وابستگی بیمارگونه چه علامت‌هایی دارد؟

علائم وابستگی بيمارگونه

آیا تا به حال وابستگی بیمارگونه داشته‌اید؟ می‌دانید علائم وابستگی بیمارگونه چیست؟ در این مطلب می‌خواهیم به بررسی این موضوع پرداخته و علائم وابستگی بیمارگونه را برای شما بیان کنیم. همراه ما باشید.

علائم وابستگی بیمارگونه

علائم وابستگی بیمارگونه

صورتی‌ها: مطمئنا در زندگی هر فردی پیش آمده است که خودش را وابسته به شخصی خاص و یا اشیا و جایی خاص دیده باشد و نتواند به راحتی از آن دست بکشد و بیش از حد خود را وابسته بداند و ترک کردن آن برایش غیر ممکن باشد و یا حتی با فکر کردن به ترک ان نیز ایجاد وحشت و ترس در وجودش ریشه کند. اما باید بدانیم که وابستگی خوب است ولی در حد نرمال که بتوان با کمی زحمت این وابستگی را ترک کرد ولی برخی افراد طوری وابسته می‌شوند که دیگر راهی برای جدا شدن وجود نداشته باشد به این وابستگی، وابستگی بیمارگونه می‌گویند. با هم علائم وابستگی بیمارگونه را بخوانیم

وابستگی بیمارگونه چه علامت هایی دارد؟

وابستگی بیمارگونه چه علامت هایی دارد؟

– افرادی که دچار وابستگی بیمارگونه شده‌اند تنهایی برای‌شان ناامید کننده است و نمی‌توانند این جو را تحمل کنند.

– از علائم وابستگی بیمارگونه این است که افراد وابسته معمولا در زندگی نمی‌توانند مسئولیت‌های بزرگی را بر عهده بگیرند و همیشه این مسئولیت‌ها را به دیگران واگذار می‌کنند.

– این افراد معمولا قدرت تصمیم‌گیری ندارند و هیچ‌گاه نمی‌توانند به تصمیم و اعمال خود اعتماد کنند و در زندگی عادی نیز نیازمندند که کار و اعمال و تصمیمات‌شان از سوی دیگران تایید شود. این گونه افراد اعتماد به نفس کافی برای تصمیم‌گیری ندارند.

– افرادی که دچار وابستگی بیمارگونه هستند متاسفانه برای نگه‌ داشتن افراد مختلف در کنار خود از هیچ‌کار غیر منطقی پرهیز نمی‌کنند و حتی برای نگه داشتن دیگران در کنار خود غرور خود را زیر پا گذاشته اعمال تحقیرآمیز و ناخوشایندی انجام می‌دهند.

وابستگی بیمارگونه چه علامت هایی دارد؟

– این گونه افراد معمولا به دلیل وابستگی شدید به محض جدایی از فردی که آن‌ها تحت حمایت خود قرار داده بوده و به گونه‌ای تکیه‌گاه محکمی برای آنان بوده استیا دچا بیماری افسردگی شدید می‌شوند و یا به محض جدایی وارد رابطه‌ای دیگر می‌شوند تا بتوانند از طریق فرد تازه مورد حمایت قرار گیرند. که این گونه انتخاب کاملا اشتباه بوده و متاسفانه متوجه انتخاب اشتباه خود نمی‌شوند.

– افراد وابسته متاسفانه وقتی با شخصی صحبت و بحث می‌کنند حتی اگر نظر خاصی داشته و نظر طرف مقابل را قبول نداشته باشند با او مخالفت نکرده و سخنان او را تایید می‌کنند تا طرف مقابل را از نظر خود ناراحت نکرده و او را از دست ندهند.

– آخرین مورد از علائم وابستگی بیمارگونه این است که این گونه افراد معمولا احساس شدیدی به نیاز مراقبت دارند و از تحت سلطه قرار گرفتن هیچ گونه ترسی ندارند.

این‌ها فقط برخی از علائم وابستگی بیمارگونه بودند که بیان کردیم. اگر فردی هستید که چنین ویژگی‌هایی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید تا این وابستگی‌ها را از خود دور کنید.

2 دیدگاه برای “وابستگی بیمارگونه چه علامت‌هایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.