طرز تهیه حلیم برای ماه رمضان

طرز تهیه حلیم

در ماه مبارک رمضان یکی از غذاهای خوشمزه با پخت آسان حلیم است که بیشتر مردم این غذا را از بیرون تهیه می‌کنند. طرز تهیه حلیم آن‌قدرها هم سخت نیست و می‌توان درخانه هم آن را پخت. این با مجله بانوان صورتی‌ها همراه باشید تا اینبار طرز تهیه حلیم برای ماه رمضان را به شما آموزش دهیم تا حلیم را خودتان در خانه درست کنید. با ما برای یاد گرفتن طرز تهیه حلیم همراه باشید.

طرز تهیه حلیم برای ماه رمضان

طرز تهیه حلیم
مواد لازم برای تهیه حلیم :

گوشت ران گوسفند یا نرمه گوساله ۲۵۰ گرم

بلغور گندم نیم کیلو

نمک به مقدار لازم

دارچین به مقدار لازم

شکر به مقدار لازم

روغن به مقدار لازم

طرز تهیه حلیم:

۱دراولین مرحله از طرز تهیه حلیم ابتدا گوشت را با کمی نمک بگذارید تا کاملا پخته پخته شود. در بین پخت گوشت کف گوشت را مرتب بگیرید. در یک قابلمه جدا گانه بلغور گندم را که پاک کرده و شسته‌اید را بریزید و حدود ۱۰ تا ۱۲ پیمانه آب روی آن بریزید و بگذارید تا بلغور کاملا پخته شود.

۲ بلغور در حال جوش سنگین است و مدام ته نشین می‌شود به همین خاطر بهتر است چند دقیقه یکبار بهم بزنید که به ته قابلمه نچسبد. بعد از اینکه کاملا از پخت بلغور مطمئن شدید و نرم نرم شده بود در یک سبد بزرگ که دندانه های آن زیاد هم ریز نباشد

۳ بلغور را صاف کنید و با پشت کفگیر و کمی آبجوش کمک کنید تا بلغورها کاملا صاف شده و کمی دانه بلغور باقی بماند مجددا کمی دیگر آبجوش روی بلغور بریزید که دیگر لعابی در آن باقی نماند البته آبجوش را خیلی کم استفاده کنید.

۴ بعد قابلمه را مجدد روی شعله گذاشته و گوشت را که از پختنش مطمئن شده ایم بیرون آورده و کاملا با دو عدد چنگال ریش ریش کرده و داخل بلغور صاف شده می ریزیم. زیر شعله را متوسط کرده و نمک حلیم را بدان اضافه کرده و مدام تا جا افتادن حلیم با قاشق چوبی به هم می‌زنیم.

در آخرین مرجله از طرز تهیه حلیم بعد از آماده شدن سریع داخل ظرف‌های مورد نظر کشیده با روغن محلی و شکر و دارچین تزیین می‌نمائیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.