عطر و ادکلن – روش صحیح عطر زدن و ماندگاری آن

روش‌ صحیح عطر زدن

در این مقاله می‌خواهیم راجع به عطر و ادکلن و روش‌ صحیح عطر زدن آشنا شویم که اگر اشتباهی مرتکب می‌شدیم تصحیح کنیم تا ماندگاری عطر و ادکلن افزایش یابد. تنها با ۸ روشی که در این مقاله ذکز می‌شود ، عطر و ادکلن هدر نمی‌شود. با ما همراه باشید.

ضرورت عطر و ادکلن

عطر و ادکلن ، ماندگاری عطر ، روش صحیح عطر زدن

عطر و ادکلن – عطر و ادکلن هر چقدر هم که گران قیمت باشند ، اگر روش صحیح عطر زدن را بلد نباشید ، ماندگاری آن طولانی نخواهد بود. حتی یک عطر معمولی را هم با روش صحیح آن اسپری کنید ، ماندگاری آن رضایت بخش خواهد بود.

پس به همین دلیل باید روش‌ صحیح عطر زدن را بیاموزید. عطر و ادکلن یکی از ضروری‌ترین وسایل شخصی برای همه محسوب می‌شود چون باعث خوش‌بویی افراد می‌شود و هیچ کس دوست ندارد بوی بدی را بخش کند و با این کار دیگران را نیز آزار دهد.

روش‌ صحیح عطر زدن

۱) رابطه معکوس میزان ماندگاری عطر و نگهداری آن در حمام

اگر دوست دارید عمر و ماندگاری عطرهایتان طولانی‌تر شود ، آن‌ها را در مجاورت نور ، گرما و رطوبت قرار ندهید. این عوامل می‌تواند کیفیت عطر را به مرور زمان کم کند. بهترین محل برای قرار دادن عطرها ، اتاق خنک ، نقاط خشک خانه و جاهایی به دور از پنجره است.

ادکلن زنانه ، عطر و ادکلن

۲) روش‌ صحیح عطر زدن : روی محل استفاده از عطر وازلین بزنید

یادتان باشد که همیشه عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد اسپری کنید و بهتر است پیش از آن روی این نقاط کمی وازلین بزنید تا مرطوب شود. وازلین عطر را به خود جذب کرده و بنابراین رایحه عطر روی پوست شما زمان بیشتری می‌ماند.

وازلین ، فواید وازلین ، روش صحیح عطر زدن

۳) از لوسیون بدون بو استفاده کنید

هر چیزی که بتواند پوست شما را چرب کند ، حتما باعث افزایش ماندگاری عطر در آن بخش از پوست خواهد شد. اگر علاقه دارید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید ، یک کرم بدون بو انتخاب کنید. با این روش هم بدن خود را برای استفاده از عطر و ادوکلن جرب نگه داشته‌اید و هم بوی لوسیون عطر شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و کم نمی‌کند.

لوسیون بدن

۴) پس از حمام و پیش از لباس پوشیدن عطر بزنید

همانطور که گفتیم رطوبت پوست ماندگاری عطر را افزایش می‌دهد ، پس بلافاصله پس از استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است بهترین زمان برای استفاده از عطر است. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباستان به جای نماند.

عطر و ادکلن ، عطر زنانه

ماندگاری عطر و ادکلن – روش‌ صحیح عطر زدن

۵) عطر را نمالید

پس از آن که عطر را به نبض روی مچ دست زدید ، مچ دست‌هایتان را به هیچ وجه به یک دیگر نمالید. این اشتباهی است که ممکن است بسیاری از افراد آن را انجام دهند ، ولی باید بدانید که این کار باعث می‌شود ، رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد.  پس از آنکه عطر و ادوکلن را روی نبض دست، پشت قوزک پا یا روی گردن اسپری کردید، اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند و آن را روی پوست نمالید.

روش صحیح عطر زدن

۶) نبض‌ها و نقاط گرم بدن را هدف قرار دهید

نکته بعدی در روش‌ صحیح عطر زدن این است که : برای آن که عطر ماندگاری بیشتری داشته باشد ، آن را به بخش‌هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری کنید. بخش‌های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست انتقال می‌دهد. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج ، گردن ، مچ دست ، بالای شکم ، پشت زانوها ، پشت ران پا و روی قوزک‌ها می‌شود. احتیاج نیست به همه نقاط ذکر شده عطر بزنید ، فقط دو یا سه بخش را انتخاب کنید و عطر و ادکلن را به آن‌ها اسپری کنید.

عطر و ادکلن ، ماندگاری عطر

۷) عطرها به هوا اسپری کنید و از آن عبور کنید

اگر علاقه دارید که عطرتان ، رایحه ملایمی داشته باشد، آن را به هوای رو به روی خود اسپری کنید و سپس خودتان از آن جا رد شوید. به این صورت عطر روی تمام بدن شما می‌نشیند و در عین حال حس ملایمی پیدا می‌کند.

روش‌ صحیح عطر زدن

۸) عطر را به شانه و برس خود اسپری کنید

آخرین نکته در روش‌ صحیح عطر زدن این است که : اگر می‌خواهید به موهایتان عطر بزنید ، عطرهایی با پایه الکل را مستقیما به مو اسپری نکیند ، این کار باعث خشکی موها می‌شود و مضر است. . به جای این بهتر است عطر را به برس خود اسپری کرده و سپس با آن موهایتان را شانه بزنید ، به این ترتیب هم موها رایحه ملایمی می‌گیرد و هم به مو آسیب زده نمی‌شود. البته می‌توانید از عطرهای مخصوص مو بین هر بار حمام کردن به موهایتان اسپری کنید.

روش‌ صحیح عطر زدن

8 دیدگاه برای “عطر و ادکلن – روش صحیح عطر زدن و ماندگاری آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.