طرز تهیه‌ سس مایونز خانگی

طرز تهیه‌ سس مایونز خانگی

اگر یک روز در یخچال را باز کرده و مشاهده کردید که سس مایونز ندارید نیازی به نگرانی نیست زیرا خودتان می‌توانید در خانه سس مایونز خانگی تهیه کنید. این سس حتی بهتر از سس‌های آماده خواهد بود چراکه از سالم بودن آن مطمئن بوده و مواد نگهدارنده در آن وجود نخواهد داشت. همراه مجله صورتی‌ها باشید تا طرز تهیه‌ سس مایونز خانگی را یاد گرفته و در خانه برای خود سس خانگی تهیه کنید.

آموزش تهیه سس مایونز خانگی

آموزش تهیه سس مایونز خانگی

مواد لازم برای تهیه سس مایونز خانگی:

  • تخم مرغ ۱ عدد
  • نمک ۱قاشق چای‌خوری
  • آب‌لیمو یا سرکه ۲ قاشق غذاخوری
  • روغن مایع یا روغن زیتون ۱ پیمانه

طرز تهیه‌ سس مایونز خانگی:

طرز تهیه‌ سس مایونز خانگی

مرحله اول تهیه سس خانگی:

تخم‌مرغ و نمک و آب‌لیمو یا سرکه را داخل مخلوط کن ریخته بعد از مخلوط شدن کم کم روغن را قطره قطره اضافه می‌کنیم تا روغن تمام شود.

مرحله دوم:

حالا اگر سس برید و به حالت مایع درآمد دوباره کار را تکرار می‌کنیم به این صورت که یک عدد تخم مرغ را با نمک و آبلیمو یا سرکه در مخلوط کن ریخته بعداز هم زدن کم کم اون سس مایونز بریده شده را اضافه می‌کنیم و سس آماده میشه

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه در خانه نوشیدنی انرژی زا درست کنیم؟

[/box]

مرحله آخر طرز تهیه سس خانگی:

بعداز اینکه سس آماده شد برای شفاف و رقیق شدنش کمی ماست بهش اضافه می‌کنیم. می‌تونید از رنگ‌های طبیعی و یا رنگ مجاز خوراکی استفاده کنید تا سس مایونز رنگی داشته باشید و برای تزیین انواع سالادها استفاده کنید.

نحوه تهیه سس مایونز خانگی را یاد گرفتید. امیدواریم که شما نیز این آموزش را یاد گرفته باشید. ممنون که با این مطلب نیز همراه ما بودید اگر تجربه درست کردن سس مایونز خانگی را دارید حتما آن را با دیگر کاربران مجله به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.