سوپرایز ویژه ولنتاین: دسر پارفه

دسر مناسب برای ولنتاین

روز ولنتاین نزدیک است و شما می‌توانید با کلی ایده‌های مختلف عشق‌تان را سوپرایز کنید. یکی از این ایده‌های مناسب، تهیه یک غذای مناسب برای ولنتاین است و در کنار غذا درست کردن یک دسر مناسب برای ولنتاین. شما نیز به راحتی می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید و نگران تهیه‌ی دسر برای ولنتاین نباشید چون در این مطلب از مجله صورتی‌ها دسر مناسبی برای ولنتاین برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. دسر پارفه یک دسر مناسب برای روز ولنتاین است که در ادامه با طرز تهیه دسر پارفه آشنا خواهید شد.

دسر مناسب برای ولنتاین

دسر مناسب برای ولنتاین

دسر پارفه یک دسر کاملا متفاوت و خوشمزه است که علاوه بر روز ولنتاین می‌توانید از آن در مهمانی‌های دیگر نیز استفاده کنید. در این دسر به جای استفاده از تمشک از ژله به رنگ دلخواه خود استفاده کنید که پارفه همراه با ژله نیز طعم بی‌نظیری دارد.

آموزش تهیه و پخت دسر پارفه

مواد لازم برای تهیه پارفه سوپرایز:

شکر:                             ۱۰۰ گرم

شکلات تیره ذوب شده:      ۱۰۰ گرم

وانیل:‏                            ۱/۴ قاشق چای‌خوری

بستنی وانیلی:                 ۱۰۰ گرم

خامه:‏                            ۳۰۰ میلی لیتر

تخم‌مرغ:                        ۲ عدد

ژلاتین:                            ۲ ورقه

مواد لازم برای تهیه دسر تمشک:

تمشک:                       ۲۰۰ گرم

تخم‌مرغ (سفیده):         ۱ عدد

خامه‏:                         ۱۵۰ میلی لیتر

تخم‌مرغ (زرده):             ۱ عدد

شکر:                           ۱۰۰ گرم

ژلاتین:                          ۲ ورقه

طرز تهیه دسر پارفه یک دسر مناسب برای ولنتاین:

طرز تهیه دسر پارفه

۱- برای تهیه‌ی دسر پارفه در ابتدا دسر تمشک را باید تهیه کنید به طوری که سفیده تخم‌مرغ را در یک کاسه بریزید و با دور تند هم‌زن شروع به هم زدن تخم‌مرغ کنید تا تخم‌مرغ کاملا کف کرده وقتی ظرف را برمی‌گردانید از ظرف بیرون نریزد. سپس ۲۵ گرم از شکر را به سفیده‌ی تخم‌مرغ بیافزایید و دوباره هم بزنید تا شکر به خوبی در داخل سفیده تخم‌مرغ حل شود.

۲- ظرف سفیده‌ی تخم‌مرغ را کنار بگذارید و در یک ظرف دیگر زرده‌ی تخم‌مرغ را با ۲۵ گرم شکر هم بزنید و این هم زدن را تا جایی ادامه دهید که رنگ تخم‌مرغ روشن‌تر شود.

۳- سپس مخلوط زده‌ی تخم‌مرغ و سفیده‌ی تخم‌مرغ را باهم مخلوط کنید به طوری که پف سفیده تخم‌مرغ نخوابد و بعد از مخلوط شدن سفیده و زرده تخم مرغ خامه را به مخلوط بیافزایید و دویاره هم بزنید.

۴- مخلوط را کناری قرار دهید و تمشک را همراه با ۵۰ گرم شکر باقی‌مانده در داخل میکسر بریزید تا به خوبی باهم مخلوط شوند. و سپس مخلوط را از صافی رد کنید تا دانه‌های درشت مخلوط گرفته شود.

۵- سپس تمشک به دست امده را داخل مایعی که آماده کرده بودید بریزید.

۶- در این مرحله از طرز تهیه دسر مناسب برای ولنتاین ژلاتین را در داخل یک ظرف با چند قاشق آب به صورت بن ماری حل کنید و سپس به مخلوط بیافزایید و مخلوط را داخل ظرف مستطیلی شکل ریخته و به مدت یک شبانه‌روز در یخچال قرار دهید.

بعد از این‌که دسر تمشک اماده شد برای تهیه دسر وانیلی می‌توانید آماده شوید.

۱- در ابتدا شکلات ذوب شده را روی یک کاغذ روغنی بریزید و پهن کنید و اجازه دهید تا شکلات خودش را بگیرد و سفت شود.

۲- بعد از این‌که شکلات خودش را گرفت، شکلات را به اندازه‌های یکسان و مساوی برش دهید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

۳- برای تهیه دسر وانیلی در ابتدا سفیده‌ و زرده تخم‌مرغ را از هم جدا کرده و هر کدام را با ۲۵ گرم شکر مخلوط کرده و با دور تند همزن بزنید تا سفیده‌ی تخم‌مرغ پف کرده و از ظرف بیرون نریزد و همچنین زرده‌ی تخم‌مرغ نیز رنگش روشن‌تر شود.

۴- سپس زرده‌ی تخم‌مرغ را با سفیده‌ی تخم‌مرغ مخلوط کرده و با همزن دستی بزنید. تا با هم مخلوط شوند. و بعد از مخلوط شدن سفیده و زرده‌ی تخم‌مرغ باهم خامه را نیز به مخلوط بیافزایید و به هم زدن ادامه دهید.

۵- مخلوط به دست امده را کناری قرار دهید و بستنی وانیلی را با ۵۰ گرم شکر مخلوط کرده و با مخلوط به دست امده مخلوط کنید. سپس ژلاتین بن ماری شده را نیز به مخلوط بیافزایید.

 

۶- سپس یک قالب مستطیلی شکل را انتخاب کرده و قالب مستطیلی شکل را با فویل بپوشانید و کف قالب دسر وانیلی بریزید و ورقه‌های شکلات را روی ان بچینید.

۷- سپس کمی دسر وانیلی روی شکلات بریزید و قلب‌های آماده شده را کنار هم بچینید و روی شکلات‌ها را دوباره با دسر وانیلی بپوشانید. و دوباره یک لایه شکلات بچینید و با دسر وانیلی پر کنید و قالب را به مدت یک شبانه روز داخل یخچال بگزارید تا کاملا سفت شود.

طرز تهیه دسر پارفه (دسر مناسب برای ولنتاین) به پایان رسید امیدواریم این دسر مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد.

2 دیدگاه برای “سوپرایز ویژه ولنتاین: دسر پارفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.