کلوچه خانگی با مغز سیب و دارچین

طرز تهیه کلوچه خانگی

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رفع گرسنگی در بین وعده‌های غذایی و و یا استفاده در بیرون از خانه خانواده کیک و شیرینی است و در بین آن‌ها نیز بهترین مورد کلوچه خانگی می‌باشد. در این مطلب ما برای شما طرز تهیه کلوچه خانگی با مغز سیب و دارچین را آماده کرده‌ایم.

آموزش تهیه و پخت کلوچه خانگی با مغز سیب و دارچین

طرز تهیه کلوچه خانگی

مواد لازم برای تهیه کلوچه خانگی:

خمیر مایه ۱ ق غ
شکر ۱ ق چ.

کره ۶۰ گرم

شیر ۱P.شکر ۱ ق غ.

ارد به مقدار لازم .

مواد داخل خمیر
:سیب شیرین متوسط ۲ عدد

.دارچین ۱ ق چ .زعفران اب کرده ۱/۳ ق چ.

شکر ۲۰۰ گرم

.زرده تخم مرغ ۱ عددبا ۲ قاشق اب ولرم برای رو مال.گردو خورد شده در صورت تمایل

طرز تهیه کلوچه خانگی :

برای یه این کلوچه لذیذ ابتدا خمیر مایه را باا ۱ ق چ شکرو ۱/۴pاب گرم مخلوط کرده میگذاریم کنار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تاپف کند.
کره نرم شده و شیر ولرم و خمیر مایه و شکر را داخل ظرفی بریزید و کمکم ارد الک شده را اضافه کنید و با دست مخلوط کنید تا خمیر لطیفی بدست اید و بدست نچسبد روی خمیر کلوچه حوله بکشید و بزارید جای گرم به مدت ۴۵ دقیقهه تا ۱ ساعت تا حجمش ۲ برابر بشه.

در این زمان مواد داخل خمیر را اماده میکنیم سیب رو پوست کنده و رنده میکنیم و درون ماهی تابه بریزید و با شکر مخلوط کنید و روی شعله کم بگذارید تا اب سیب کاملا کشیده شود وبعد دارچین و زعفران رو اضافه میکنید ودرصورت تمایل گردو خورد شده ۱دقیقه تفت میدهیم و شعله را خاموش میکینم.

از خمیر اندازه نارنگی میگیریم و داخل دست گرد کرده وسطشو گود میکنیم ۱ ق از مخلوط سیب داخلش میریزیم و د وباره گرد میکنیم و با داخال سینی فر که کاغذ کلوچه انداختیم قرار میدی و با فشار دست ان را کمی پهن میکنیم و رویش مهر میزنیم ودر اخر مخلوط تخم مرغ و اب روی خمیر میمالی و تخم خرفه میپلاشیم.

کلوچه ها را داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۲۰ تا۳۰ دقیقه قرار میدیم نوش جونتون خیلی خوشمزست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.