عوارض مانیکور ناخن

آیا می‌دانید مانیکور ناخن عوارض دارد؟

عوارض مانیکور ناخن

امروزه همه خانم‌ها علاقه دارند دستان زیبایی داشته چون دست‌های یک خانم ظرافت او را نشان می‌دهد. برای زیبایی ناخن امروزه از مانیکور ناخن استفاده می‎شود و همه خانم‌ها و دختر خانم‌ها برای مانیکور ناخن به آرایشگاه مراجعه کرده و یا حتی در منزل با وسایل مخصوص مانیکور ناخن این کار را انجام می‌دهند. ولی آیا عوارض مانیکور ناخن را می‌دانید؟ عوارض مانیکور ناخن برای بدن زیاد است بهتر است با عوارض مانیکور ناخن آشنا شویم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها می‌خوانیم:

عوارض مانیکور ناخن

برای مانیکور ناخن که آموزش آن را در مطلب‌های قبلی خوانده‌ایم ، موادی استفاده می‌کنند که برای سلامتی و بدن بسیار مضر است. چون این روش ، قیمت مناسبی دارد بیشتر خانم‌ها و دخترها از آن استفاده می‌کنند و مدام شکل ناخن‌هایشان را عوض می‌کنند و از مدلی به مدل دیگر تبدیل می‌کنند.

تحقیقات نشان داده برای مانیکور از موادی استفاده می‎شود که در آمریکا غیرقانونی اعلام شده است. این ماده «متیل متاکریلیت» نامیده می‎شود که به طور مخفف آن را MMA می‎نامند. این ماده دارای سمی است که در ۳۰ ایالت آمریکا استفاده از آن منع قانونی دارد اما در بسیاری از مراکز خدمات ناخن آمریکا و البته دنیا از آن به طور مخفیانه استفاده می‌شود.

عوارض مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چیست؟

از این ماده برای چه استفاده می‌کنند؟

از این ماده برای مانیکور ناخن به این دلیل استفاده می‌کنند که باعث چسبیده شدن بهتر لاک‌ها می‌شود و همچنین ماندگاری آن را افزایش دهد. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که در ناخن‌های مصنوعی هم وجود دارد.

اگر در مانیکور ناخن‌ها ، این ماده خطرناک را استفاده کنند این ماده علاوه بر آسیب زدن به خود ناخن ، آسیب‌های دیگر و نگران‌کننده‌ای دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که این ماد مشکلات کلیوی ، تنفسی ، کبدی و سرطان و … می‌شود.

این ماده بوی تندی دارد و معمولا سالن‌هایی که از آن استفاده می‌کنند بویی می‌دهند که مشتری به وضوح می‎تواند بفهمد که ماده‎ای در آن استفاده می‎شود که در دیگر سالن‎ها خبری از آن نیست.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها