طرز تهیه خمیر فوندانت ۲

طرز تهیه و ساخت خمیر فوندانت

طرز تهیه خمیر فوندانت

مواد لازم برای تهیه خمیر فوندانت:

مارشمالو(طرز تهیه موجود است)      ۱۵۰ گرم

آب                                            ۲ قاشق غذا خوری

پودر قند                                      ۵ لیوان

طرز تهیه خمیر فوندانت (راه حل اول) :

۱.مارشمالو را داخل ظرف مخصوص مایکروویو بریزید و به آن ۲ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و ۱-۲ دقیقه داخل ماکروویو با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا مارشمالو ها آب شده و حالت کشدار پیدا کنند.

۲.پس از اینکه مارشمالوها به شکل بافت چسبناک وآدامس مانند شدند آنها را از ماکرویو خارج کنید و کم کم پودر قند را روی مارشمالو الک کنید و مخلوط نمایید ، در اوایل یا اواسط کار میتوانید رنگ خوراکی مورد نظر را اضافه کنید ، آنقدر پودر قند اضافه کنید که خمیر بافت نرم و انعطاف پذیری پیدا کند و مثل شکل زیر انسجام یابد.

۳.ممکن است تمام پودر قند مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است مقداری از آن اضافه بیاید مهم این است که بافت خمیر شما مناسب باشد.بعد از آنکه خمیر به شکل نرم در آمد سطح کار را کمی چرب کنید.خمیر را روی آن قرار دهید و شروع به ورز دادن کنید تا خمیر نرم و یکدست شود.

۴.خمیر آماده را داخل چند کیسه فریزر چرب شده قرار دهید و خوب هواگیری کنید و حداقل به مدت ۱۲ ساعت در دمای اتاق قرار دهید تا استراحت کند.

طرز تهیه خمیر فوندانت(راه حل دوم):

۱.مارشمالو رو به روش بن ماری ذوب کنین،یعنی یه ظرف آب جوش بزارین روی حرارت و ظرفی که توش مارشمالو ریختین بزارین توی آب جوش و هم بزنین تا کاملا ذوب بشه.

۲.عد پودر قند رو کم کم بهش اضافه کنین و هم بزنین تا خمیر منسجمی بدست بیاد.

۳.در آخر سطح کارتون رو پودر قند بپاشین و خمیر رو از کاسه روی سطح کار انتقال بدین.

۴.رنگ و اسانس دلخواه رو اضافه کنین و خوب ورز بدین خمیر رو تا نرم و لطیف بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.