طرز تهیه شربت گل محمدی

طرز تهیه شربت گل محمدی

با آمدن فصل بهار خوردن آبمیوه‌ها و شربت‌های مختلف برای حفاظت از بدن بسیار ضروری است. در این مطلب از مجله صورتی‌ها در ادامه آموزش دسر و نوشیدنی‌های خوشمزه طرز تهیه شربت گل محمدی را باهم یاد بگیریم. با ما همراه باشید.

آموزش تهیه شربت گل محمدی

شربت گل محمدی

مواد لازم برای تهیه شربت گل محمدی:

گل تازه محمدی نیم کیلو

شکر (حدود هفت پیمانه) ۲ کیلو

آب (حدود هشت پیمانه) ۲ لیتر

جوهر لیمو ۱قاشق مربا خوری

طرز تهیه شربت گل محمدی :

ابتدا گلبرگ های گل را جدا می کنیم سپس آب را در کتری یا قابلمه می جوشانیم. اینجاست که باید سرعت عمل داشته باشید گلبرگها را در یک قابلمه ریخته و آب جوش را به یکباره روی گلبرگها بریزید. تا آب جوش روی گلبرگها را بپوشاند . و زود دم کنی را می گذاریم و به مدت ۲۴ ساعت صبر می کنیم این کار باعث می شود که عطر و بوی گل خارج نشود. بعد از ۲۴ ساعت گلبرگها را آبکش می کنیم و فقط می گذاریم آب آن خارج شود و هرگز با دست فشار نمی دهیم چون اینکار باعث بد رنگ شدن شربت می شود. درون آب بدست آمده شکر ریخته و روی حرارت می گذاریم تا شربت بجوشد و قوام آید در مرحله آخر جوهر لیمو را اضافه می کنیم و بعد از یکی دو جوش از روی حرارت بر می داریم اگر خواستید رنگ مربا اضافه کنید در مرحله آخر همراه جوهر لیمو اضافه کنید.

نکته مهم در طرز تهیه شربت گل محمدی : از این مقدار مواد حدود ۲ لیتر شربت درست میشه .

این شربت نشاط آوره و به رفع تشنگی کمک می‌کنه و همچنین برای بیخوابی موثر هست.

نکته مهم دیگر در طرز تهیه شربت گل محمدی : برای تهیه شربت نیازی به افزودن رنگ نیست و خود شربت رنگ زیبایی دارد. ولی چنانچه خواستید رنگ قرمز بیشتری به آن دهید می توانید از رنگ مجاز خوراکی یک تا دو قطره به آن اضافه کنید.

نکته: اگر گلها تازه باشند نیازی به افزودن گلاب نیست ولی اگر مزه ی گل کم بود و نیاز بود می توانید مقدار ۱/۴ لیوان در انتهای کار گلاب به مواد اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.