در فصل پاییز و زمستان نیز کرم ضد آفتاب بزنید!

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

پوست یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی است و مراقبت از پوست امری ضروری و برای مراقبت از پوست باید کرم ضد آفتاب بزنید تا از تابش آفتاب در امان باشد. همه تصور می‌کنند که استفاده از کرم ضد آفتاب را  فقط باید در فصل تابستان و بهار که هوا گرم است و تابش آفتاب نسبتا شدید است  ، بزنند در حالی که این گونه نیست شما در فصل پاییز و زمستان نیز به کرم ضد آفتاب برای مراقبت از پوستتان نیاز دارید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب را بررسی می‌کنیم.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

همانطور که می‌دانید امواج خورشید برای پوست مضر است و باعث پیری زودرس پوست می‌شود. اگر پوست شما به مدت زیادی در مقابل نور آفتاب بماند چه می‌شود؟ آیا خطرات آن را برای پوست خود می‌دانید؟ با خواندن این دلایل به ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب حتی در فصل پاییز و زمستان پی خواهیم پرد.

ایجاد خال در صورت :

هر چه قدر که شما در مقابل نور آفتاب قرار گیرید به همان اندازه لک‌ها و خال‌های پوستی شما هم زیاد می‌شود سلول‌های ملاتین موجود در پوست باعث تیره دیده شدن پوست ما می‌شود که وقتی این سلول‌های در یک جا جمع شوند لکه و خال در پوست صورت ایجاد می‌شود. افرادی که پوست روشنی دارند بیشتر در معرض ایجاد لک و خال هستند.

سوختگی  تدریجی پوست :

با توجه به زمانی که در زیر نور آفتاب هستید به تدریج و در طول زمان رنگ پوست شما تیره می‌شود. حتی اگر زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرید موجب آفتاب سوختگی می‌شود که نقاط قرمز و خارش دار روی پوست ایجاد می‌کند که باعث اذیت شما می‌شود. همین دلیل هم ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب را نشان می‌دهد.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

پیری پوست :

آیا می‌دانید که ۹۰ درصد پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می‌شود؟ افرادی که روزانه از ضد آفتاب با حداقل spf 30 استفاده می‌کنند ۲۴ درصد کمتر در خطر پیری پوست هستند. اگر می‌خواهید زیبایی و درخشش پوست خود را حفظ کنید باید روی استفاده از ضد آفتاب مقداری هزینه کرده و آن را مرتب در طول روز تجدید کنید.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

با توجه به دلایلی که ذکر کردیم و دلایل مخفی دیگری که از آسیب‌های نور خورشید بر روی پوست است به ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب پی برده و به این نتیجه می‌رسیم که باید هر روز وقتی در معرض آفتاب هستیم ضد آفتاب بزنیم تا از پوستمان محافظت کنیم. حتی می‌توانید به جای کرم پودر ضد آفتاب رنگی تهیه کرده و آن را بزنید. البته بعضی از کرم پودرها هم دارای خاصیت ضد آفتابی هستند و فقط موقعی می‌توانید استفاده کنید نور آفتاب کم است. برای روزهای عادی این مقدار ضد آفتاب کافی نیست چون این کرم پودرها فقط دارای ۵ تا ۱۵ درصد SPF هستند که مقدار ناچیزی است بنابراین بهتر است ضد آفتاب رنگی تهیه کنید.

فقط دقت کنید که به دور چشم ضد آفتاب نزنید.

5 دیدگاه برای “در فصل پاییز و زمستان نیز کرم ضد آفتاب بزنید!

  1. گلاره گفته:

    چه مارکی از ضد آفتاب رو برای پوست های چرب استفاده کنیم ؟ لطفا راهنمایی کنید

    • رحـان جعفـری گفته:

      در پاسخ به گلاره– میتونید از ضد آفتاب فاقد چربی یا ضد آفتاب Oil Free به بازار اومده ، که اگرچه کاملا فاقد چربی نیستن ولی چربی خیلی پایینی دارن استفاده کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.