چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنیم؟

صحبت کردن بعد از دعوا با والدین

صورتی‌ها: برای همه ما پیش آمده است که با والدین خود دعوا کرده باشیم، حتی اگر از ریلکس‌ترین و با حوصله‌ترین افراد هم سوال کنید متوجه خواهید شد که برای آن‌ها نیز پیش آمده است که با والدین خود دعوا کرده باشند. دعوا کردن امری طبیعی است ولی نکته مهم رفتارهای بعد از دعوا است. تقریبا هیچ کدام از ما نمی‌دانیم که بعد از دعوا و بگومگو با والدین باید چه نوع رفتاری از خود نشان دهیم و چگونه با والدین خود صحبت کنیم، همین امر هم سبب می‌شود که مدت‌های طولانی از پدر و مادر خود دور بمانیم و با آن‌ها صحبتی نداشته باشیم. صحبت کردن بعد از دعوا با والدین اصولی برای خود دارد که باید آن‌ها را دانسته و اجرا کنیم. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنید؟

صحبت کردن بعد از دعوا با والدین

صحبت کردن بعد از دعوا با والدین

اگر ما بعد از دعوا با پدر و مادر رفتار مناسبی از خود نشان ندهیم حتی اگر ته دلمان بخواهیم با آن‌ها آشتی کرده و کدورت‌ها را از بین ببریم باز هم وضعیت بهتر نخواهد شد و ممکن است حتی باعث بروز مشکلات بیشتری نیز شود. باید بدانید که لحضات بعد از دعوا لحظاتی بسیار حساس است که می‌تواند هم باعث بهبود رابطه شود و هم بنزین روی آتش باشد. همراه ما باشید تا با اصول صحبت کردن بعد از دعوا با والدین آشنا شوید. نکاتی بسیار  ساده که رعایت آن‌ها الزامی است.

اجازه دهید خشمتان فروبنشیند:

بعد از دعوا با والدین خود سعیتان بر این باشد که آرامشتان را بدست بیاورید. از دعوا کردن در ذهنتان و تکرار کلماتی که استفاده کرده‌اید خودراری کنید تا آرامش به شما باز گردد. درست است که انجام این کار کمی مشکل به نظر می‌رسد اما باید این کار را انجام دهید. جمع کردن افکار و آرمش پیدا کردن بعد از دعوا امری ضروری می‌باشد. برای این منظور می‌توانید کمی بخوابید و یا شروع به راه رفتن کنید، انجام این کارها در آرامش پیدا کردن بسیار تاثیر دارد.

اجازه دهید خشمتان فروبنشیند

از کلمه جادویی استفاده کنید:

متاسفم ببخشید. این دو کلمه بسیار جادویی بوده و می‌توانند هر پدر و مادر عصبانی را آرام کنند. باید توجه کنید که حتی اگر حق باشما باشد و شما کار اشتباهی هم انجام نداده باشید باید این کلمات را به کار ببرید. گفتن این کلمات اولین گام برای یکی گفت‌وگوی صلح آمیز است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند راه ساده برای دلداری دادن به همسر

[/box]

 

از کلمه جادویی استفاده کنید

سعی کنید کنید درک کنید:

از والدین خود بخواهید تا نظر خودشان را توضیح دهند، سپس به حرف‌های آن‌ها کاملا گوش داده و حواستان را متمرکز حرف‌های آن‌ها کنید. هنگامی که آن‌ها فرصتی برای گفتگو داشتند، با آرامش دیدگاه خود را بیان کنید. مطمئنا شما از انگیزه‌های پدر و مادر خود از دعوا و جروبحث شگفت‌زده خواهید شد. اگر به نظر می رسد که این مرحله به مبارزه تبدیل می‌شود، مرحله اول را تکرار کنید.

سعی کنید کنید که درک کنید

با هم صلح کنید:

مشکل را پیدا کرده و آن را بپذیرید.  شاید شما به طور کامل به راه خود ایمان داشته باشید ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که شما بهترین جایگاه را در قلب والدینتان دارید و باید به آن‌ها اعتماد کنید و همچنین این را بدانید که با ارزش‌ترین دارایی‌های شما در زندگی پدر و مادرتان است.

با هم صلح کنید

بگذرید:

یکی از اصلی‌ترین اصول صحبت کردن بعد از دعوا با والدین گذشتن از کنار برخی مسائل است. قطعا یادآوری آنچه که در دعوا رخ‌داده و صحبت‌هایی که حین دعوا انجام شده است کار خوبی نیست چرا که شعله آن را دوباره روشن خواهد کرد. این صحبت‌ها و حرکات را فراموش کنید و از کنار آن بگذرید. بهترین کار این است که یک سرگرمی پیدا کرده و با والدین خود مشغول انجام آن شوید. مانند دیدن فیلم و یا انجام یک بازی مثل شطرنج و با منچ.

شاید تصور کنید که دعوا کردن پایان روابط خوب است ولی با گذشت زمان همه چیز به حالت عادی خود باز خواهد گشت. روی دعواهای خود تاکیید نکنید. شما نیز در مورد تجربه دعواهای خود با والدین برای ما بنویسید. اینکه چگونه بعد از دعوا با پدر و مادراتان صجبت می‌کنید؟

گردآوری شده توسط: تیم صورتی‌ها

منبع این مطلب:

https://www.girlslife.com/life/tough-stuff/26712/how-to-talk-to-your-parents-after-a-big-fight

1 دیدگاه برای “چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.