کاپ کیک مخصوص ولنتاین

طرز تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین

یکی مهم‌ترین روزها در زندگی هر فرد روز ولنتاین است که دوست دارد در این روز از کسی که عاشقش است کادو بگیرد و با ایده‌های جالب و خاص عشقش را سوپرایز کند. یکی از این ایده‌ها برای خانوم‌ها و دختران درست کردن کاپ کیک مخصوص ولنتاین است. چون یکی از هنرهای خانوم ها آشپزی و کیک درست کردن است و درست کردن کاپ کیک در این روز می‌تواند ایده مناسبی برای نشان دادن عشق باشد. در اینجا به شما آموزش درست کردن یک کاپ کیک خوشمزه و طرز تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین را برای پذیرایی از عشق‌تان در روز ولنتاین آموزش می‌دهیم. حتما این آموزش طرز تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین رو بخونید و در روز ولنتاین این کاپ کیک رو درست کنید.

آموزش تهیه و پخت کاپ کیک مخصوص ولنتاین

 کاپ کیک مخصوص ولنتاین

مواد لازم برای درست کردن کاپ کیک مخصوص ولنتاین:
۳ عدد تخم مرغ
۳/۴ فنجان کره
۳ فنجان سرپر آرد
۲ قاشق چایی خوری پودرکاکائو
۲ و ۱/۴ فنجان شکر
۱ و ۱/۲ قاشق چایی خوری وانیل
۱ اسانس رنگ قرمز
۱ و ۱/۲ بکینگ پودر
۱ و ۱/۲ قاشق چایی خوری سرکه
تکه های شکلات به صورت قلب
خاک قند
۳/۴ قاشق چایی خوری نمک

طرز تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین :

۱- برای تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین ابتدا تخم‌مرغ و کره را با هم مخلوط کنید و بگذارید تا ۳۰ دقیقه به حال خود باشند. فر را با درجه ۳۵۰ درجه فارنهایت آماده کنید. سینی را برای پختن کیک آماده کنید و کنار بگذارید.
۲- در یک کاسه متوسط آرد ، پودر کاکائو ، ۴/۳ نمک را با هم مخلوط کنید. کاسه را کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگتر کره را برای ۳۰ ثانیه‌ای بگذارید تا آب شود. سپس وانیل و شکر را به آن اضافه کنید. آن‌قدر آن‌ها را بزنید تا کاملا یک‌دست شوند. سپس اسانس رنگ را به مایه‌تان اضافه کنید.
۳- حالا مخلوط آرد و کره را به مخلوط تخم‌مرغ اضافه کنید. بعد از این‌که آن‌ها را هم زدید و مایه‌ای کاملا یک‌دست بدست آمد ،‌در یک ظرف حرارت بدهید. در این قسمت سرکه و بکینگ‌پودر را هم اضافه کنید . و آن را به خمیر آماده شده‌تان اضافه کنید. آن‌قدر آن‌ها را بزنید تا کاملا یک‌دست شود.
۴-  آخرین مرحله از طرز تهیه کاپ کیک مخصوص ولنتاین این است که خمیر را روی سینی که آماده کردید پهن کنید و به شکلی که می‌خواهید برش دهید ، دو سوم سینی را با شیرینی‌ها پر کنید. ۱۵ تا ۱۷ دقیقه‌ای بگذارید تا بپزد. بعد از این‌که سینی را از فر درآوردید بگذارید به مدت ۵ دقیقه تا سرد شود. سپس شیرینی را از سینی دربیاورید. بگذارید کاملا سرد شوند. تکه‌های شیرینی را با تکه های کوچک شکلات تزیین کنید. و بعد از آن روی آن را با خاک قند بپوشانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.