مجله صورتی‌ها

 
طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

آموزش مرحله به مرحله تهیه شربت زعفران مجلسی

شربت زعفران یکی از نوشیدنی‌های اصیل ایرانی است که معمولا این شربت را در مهمانی‌های مختلف برای پذیرایی از مهمانان تهیه می‌شود. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها طرز تهیه شربت زعفران مجلسی را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آماده کرده‌ایم. طرز تهیه شربت زعفران مجلسی بسیار ساده بوده و شما می‌توانید آن را به راحتی در خانه درست کنید.

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

مواد لازم برای تهیه شربت زعفران:

  • شکر: به میزان لازم
  • زعفران: ۱/۲ قاشق غذاخوری
  • گلاب: ۳ قاشق غذاخوری
  • آب: نیم لیتر

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شربت زعفران مجلسی:

برای تهیه شربت زعفران در ابتدا قابلمه‌ای مناسب انتخاب کرده و آب را درون قابلمه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب به نقطه‌ی جوش برسد.

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

بعد از این‌که آب جوشید. شعله گاز را کم کرده و شکر را به آب جوشیده شده بیافزایید و مخلوط را خوب هم بزنید تا شکر به خوبی در آب حل شود. میزان شکر بستگی به ذائقه‌ی شما دارد که می‌توانید مقدار شکر را کم و یا زیاد کنید.

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

پس از این‌که شکر در آب به طور کامل حل شد، زعفران را ساییده، و به مخلوط آب و شکر بیافزایید و مخلوط شکر، آب و زعفران را هم بزنید تا مایعی یک‌دست به وجود آید.

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

بعد از این‌که مخلوط شما یک‌دست شد، گلاب را به شربت خود اضافه کرده و اجازه دهید شربت به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه روی حرارت باقی بماند تا شربت غلیظ شود.

طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

بعد از گذشت ۲۰ دقیقه که شربت شما غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت برداشته و بعد از خنک شدن شربت، آن را داخل ظرفی شیشه‌ای بریزید و درب ظرف شیشه‌ای را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود.

سپس شربت آماده شده را داخل لیوانی بریزید و مقداری آب به شربت اضافه کرده با یخ و زعفران ساییده شده شربت را تزیین کرده و سرو کنید. نوش جان

نکته مهم در طرز تهیه شربت زعفران مجلسی:

شربت زعفران و گلاب به دلیل داشتن گرمی برای اعصاب و روان بسیار مفید است.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها