا شما نیز با این عوارض بیشتر آشنا شوید.

اکثر خانم‎ها امروزه به مقوله زیبایی اهمیت زیادی می‌دهند و هر روز علاقه دارند که آرایش کنند. شاید شما هم جرء افرادی هستید که هر روز آرایش می‌کنید و به آرایش کردن علاقه خیلی زیادی دارید. به نظرتان چه عوارض منتظر شماست؟ آرایش طولانی مدت و روزانه چه عوارضی می‌تواند داشته باشد؟ شاید بگویید که فقط ممکن است به پوست آسیب برساند ولی این گونه نیست، بلکه ممکن است عوارض خطرناک‌تری هم داشته باشد. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، می‌خواهیم عوارض مصرف لوازم آرایشی بر روی پوست و سلامتی را با هم بررسی کنیم.

عوارض مصرف لوازم آرایشی

عوارض مصرف لوازم آرایشی

آسیب دیدن پوست صورت

همه می‌دانند که عوارض مصرف لوازم آرایشی بیشتر روی پوست صورت است که استفاده روزانه و مداوم از کرم‌های زیبایی به سلامت و زیبایی پوست صدمه می‌زنند. چون این کرم‌های زیبایی کاملا از مواد شیمیایی تولید شده‌اند که دشمن پوست هستند.

عفونت و آسیب دیدگی چشم

شاید شما هم دچار عفونت چشم شده‌اید. یکی دیگر از عوارض مصرف لوازم آرایشی عفونت و آسیب دیدن چشم است چون ممکن است ریمل و یا سایه چشم داخل چشم نفوذ کند.

تغییر رنگ اصلی پوست

از دیگر عوارض مصرف لوازم آرایشی تغییر رنگ اصلی پوست می‌باشد. کسانی که عادت دارند هر روز از کرم و رژ گونه و … استفاده کنند، به مرور زمان رنگ اصلی پوستشان تغییر پیدا می‌کند.

ایجاد چین و چروک روی پوست

استفاده خیلی زیاد از لوازم آرایشی و حتی شستن و پاک کردن مداوم آن باعث از بین رفتن چربی و ویتامین پوست می‌شود و این موجب خشکی و چروک و پیری پوست شده و نازیبا دیده شود.

عوارض استفاده از لوازم آرایش تقلبی

عارضه لوازم آرایشی، افسردگی

شاید تعجب کنید ولی مواد داخل لوازم آرایشی مانند: تریک لوسن، پارابن و … هورمون‌ها را به هم می‌ریزد و باعث افسردگی شما می‌شود!

عوارض مصرف لوازم آرایشی ، ایجاد اختلال در تنفس

سالیسیلیت موجود در لوازم  آرایشی تنفس را دچار مشکل و حتی منجر به آسم می‌کند و روی ریه‌ها تاثیر می‌گذارد

لوازم آرایشی، دلیل ایجاد صورت جوش

استفاده مداوم و زیاد از لوازم آرایش باعث جوش زدن پوست می‌شود و هم باعث ماندگار شدن اثرات جوش می‌گردد که این مسئله زیبایی را کاهش می‌دهد

تاثیر لوازم آرایشی روی لب‌ها

اگر به طور مداوم و روزانه رژ لب بزنید باعث از بین رفتن زیبایی لب می‌شود اما چگونه؟ رژ لب لب‌ها را پوسته پوسته کرده و رنگ آن‌ها را تیره می‌کند. خطر رزهای ۲۴ ساعته بیشتر است.

موانع رشد مو

از خطرناکترین عوارض مصرف لوازم آرایشی جلوگیری از رشد مو می‌باشد. اگر به عنوان آرایش و زیبایی از رنگ مو و سرم مو و دیگر مواد آرایشی مو خیلی زیاد استفاده می‌کنید باید بگوییم که در خطر ریزش مو و آسیب رسیدن به رشد مو هستید.

عوارض استفاده از لوازم آرایشی در بارداری

به وجود آوردن سردرد

طبق تحقیقات ثابت شده است که مواد شیمیایی به کار رفته در لوازم آرایشی باعث ایجاد سردرد در افراد می‌شود. پس سردرد از دیگر عوارض مصرف لوازم آرایشی می‌باشد.

عارضه خطرناک سرطان

مواد شیمیایی به کار رفته در لوازم آرایشی باعث ایجاد سرطان پوست، خون و یا سینه می‌شود. شاید بعید به نظر بیاید ولی احتمال این عارضه خطرناک هم وجود دارد.

پف زیر چشم

دلیل اصلی پف زیر چشم بی‌خوابی است ولی علاوه بر آن دلیل دیگر برای پف چشم، استفاده مداوم از لوازم آرایشی است و از عوارض مصرف لوازم آرایشی می‌باشد. چون پوست اطراف چشم نسبت به مواد شیمیایی حساس است.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها