آموزش طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

در طول ماه‌های سردتر سال، هیچ چیز مانند یک کاسه گرم سوپ برای تسکین روح و گرم کردن بدن نمی‌تواند موثر باشد. اما به جای استفاده از سوپ‌های آماده و کنسروی، چرا این کار را از ابتدا خودتان انجام ندهید؟ شما می‌توانید با یک دستور العمل ساده و آسان مانند دستورالعمل تهیه سوپ هویج و زنجبیل یک سوپ گرم و خوشمزه تهیه کنید. با دستورالعمل ساده سوپ هویج و زنجبیل ظرف در کم‌تر از یک ساعت، شما سوپ خوش‌مزه و خامه‌ای خواهید داشت که هم برای سلامتی و هم برای بدن مفید است. در ادامه این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها با طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل به صورت مرحله به مرحله آشنا شده و می‌توانید این سوپ خوشمزه را در فصل سرد سال برای گرم شدن تهیه کنید.

آموزش طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

مواد لازم برای تهیه سوپ هویج و زنجبیل:

 • هویچ بزرگ پوست کنده و خرد شده: ۶ عدد
 • پیاز زرد متوسط خرد شده: ۱ عدد
 • سیر له شده: ۱ قاشق غذاخوری
 • زنجبیل تازه: ۳ قاشق غذاخوری
 • روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری
 • نمک: ۲ قاشق چای‌خوری
 • فلفل سیاه: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
 • پونه خشک: ۱ قاشق چای‌خوری
 • آب سبزیجات: ۴ پیمانه
 • شیر نارگیل: ۱ پیمانه

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

برای طعم بهتر و خوشمزه‌تر سوپ هویج و زنجبیل می‌توانید یک قاشق زنجبیل خرد شده اضافی به سوپ خود بیافزایید. همچنین می‌توانید از یک قاشق چای‌خوری زردچوبه نیز برای تهیه سوپ استفاده کنید تا سوپی خوشمزه‌تر داشته باشید. نگران نباشید شما می‌توانید از انواع ادویه برای تهیه این سوپ استفاده کنید.

 

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل:

قبل از شروع به تهیه‌ی سوپ هویج و زنجبیل، پیاز، زنجبیل و هویج را شسته، پوست بکنید و به صورت نگینی خرد کنید و سپس سیر را نیز پوست کنده و با استفاده از یک گوشت‌کوب له کنید.

مرحله اول:

بعد از آماده شدن مواد لازم برای تهیه سوپ هویج و زنجبیل، یک قابلمه بزرگ را روی حرارت متوسط قرار داده و روغن زیتون را داخل قابلمه بریزید تا روغن گرم شود. بعد از گرم شدن روغن، پیاز خرد شده را به همراه سیر و زنجبیل و ادویه‌جات دل‌خواه داخل روغن بریزید تا حدود ۱۰ دقیقه پیاز و سیر با حرارت متوسط سرخ شده و بپزذ.

 • افزودن نمک، پونه خشک و فلفل سیاه را در این مرحله به پیاز پخته شده فراموش نکنید. البته مقدار گفته شده در دستور را می‌توانید با توجه به ذائقه خود تغییر دهید.

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

مرحله دوم:

در این مرحله از طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل بعد از پخت پیاز، آب سبزیجات و هویج خرد شده را به پیاز اضافه کرده و اجازه دهید آب سبزیجات با حرارت متوسط به جوش آید.

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

مرحله سوم:

بعد از به جوش آمدن آب سبزیجات، حرارت را کم کنید تا زمانی که هویج نرم شده و به صورت کامل بپزد و شما بتوانید با دست خود هویج را له کنید. این کار تقریبا ۲۵ تا ۳۰ دقیقه زمان خواهد برد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

طرز تهیه سوپ قارچ بی‌نظیر

[/box]

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

مرحله چهارم:

سوپ هویج را بعد از پخت هویج از روی حرارت بردارید و شیر نارگیل را به سوپ افزوده و مواد را به خوبی هم بزنید.

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

مرحله پنجم:

در این مرحله نوبت به یکدست و صاف کردن سوپ می‌رسد. برای این‌کار سوپ را داخل یک پردازنده بریزید و مواد را با پردازنده مخلوط کنید تا مواد به خوبی باهم مخلوط شده و سوپی یکدست و صاف حاصل شود.

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

بعد از یکدست شدن سوپ هویج و زنجبیل، آن را به قابلمه برگردانید و بعد از گرم کردن دوباره، سوپ را داخل ظروف سرو ریخته و با استفاده از سبزیجات تازه و شیر نارگیل آن را تزیین کرده و در کنار یک نان گرم خوشمزه سرو کنید.

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل

طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل به پایان رسید. همانطور که مشاهده کردید شما نیز می‌توانید این سوپ را در خانه به راحتی تهیه کرده و برای مهمانان و یا خانواده خود سرو کنید. اگر شما پیش از این سوپ هویج و زنجبیل تهیه کرده‌اید لطفا تجربیات خودتان را در این باره با دیگر کاربران مجله به اشتراک بگذارید. ممنون که با این مطلب نیز همراه مجله صورتی‌ها بودید.

منبع طرز تهیه سوپ هویج و زنجبیل:

ehow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.