خمیر جادویی: حلال تمام مشکلات

طرز تهیه خمیر جادویی

خمیر جادویی خمیری است که می‌توانید از آن برای تهیه نان ، سمبوسه ، پیتزا و هر چیز دیگری استفاده کنید. خمیر جادویی بهترین خمیر برای غذاهای شما می‌تواند باشد. این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است ، بافت و ماندگاری خوبی دارد و می‌توانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی و نگهداری شود. در این مطلب ما برای شما طرز تهیه خمیر جادویی رو آماده کردیم به همراه مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی.

آموزش تهیه خمیر جادویی

خمیر جادویی

مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی:

شکر             ۴ قاشق چای‌خوری

نمک             ۱ قاشق چای‌خوری

روغن            ۶ قاشق غذاخوری

شیر یا آب      ۱ لیوان

تخم‌مرغ         ۱ عدد

خمیر مایه       ۳ قاشق چای‌خوری

آرد                ۳ لیوان

طرز تهیه خمیر جادویی:

۱- برای تهیه خمیر جادویی ابتدا خمیر مایه ، شیر ولرم و ۱ قاشق چای‌خوری شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید سپس ۵ – ۱۰ دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند.

۲- تخم‌مرغ ، باقی مانده شکر ، روغن و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یک‌دست شوند ، خمیر مایه را با چند قاشق آرد مخلوط کنید و به مواد تخم‌مرغی اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.

۳- پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود ، روی سطح کار ارد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید ، خمیر را ۱۰ دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) ، آن‌قدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی به‌دست بیاید.

۴- داخل کاسه‌ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی ۱ ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود ، پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.