طرز تهیه شربت توت فرنگی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شربت توت‌فرنگی

شربت توت‌فرنگی یکی از نوشیدنی‌های خوشمزه تابستانی است که در بین کودکان و بزرگسالان طرفداران بسیار زیادی دارد به همین سبب در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شربت توت فرنگی را برای شما کاربران عزیز آماده کرده‌ایم که امیدواریم این شربت خوشمزه را بپسندید.

طرز تهیه شربت توت فرنگی

طرز تهیه شربت توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه شربت توت‌فرنگی:

  • توت‌فرنگی تازه: ۳ کیلوگرم
  • شکر: ۳ کیلوگرم

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شربت توت فرنگی:

برای تهیه شربت توت فرنگی در ابتدا توت‌فرنگی‌هایی را که تهیه کرده‌اید تمیز کرذه و بشویید سپس توت‌فرنگی‌های شسته شده را داخل یک صافی قرار دهید تا آب آن‌ها کاملا کشیده شود.

طرز تهیه شربت توت فرنگی

در ادامه داخل یک قابلمه یک پنجم از شکر را بریزید و سپس لای به لای توت‌فرنگی‌ها را داخل ظرف گذاشته و روی آن‌ها را با شکر باقی‌مانده بپوشانید و اجازه دهید مخلوط توت‌فرنگی و شکر حدود ۲۴ ساعت در داخل یخچال باقی بماند تا آب بیندازد.

طرز تهیه شربت توت فرنگی

بعد از گذشت حدود ۲۴ ساعت، مخلوط را از یخچال دربیاورید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا مخلوط بجوشد. بعد از اولین جوش اجازه دهید مخلوط حدود ۱۵ دقیقه بجوشد و سپس مخلوط  را از روی حرارت برداشته و سپس از صافی رد کرده و شربت را به درون ظرفی منتقل کنید.

طرز تهیه شربت توت فرنگی

شربت توت‌فرنگی شما بعد از خنک شدن آماده سرو است. در هنگام سرو شربت توت‌فرنگی را با مقدار مشخصی آب مخلوط کرده و با یخ‌های زیبا تزیین کنید. نوش جان

طرز تهیه شربت توت فرنگی

نکته مهم در طرز تهیه شربت توت فرنگی:

در صورتی که می‌خواهید از مربا نیز به صورت جداگانه استفاده کنید، پیش از پخت کامل توت فرنگی‌ها، مقدار زیادی از آب آن را به داخل ظرف دیگری منتقل کنید و سپس با اضافه کردن مقدار نیم کیلوگرم شکر به توت‌فرنگی‌های داخل قابلمه، حرارت دادن را برای چند دقیقه دیگر ادامه دهید تا شربتی که بعد از اضافه کردن شکر حاصل شده نیز قوام بیاید.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها