شکستن مو در زمستان

۵ روش برای جلوگیری از شکستگی مو در زمستان

حفظ سلامت موها یکی از دغدغه‌های خانم‌ها است، بخصوص در هنگام تغییر فصل که موها آسیب پذیرتر می‌شوند. فصل زمستان بیشترین تاثیر را روی موها می‌گذارد، به علت سردی هوا، شکنندگی مو بیشتر شده و بیشترین آسیب به موها وارد می‌شود. پس باید مراقبت از موها در فصل زمستان، بسیار بیشتر باشد. به نظر شما چه کارهایی را برای پیشگیری از شکستن مو در زمستان می‌توانیم انجام دهیم؟ در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش های جلوگیری از شکستگی مو در زمستان را بررسی می‌کنیم.

شکستن مو در زمستان

جلوگیری از شکستن مو

حتما شما نیز با شکستگی مو در زمستان مواجه شده‌اید بخصوص اگر زمان زیادی را در بیرون از خانه می‌گذرانید. با روش‌های بسیار ساده و رعایت برخی از نکات می‌توانید از شکستن مو در زمستان پیشگیری کنید. همراه ما باشید تا با روش‌های مختلف آشنا شوید.

کاهش شکستگی مو  با استفاده از نرم کننده

شکستن مو در زمستان

یکی از روش‌های ساده برای پیشگیری از شکنندگی مو، طبق مشاوره‌ی پنتن در تورنتو، جاستین آلمانی، استفاده از نرم کننده و حالت دهنده مو است. او می‌گوید: “اگر از موهایتان محافظت کرده و از حالت دهنده و نرم کننده به طور منظم استفاده کنید، از ریشه تا نوک موهایتان سالم می‌ماند.”

وقتی صحبت از کاهش شکستن مو در زمستان می‌شود، مشخص است که می‌خواهیم در دراز مدت، از این شکنندگی خلاص شویم. همانطور که می‌دانید رطوبت باعث شکنندگی مو می‌شود برای جلوگیری از رطوبت می‌توانید از ماسک موهای حالت دهنده و یا نرم کننده استفاده کنید. به هر شکلی که می‌توانید رطوبت را از موهای خود دور کنید تا آن‌ها نشکنند.

خانه را با موهای مرطوب ترک نکنید

شکستن مو در زمستان

همانطور که می‌دانید در زمستان، موها شکنندگی بیشتری نسبت به فصل‌های دیگر دارند. شاید بعضی اوقات پیش آید که مجبور شویم خانه را با موهای مرطوب ترک کنیم اما باید بدانیم که در زمستان به علت سرد بودن هوا، این کار خطرناک است و به موها آسیب خیلی زیادی وارد می‌کند.

جاستین آلمانی می‌گوید: “اگر موهای شما شروع به یخ زدن کنند، این امر موجب شکستگی کامل موها می‌شود.”

اگر صبح‌ها وقت ندارید که موهایتان را خشک کنید، از بستن موی خود به صورت دم‌اسبی سفت خودداری نمایید و اجازه دهید که در باد، خود به خود خشک شود. به جای آن، یک مدل موی آزاد را امتحان کنید تا نه تنها به شما، یک مدل موی طبیعی جذاب بدهد، بلکه موهای شما را از شکستگی در همان زمان حفظ کند. یک راه حل برای رهایی از رطوبت مو، استفاده از کرم‌های مخصوص مو است که باعث سریع‌تر خشک شدن موها می‌شوند. همچنین می‌توانید بعد از استفاده‌ی کرم‌های مخصوص، از بافت مو کمک بگیرید. بافت مو یک مدل آسان برای مو است که از ریزش مو و شکستگی آن جلوگیری می‌کند.

توصیه می‌کنیم که با موهای مرطوب به هیچ وجه از خانه خارج نشوید چراکه  شکستگی مو فقط یکی از عوارض آن خواهد بود. سرماخوردگی را نیز فراموش نکنید که می‌توانید به کل سلامت شما را به خطر بیاندازد.

از دستگاه‌های صاف کن، فر کن، خشک کن کمتر استفاده کنید

پیشگیری از شکستن مو در زمستان

استفاده از خشک‌کن و صاف کن و یا فر کن، به نظر می‌رسد سریع‌ترین راه برای رسیدن به موهای زیبا باشد، اما تا به حال در مورد تغییراتی که می‌توانند بر روی موهایتان ایجاد کنند، فکر کرده‌اید؟

یکی دیگر از روش های جلوگیری از شکستگی مو در زمستان استفاده‌ی کمتر از وسیله‎هایی نظیر، صاف کن، فر کن و …. می‎باشد. با این روش‌ها شاید موهایتان سریع‌تر خشک شود، ولی آسیب‌های زیادی به ریشه و ساقه موها وارد می‌کند. بهترین روش این است که موها به حالت طبیعی در خانه خشک شوند. یکی از عوامل شکستن مو در زمستان همین دستگاه‌ها می‌باشند.

برای کاهش ساییدگی مو، موهایتان را انعظاف پذیر درست کنید

روش های پیشگیری از شکستن مو در زمستان

در حالت کلی برای پیشگیری از شکستن مو در زمستان بهتر است موهای خود را سفت نبندید؛ اگر قصد دارید موهایتان را از پشت ببندید بهتر است موهای قسمت جلویی سر را آزاد رها کنید، مثلا موهای چتری و یا یک طرفه‌ی آزاد رها شده، پیشنهاد خوبی هستند. سعی کنید به هیچ یک از قسمت‌های موهایتان فشار وارد نشود و شما آن فشار را احساس نکنید، در غیر این صورت قسمتی که فشار وارد می‌شود، دچار شکستگی می‌شود. دقت داشته باشید که انتخاب شامپوی اشتباه نیز باعث شکستگی و ساییدگی موهایتان خواهد شد، پس در انتخاب شامپوی مناسب نیز دقت کنید.

توجه کنید که هر شامپویی برای موهای شما مفید نیست. سعی کنید شامپویی را انتخاب و استفاده کنید که دقیقا مناسب موهای شما باشد.

مطلب پیشنهادی برای شما:

ماسک صورت خانگی برای صاف شدن پوست!

برای شانه کردن موهایتان از شانه‌ی دندان بزرگ استفاده نمایید

روش های جلوگیری از شکستگی مو در زمستان

خوب آخرین روش برای جلوگیری از شکستن مو در زمستان استفاده از شانه با دندانه‌های بزرگ است. موهای شما برای افزایش جریان خون و رشد به شانه شدن نیاز دارد، اما نوع شانه، در داشتن موهای سالم موثر است. شانه باید به گونه‌ای باشد که نتیجه عکس ندهد، زیرا شانه نامناسب باعث ریزش و شکنندگی مو خواهد شد. حال سوال پیش می‌آید که چه شانه‌ای، مناسب است و به موها آسیب وارد نمی‌کند؟ در جواب این سوال باید بگوییم که استفاده از شانه‌ی دندان بزرگ بسیار مناسب است. ولی باید با ملایمت و نرمی به موهایتان شانه بزنید. همچنین این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که موهایتان را وقتی که خیس است، به هیچ وجه شانه نزنید زیرا موهای خیس آسیب‌پذیر هستند.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، لطفا نظراتتان را برایمان کامنت کنید. شما برای جلوگیری از شکستن مو در زمستان چه کارهایی را انجام می‌دهید؟ روش‌های خود را برای دیگر کاربران مجله نیز بنویسید.

مطلب پیشگیری از شکستن مو در زمستان از منبع زیر برگرفته شده است:

https://www.besthealthmag.ca/best-looks/hair/avoid-hair-breakage/

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها