آیا علل وزوز گوش را می‌دانید؟

علت وزوز گوش

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گوش‌هایتان وزوز کند. این وزوز گوش، هم آزار دهنده است و هم ممکن است علائم یک بیماری باشد. مثلا اگر سرتان ضربه دیده باشد و سپس گوش‌هایتان وزوز کند، نشان‌دهنده ضربه مغزی است. در موارد نرمال، اگر وزوز گوش ادامه‌دار شود، باید نزد پزشک مراجعه کنید. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، می‌خواهیم علت وزوز گوش را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

علت وزوز گوش چیست؟

علت وزوز گوش

قرار گرفتن در معرض صدای بلند

یک علت رایج وزوز گوش آلودگی صوتی است، در واقع فرد وقتی در معرض صدای بلند قرار بگیرد دچار وزوز گوش می‌شود به همین دلیل کسانی که اکثرا در معرض صدای بلند هستند، دچار وزوز گوش می‌شوند. استفاده مداوم از هدفون نیز دلیلی برای وزوز گوش است.

ضربه خوردن سر

اگر بعد از ضربه خوردن سر دچار وزوز گوش شدید، سریع به پزشک مراجعه کنید زیرا احتمال ضربه مغزی وجود دارد مخصوصا مواقعی که دچار سرگیجه و حالت تهوع هم شده باشید!

علت های وزوز گوش ها

مصرف برخی از داروها

مصرف برخی از داروها ممکن است علت وزوز گوش باشد مثلا مصرف داروهایی مانند: آسپرین، آنتی بیوتیک‌ها و قرص‌های ضد افسردگی، نمونه‌ای از این قرص‌ها هستند که معمولا با قطع مصرف این داروها وزوز گوش نیز قطع می‌شود.

وجود جرم زیاد در گوش‌ها

وجود جرم زیاد در گوش‌ها باعث ایجاد وزوز گوش می‌شود. با مراجعه به دکتر و از بین رفتن این جرم‌ها، وزوز گوش نیز قطع می‌شود.

علت وزوز گوش

رشد غیر عادی استخوان

در برخی از افراد به علت اختلال ارثی استخوان گوش میانی به طور غیر عادی رشد می‌کند که همین هم باعث وزوز گوش و حتی از دست دادن شنوایی می‌شود.

سایر بیماری‌ها

وجود برخی از بیماری‌ها در بدن باعث ایجاد وزوز گوش می‌شود مثلا بیماری دیابت، حساسیت و … نمونه‌ای از این بیماری‌ها هستند که باید سریع به پزشک مراجعه کنید تا علت وزوز گوش کشف شود و سپس به درمان آن بپردازند.

علت های وزوز گوش

استرس و اضطراب هم باعث وزوز گوش می‌شود

جالب است بدانید که یک علت مجهول وزوز گوش ممکن است استرس باشد. شاید در پایان یک روز پز از استرس گوش‌های شما وزوز کند. استرس علاوه بر تاثیرات مضر فراوان، باعث ایجاد وزوز گوش نیز می‌شود پس اگر ناگهانی دچار وزوز گوش شدید، باید فکر کنید که استرس دارید یا نه؟

آسیب دیدن گوش

اگر گوش فرد، آسیب جدی دیده باشد تا مدت‌ها دچار وزوز گوش خواهد شد، اگر با مراجعه به پزشک علت وزوز گوش مشخص شد، برای کم‌تر شنیدن این وزوز ممکن است دکتر سمعک را پیشنهاد کند.

ممنون که همراه ما هستید ♥

1 دیدگاه برای “آیا علل وزوز گوش را می‌دانید؟

  1. بهارک گفته:

    دو دیقـــه …بودی حـــالا …?کجاااا میری……… تـــــو…. بی مـــــا?….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.