عوارض خوابیدن با آرایش: به چه دلیل نباید با وجود آرایش خوابید؟

عوارض خوابیدن با آرایش: وقتی با آرایش بخوابیم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

صورتی‌ها: حتما برای شما هم پیش آمده است که خسته از یک مهمانی و دورهمی خانوادگی به منزل برگردید و حال پاک کردن آرایش خود را نداشته باشید و پشت گوش بیندازید. این مورد ممکن است چندین و چند بار در طول ماه پیش بیاید. در مقابل بسیاری از افراد اصلا به چنین وضعی عادت کرده‌اند و همیشه بدون پاک کردن آرایش خود به خواب می‌روند. اما می‌دانید که این کار چه خطرات و عوارضی برایتان خواهد داشت؟ با ما تا انتها همراه باشید تا شما را با عوارض خوابیدن با آرایش به صورت کامل آشنا کنیم.

عوارض خوابیدن با آرایش

عوارض خوابیدن با آرایش

همان طور که در بالا گفتیم، به دلیل خستگی و بی حالی ناشی از مهمانی و دورهمی ممکن است نخواهید که آرایش خود را پاک کنید و بعد بخوابید. اما در بخش دیگری برخی از بانوان و دختران عزیز به این مورد عادت کرده‌اند و همیشه بدون پاک کردن آرایش خود می‌خوابند.

خوابیدن با آرایش برای صورت و به خصوص زیبایی و شادابی پوست بسیار لطمه می‌زند و سبب می‌شود که پوستتان شادابی و نشاط اولیه خود را برای همیشه از دست بدهد.

از این رو قصد داریم که در ادامه به عوارض خوابیدن با آرایش بپردازیم تا از مضراتی که این کار برای پوستتان خواهد داشت، آگاه باشید و این کار را تکرار نکنید.

بروز آکنه در پوست و به وجود آمدن جوش‌ها  سر سیاه

۱- بروز آکنه در پوست و به وجود آمدن جوش‌ها  سر سیاه:

یکی از بزرگ‌ترین عوارض خوابیدن با آرایش، برزو آکنه و جوش‌های سر سیاه در روی پوستتان خواهد بود. بسیاری از لوازم آرایشی حاوی موادی مانند سیلیکون هستند که منافذ موجود روی پوست را مسدود کرده و سبب بروز آکنه و انواع جوش در صورت شما می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین روش‌های نگهداری از پوست، پاک کردن آرایش در زمان خواب است. اگر از این مورد به نظر ساده چشم پوشی کنید، خواهید دید که صورتتان پر از جوش و آکنه شده و زیبایی پوست خود را از دست خواهید دارد.

همچنین ماندن بیش از حد مواد آرایشی در روی پوست، منجر به خشک شدن و از بین رفتن لطافت بوست نیز می‌شود. پس اگر دوست دارید که پوستتان همیشه سالم و سرحال باشد، بهتر است از مواد آرایشی مرغوب و استاندارد استفاده کنید و این که در زمان خواب، آرایش را از روی پوست خود پاک نمایید.

۲- پیری زود رس پوست:

یکی دیگر از بزرگ‌ترین معایب خوابیدن با آرایش، پیری زود رس پوست است. شما زمانی که شب با آرایش خود به تخت خواب می‌روید و صبح برای پاک کردن آرایش خود اقدام می‌کنید، حتما متوجه شده‌اید که پوستتان در زمان استفاده از انواع مواد پاک کننده آرایش دچار التهاب و سوزش می‌شود.

دلیل اصلی این امر بسته شدن منافذ پوستی است که به خاطر وجود برخی مواد در لوازم آرایشی رخ می‌دهد. بسته شدن منافذ باعث می‌شود که پوست نتواند اکسیژن را به خوبی جذب کند و به مرور زمان دچار خشکی، چروکیدگی، زمختی و … شود.

به همین خاطر اگر دوست ندارید که این چین و چروک‌ها را با مواد آرایشی و آرایش کردن مخفی کنید، پس حتما شب‌ها قبل از این که به خواب بروید، آرایش خود را پاک کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

نکات آرایشی برای خانوم های بالای ۴۰ سال

[/box]

خشکی پوست؛ یکی از بدترین عوارض خوابیدن با آرایش

۳- خشکی پوست؛ یکی از بدترین عوارض خوابیدن با آرایش:

خشک شدن پوست دردسرهای زیادی دارد و به مرور زمان می‌تواند مشکلات جدی و خاصی را هم برای پوست شما به وجود آورد. بسته شدن منافذ پوست باعث می‌شود که: پوست اکسیژن کافی جذب نکند، رطوبت خود را از دست بدهد، عرق نکند و … .

همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند و سبب می‌شوند که پوست شما به مرور زمان دچار خشکی شود. البته نگران نباشید، این خشکی پوست به خودی خود در مدت زمان نسبتا طولانی درمان می‌شود.

تحریک چشم و آسیب دیدگی اطراف آن

۴- تحریک چشم و آسیب دیدگی اطراف آن:

اگزما و تحریک قرنیه و اطراف پوست از دیگر عوارض خوابیدن با آرایش محسوب می‌شوند که می‌تواند مشکلات جدی و خطرناکی را برای چشم در صورت تکرار زیاد به وجود بیاورد. آرایش اطراف چشم و به خصوص بالای پلک یکی از مهم‌ترین نوع آرایش هستند.

اگر در این بخش از صورت خود، آرایش غلیظ و بسیار سنگینی دارید، بهتر است قبل از این که به خواب بروید، آن را به صورت کامل پاک کنید. چشم اصولا به مواد شیمیایی بسیار حساس است و اگر در این مورد سهل انگاری شود، عوارض جبران ناپذیری را شاهد خواهید بود.

شکستگی مژه

۵- شکستگی مژه:

ریمل که برای تزئین و آرایش مژه‌ها استفاده می‌شود، اگر به مدت طولانی روی مژه قرار داشته باشد، به مرور زمان سبب تضعیف ساقه مو خواهد شد. شکستگی مژه یکی از گزارش‌هایی است که در همه جای دنیا به علت سهل انگاری در پاک کردن آرایش این ناحیه گزارش می‌شود.

به انتهای مقاله عوارض خوابیدن با آرایش رسیدیم. امیدواریم که نکات و موارد گفته شده در این مقاله را جدی بگیرید و حتما در پاک کردن آرایش قبل از به خواب رفتن دقت و وسواس زیادی به خرج دهید.

حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید که شما تا به حال به این مورد روبه رو شده‌اید؟ آیا عارضه خاصی برای شما به وجود آمده بود؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ریمل ضد آب را چگونه پاک کنیم؟

[/box]

منبع: anaisabel

1 دیدگاه برای “عوارض خوابیدن با آرایش: به چه دلیل نباید با وجود آرایش خوابید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.