طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

کاپ کیک شکلاتی ویژه ولنتاین

صورتی‌ها: با فرا رسیدن بهمن ماه و نزدیک شدن به روز ولنتاین بسیاری از افراد به فکر تهیه هدیه برای عزیزان و یا عشقشان افتاده و دنبال ایده‌های ناب و جالب برای این جشن زیبا هستند تا بتوانند عزیزان خود را در این روز خاص شاد کنند. تهیه کاپ کیک یک ایده مناسب برای روز ولنتاین است که هم یک هدیه مناسب بوده و هم نشان می‌دهد که عشقتان چقدر برای شما اهمیت دارد که برای او وقت گذاشته و از هنر آشپزی خود استفاده کرده‌اید. کاپ کیک‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانیم برای ولنتاین تهیه کنیم، ما هم در این مطلب طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین را آماده کرده‌ایم که یک کاپ کیک شکلاتی است. با ما همرا باشید تا طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی ولنتاین را یاد بگیرید.

آموزش طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین
این کاپ کیک طرز تهیه بسیار آسانی دارد و شما می‌توانید به آسانی آن را تهیه کرده و در کنار هدیه ولنتاین به عشق خود تقدیم کنید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک شکلاتی ویژه ولنتاین:

 • شکر: ۲ لیوان
 • آرد: ۳/۴ و۱ لیوان
 • کاکائو: ۳/۴  لیوان
 • بیکینگ پودر: ۱/۲ و ۱ قاشق چای‌خوری
 • جوش شیرین: ۱/۲ و ۱ قاشق چای‌خوری
 • نمک: ۱ قاشق چای‌خوری
 • تخم‌مرغ: ۲ عدد
 • شیر: ۱ لیوان
 • روغن مایع: ۲/۱ لیوان
 • وانیل: ۲ قاشق چای‌خوری
 • آب جوش: ۱ لیوان

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی ولنتاین

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی ولنتاین:

۱- برای پخت کاپ کیک شکلاتی ولنتاین ابتدا فر را روی ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و فر را روشن کنید. تا فر به دمای مطلوب برای پخت کاپ کیک برسد.

۲- سپس در ادامه طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین آماده شوید و مواد خشک (آرد، شکر، بیکینگ پودر، جوش شیرین، نمک و کاکائو) را در یک ظرف الک کنید. دقت کنید که هر چه مواد خشک را بیشتر الک کنید نتیجه‌ی بهتری در تهیه کاپ کیک ولنتاین خواهید گرفت. حال مواد را باهم خوب مخلوط  کنید تا تمامی مواد خشک مخلوط شوند.

۳- بعد از این‌که مواد خشک را کامل باهم مخلوط کردید. یک ظرف دیگر انتخاب کنید و تخم‌مرغ‌ها را داخل ظرف بشکنید و هم بزنید و سپس روغن را اضافه کرده هم بزنید و بعد از مخلوط شدن کامل شیر و وانیل را نیز به مخلوط تخم‌مرغ بیافزایید و با همزن برقی هم بزنید.

طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

۴- بعد از آماده شدن مخلوط مایع که کاملا مخلوط شده است را یک‌جا به مخلوط خشک اضافه کنید و با همزن برقی با سرعت متوسط مخلوط را هم بزنید تا مواد کاملا باهم مخلوط شوند. و تقریبا یک ماده‌ی نسبتا سفت به دست آید.

۵- بعد از آماده شدن مخلوط، در این مرحله یک لیوان آب جوش را که مستقیما از روی حرارت برداشته‌اید را داخل مخلوط بریزید. فقط در موقع اضافه کردن آب به مخلوط دقت کنید که با اضافه شدن آب جوش به مخلوط، مخلوط روی‌تان نپاشد چون مخلوط با اضافه کردن آب یک آبکی خواهد شد. پس اگر می‌خواهید مخلوط را راحت‌تر در لاینرها بریزید بهتر است مخلوط را داخل یک پارچ و یا پیچر بریزید و سپس مخلوط را داخل لاینرها بریزید.

مطلب پیشنهادی برای شما:

شکلات‌های مخصوص برای ولنتاین

۶-  در مرحله آخر طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی ولنتاین مخلوط را داخل لاینرها بریزید فقط دقت کنید که ۲/۳ لاینرها باید پر شود. بعد از این که تمام مواد را داخل لاینرها اضافه کردید. قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا کاپ کیک‌ها کاملا پخته و آماده سرو شوند.

۷- بعد از این‌که کاپ کیک‌ها را از فر خارج کردید بعد از سرد شدن می‌توانید به شکل دل‌خواه کاپ‌ کیک‌های‌تان را تزیین کنید.

طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

نکات مهم در طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین:

۱- با این میزان مواد  ۳۰ عدد کاپ کیک به‌دست خواهد می‌آید.

۲- معمولا این کاپ کیک دو برابر پف می‌کند و روی آن گنبدی شکل می‌شود. ولی بعد از این‌که از فر بیرون آورید کمی از پف کاپ کیک‌ها می‌خوابد.

طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

۳- اگر می‌خواهید کیک تولد درست کنید می‌توانید از این طرز تهیه استفاده کنید. ولی به جای ۲۰ دقیقه باید کیک را حدود ۴۰ دقیقه داخل فر قرار دهید و نگران پف کردن زیاد کیک نباشید چون تقریبا بعد از بیرون آمدن، فر پف کیک خواهد خوابید.

طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین

همانطور که مشاهده کردید طرز تهیه کاپ کیک ولنتاین بسیار آسان بود. تنها نکته مهم در آن تزیین آن می‌باشد که باید خلاقیت نشان داده و کاپ کیک را به خوبی تزیین کنید.