آموزش طرز تهیه پاپ کورن

طرز تهیه پاپ کورن

پاپ کورن که ما بیشتر به نام پف فیلا و یا ذرت بو داده می‌شناسیم میان وعده‌ای بسیار خوشمزه است که اگر میزان روغن و نمک کمتری نیز داشته باشد به میان وعده‌ای سالم و مقوی تبدیل می‌شود. پاپ کورن خوشمزه پاپ کورنی است که طعمی عالی داشته و در دهان آب شود. برای تهیه پاپ کورن خوشمزه راه‌های متفاوتی وجود دارد. در این مطلب از صورتی‌ها به آموزش طرز تهیه پاپ کورن به صورت مرحله به مرحله پرداخته‌ایم که امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

آموزش طرز تهیه پاپ کورن

طرز تهیه پاپ کورن

پاپ کورن یکی از میان وعده‌های بسیار خوشمزه و مقوی برای همه‌ی گروه‌های سنی است که در ادامه با روش تهیه آن به دو صورت آشنا می‌شوید. در روش اول، آموزش تهیه پاپ کورن به صورت سنتی و با روغن را می‌خوانید و در روش دوم با تهیه پاپ کورن به صورت امروزی و بدون روغن آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

آموزش طرز تهیه پاپ کورن روی حرارت گاز:

مواد لازم برای تهیه پاپ کون:

 • روغن: ۳ قاشق سوپ‌خوری
 • کره آب شده: ۳-۴ قاشق سوپ‌خوری
 • ذرت بو داده: ۱/۲ پیمانه
 • نمک: ۱/۲ قاشق سوپ‌خوری

طرز تهیه پاپ کورن:

با انتخاب یک قابلمه بزرگ برای تهیه پاپ کورن شروع به کار کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و ۳ قاشق سوپ‌خوری روغن به قابلمه بیافزایید و اجازه دهید روغن داغ شود.

 • قابلمه انتخاب شده برای تهیه پاپ کورن باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا در هنگام تهیه پاپ کورن، جای کافی برای پاپ کورن‌ها وجود داشته باشد.
 • برای تهیه پاپ کورن می‌توانید به جای استفاده از روغن جامد و یا مایع از روغن زیتون و یا روغن‌های دیگر استفاده کنید.

طرز تهیه پاپ کورن

بعد از داغ شدن روغن، ذرت بو داده و نمک را داخل روغن داغ بریزید و درب قابلمه را بگذارید تا از پریدن پاپ کورن به بیرون از قابلمه جلوگیری کنید.

 • در این مرحله می‌توانید ادویه‌های مختلفی مانند: پودر گوجه‌فرنگی، فلفل، سرکه و یا هر طعم دیگری که دوست دارید به پاپ کورن بیافزایید.
 • سعی کنید از قابلمه‌ای برای تهیه پاپ کورن استفاده کنید که درب آن سوراخی در خود داشته باشد تا هوای داخل قابلمه بتواند خارج شود.

طرز تهیه پاپ کورن

بعد از اضافه کردن ذرت بو داده به قابلمه، حرارت را روی کمترین مقدار قرار دهید تا حرارت به طور متوسط در همه جای قابلمه پخش شده و پاپ کورن‌ها آماده شوند و قسمتی از آن‌ها نسوزد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۱۲ علامت اخطار که شما باید رژیم خود را تغییر دهید

[/box]

طرز تهیه پاپ کورن

هر دو دقیقه یک‌بار قابلمه را برداشته و تکان دهید تا ذرت‌های بو داده در یک قسمت نمانند و همه‌ی ذرت‌ها به پاپ کورن تبدیل شوند.

 • این کار را با دستمال انجام دهید تا دست‌هایتان نسوزد.
 • زمانی که ذرت‌ها از باز شدن تمام شدند، حرارت را خاموش کنید تا پاپ کورن‌ها نسوزند.

طرز تهیه پاپ کورن

در این مرحله درب قابلمه را بردارید و با یک عدد قاشق چوبی پاپ کورن‌ها را هم بزنید تا نمک در همه‌‌ی پاپ کورن‌ها پخش شود.

طرز تهیه پاپ کورن

پاپ کورن‌های آماده شده را از داخل قابلمه به ظرف سر خود ریخته و در صورت تمایل کره آب‌شده برای خوشمزه شدن پاپ کورن بیافزایید.

نکته: اگر پاپ کورن را برای امروز نمی‌خواهید کره آب شده را باید به پاپ کورن بیافزایید تا از خشک و بی‌مزه شدن آن خودداری کنید.

طرز تهیه پاپ کورن

آموزش طرز تهیه پاپ کورن در ماکروویو:

تهیه پاپ کورن در ماکروویو به روغن نیاز ندارد و افرادی که چاق هستند و یا بیماری دارند می‌توانند پاپ کورن را بدون روغن تهیه کرده و نوش جان کنند. با ما همراه باشید تا با این روش آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه پاپ کورن:

 • ذرت بو داده: ۱/۴ پیمانه
 • نمک: به میزان لازم
 • فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه پاپ کورن:

برای تهیه پاپ کورن بدون روغن نیاز به یک عدد کیسه کاغذی دارید که می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم قنادی به آسانی تهیه کرده و استفاده کنید.

طرز تهیه پاپ کورن

بعد از تهیه کیسه کاغذی، ذرت بو داده را به همراه نمک و فلفل داخل کیسه کاغذی بریزید و قسمت بالای کیسه کاغذی را تا کنید، تا ذرت از داخل کیسه خارج نشود.

 • شما می‌توانید از طعم‌های مختلف برای اضافه کردن به پاپ کورن استفاده کنید.

طرز تهیه پاپ کورن

ذرت بود داده داخل کیسه کاغذی را داخل ماکروویو خود قرار دهید و ماکروویو را بسته به نوع آن روی تهیه پاپ کورن تنظیم کنید.

 • زمان تهیه پاپ کورن داخل ماکروویو حدود ۲-۴ دقیقه است.

طرز تهیه پاپ کورن

ماکروویو را خاموش کرده و کیسه کاغذی را با دستمال بیرون بیاورید، کیسه را باز کرده و پاپ کورن‌ها را داخل ظرف سرو خود بریزید.

 • مواظب بخار داخل کیسه در هنگام باز کردن کیسه کاغذی باشید.

طرز تهیه پاپ کورن

پاپ کورن بدون روغن شما آماده است، شما می‌توانید این پاپ کورن‌ها را با کاکائو تزیین کرده و نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.