عاداتی که محبوبیت شما را بین افراد کم می‌کند

رفتار بد اجتماعی

رفتارهای نادرست اجتماعی: همه افراد می‌خواهند که از نظر دیگران فردی جذاب و مهربان به نظر برسند و دیگران دوستش داشته باشند و مورد پسند همه قرار بگیرند. بعضی از رفتارهای نادرست اجتماعی وجود دارد که بدون این که خودتان متوجه شوید، افراد را از شما دور می‌کند. رفتارهای نادرست اجتماعی که حتی خودتان نمی‌دانید که نتیجه آن چیست. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، رفتارهای نادرست اجتماعی با هم مرور می‌کنیم.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۱- اگر فقط به خودتان فکر می‌کنید

خیلی از افراد بدون این که خودشان متوجه باشند ، فقط به فکر خودشان هستند و به دیگران اهمیتی نمی‌دهند فقط در مورد خودشان صحبت می‌کنند. خودشان را مهم‌تر از هر کسی می‌دانند. این ویژگی‌ها افراد را از شما دور می‌کنند و علاقه ندارند با آدمی که فقط  فقط به فکر خودش است، دوست شوند. اگر این خصلت را دارید سریعا تجدید نظر کنید.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۲- ظاهر را بر باطن ترجیح می‌دهید

زیبایی برای همه انسان‌ها مهم است ولی این زیبایی فقط شامل زیبایی ظاهری نیست، زیبایی باطن خیلی مهم‌تر از زیبایی ظاهری است. اگر دیگران متوجه این رفتار شما شوند از کنارتان پراکنده می‌شوند چون شما را فردی ظاهربین تلقی می‌کنند پس بهتر است وقتی در آینه نگاه می‌کنید به اعماق چهره‌تان و قلبتان فکر کنید نه ظاهر.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۳- همیشه در حال رقابت هستید

آیا دوست دارید از همه بهتر باشید؟ پیشرفتتان از همه بیشتر باشد؟ و … اگر چنین احساساتی دارید باید بدانید که در اشتباه هستید و جذابیتتان برای همه کم است. باید به فکر اطرافیانتان هم باشید و دوست داشته باشید که همه هم با شما پیشرفت کنند در موفقیت‌هایشان خوشحال باشید. دوستانتان را تشویق کنید و انرژی دهید و مدام با خودتان مقایسه نکنید.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۴- اگر دوستان‌تان را دشمن خود بدانید

افراد ناخوشایند معمولا با دوستان‌شان در جدال‌ هستند. به جای این که با دوستان‌تان همراه شوید و به آن‌ها اهمیت بدهید، دائم به آن‌ها پشت می‌کنید و از پشت به آن‌ها خنجر می‌زنید. اگر می‌خواهید جذاب به نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن‌تان نیستند و طرف شما هستند.

رفتارهای نادرست اجتماعی

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۱۷ عادت‌ انسان‌های دوست داشتنی

[/box]

۵- نگرانید که برای دیگران اهمیتی نداشته باشید

همه انسان‌ها دوست دارند برای دیگران و عزیزانشان مهم باشند و همیشه مهم بودن را احساس کنند. برای مثال وقتی دو دوست دیگرتان، بدون شما بیرون می‌روند، برای آن‌ها مسئله‌ای نیست و شما نمی‌توانید با این موضوع کنار بیایید که چرا بدون شم رفته‌اند؟! اما شما نباید این احساس را به حدی برسانید که باعث آزار و اذیت افراد شود.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۶- رئیس بازی در می‌آورید

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه‌ی تصمیم‌ها را می‌گیرید، احساس می‌کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می‌کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.

رفتارهای نادرست اجتماعی

۷. صادق نیستید

صداقت یکی از ویژگی‌ها مهم انسانی است که هر فردی باید این ویژگی را داشته باشد. کسانی که دروغ می‌گویند از چشم بقیه می‌افتند حتی با یک دروغ کوچک! همیشه یادتان باشد صداقت بهترین سیاست است که باید آن را داشته باشید.

رفتارهای نادرست

۸. مبادی آداب نیستید

اگر با حرف‌هایتان دل دوستانتان را بشکنید و در بین همه با سخنان بی‌ادبانه و گستاخانه آن‌ها را خجالت زده کنید، آن‌ها را از خودتان دور کرده‌اید. همیشه آرام باشید و زود از کوره در نروید. این رفتارهای ناپسند را کنار بگذارید.

راه های عزیز شدن پیش دیگران

۹. قابل اعتماد نیستید، ولی به دیگران وابسته‌اید

آیا به دوستانتان کمک می‌کنید؟ یا موقع درخواست کمک از آن‌ها فرار می‌کنید؟ در این موقع دوستان شما نمی‌توانند به شما اعتماد نمایند و حتی به شما کمک کنند. پس بهتر است به دیگران کمک کنید تا دیگران نیز به شما یاری رسانند.

۱۰. همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینید

بدبینی ویژگی ناپسندی است که همه را از شما دور می‌کند اگر به همه چیز بدبین باشید و منفی نگر باشید باعث آزار دیگران می‌شوید. از لحظه‌های زندگی لذت ببرید و مثبت اندیش باشید.

ممنون که همراه ما بودید ♥

17 دیدگاه برای “عاداتی که محبوبیت شما را بین افراد کم می‌کند

  1. Zahra_650 گفته:

    خداروشکر من هیچ کدوم رز این عادت هارو ندارم خیلی زود با همه دوست میشم

  2. مهدیس گفته:

    نر کسی تو این دنیا دوست خودشو داره ولی دلیل نمیشه ک هیچ کس لیاقت دوستی نداشته باشه گلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.