شستن مو چند بار در هفته: هر چند وقت یکبار موها را بشوییم؟

هر چند وقت یکبار موها را بشوئیم؟

صورتی‌ها: شستن مرتب موها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای رعایت بهداشت و همچنین حفظ سلامتی موها باید انجام شود. اما آیا می‌دانید که چند بار در هفته باید موهای خود را بشویید؟ اصلا انواع مو مثل موی خشک و چرب و … به چند بار شست و شو در طول روز نیاز دارند؟ در این مطلب قصد داریم به صورت کامل به این سوالات پاسخ بدهیم و بگوییم که شستن مو چند بار در هفته لازم و ضروری است؟ با ما تا انتها همراه باشید.

شستن مو چند بار در هفته

شستن مو چند بار در هفته

شرایط نگهداری و هم چنین میزان شست و شو موها با متفاوت است. به همین دلیل با توجه به برخی دلایل و نکات موجود، باید بدانید که چند بار در هفته موهای خود را بشویید تا همیشه سالم و شاداب بمانند و دچار ریزش مو نشوید.

همان طور که در بالا گفتیم، موهای مختلف شرایط نگهداری مختلفی هم دارند و باید به نسبت جنس و نوع موهایتان این شرایط را مهیا کنید. با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که شستن مو چند بار در هفته برای موهای شما لازم و ضروری است.

هر چند وقت یکبار موها را بشوئیم؟

هر چند وقت یکبار موها را بشوییم؟

باید بدانید تا زمانی که پوست سر شما سالم و شاداب باشد، موهایتان هم شاداب و سالم خواهند بود. پس باید توجه داشته باشید که اول از همه از چه نوع شامپو و ماده‌ای برای شست و شوی موهایتان استفاده می‌کنید.

سالم بودن پوست سر نقش بسزایی در رشد کردن موها دارد. پس حتما قبل از شست و شو، شامپوی مناسبی را انتخاب کنید.

اما این که هر چند وقت یکبار موها را بشوییم؟ ارتباط زیادی با جنس مو و شامپوی مورد استفاده شما دارد. هر چقدر موهایتان را در طول هفته بیشتر بشویید، خشک شده و شکننده خواهند بود، اما این مورد نقشی در ریزش موی سر شما ندارد.

افرادی که موهای چربی دارند، می‌توانند به صورت روزانه موهای خود را بشویند تا روغن و چربی تولید شده توسط موهایشان تمیز شود.

به هر حال یافتن معیار و اندازه‌ای دقیق برای شستن مو چند بار در هفته کار خیلی راحتی نیست و اما به طور کلی افرادی که موی چربی ندارند، بهتر است در طول هفته ۲ تا ۳ بار موهایشان را بشویند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه موهای خود را سریعتر بلند کنید؟

[/box]

اما اگر بخواهیم تعداد شست و شوی موها بر اساس جنس مو را بیان کنیم، بر این اساس خواهد بود:

شستن مو چند بار در هفته

موهای چرب:

در رابطه با شستن موی چرب چند بار در هفته باید بگوییم که شما می‌توانید به صورت روزانه موهایتان را بشویید، ولی اگر موی شما بلند و یا خیلی پرپشت است، نیاز نیست و می‌توانید یک روز در میان هم برای پاکسازی چربی‌ها این کار را انجام دهید.

موهای خشک و شکننده:

اگر موهای شما خشک و شکننده است، باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که خشکی مو ربطی به شامپوی مورد استفاده شما ندارد. بعد از این کار می‌توانید هر ۵ روز یک بار موهای خود را بشویید.

البته سعی کنید در هنگام شست و شو از شامپویی استفاده کنید که این خشکی و شکنندگی را تشدید نکند و مواد ترشح شده در پوست سر را به صورت کامل از بین نبرد. چرا که مواد ترشح شده در سر کمک زیادی خواهد کرد تا موهایتان شادابی و سلامتی لازم را داشته باشند و خیلی شکننده و خشک به نظر نرسند.

شستن موهای فرفری و موج دار:

میزان شستن مو چند بار در هفته در این نوع مدل مو به میزان تراک موهای سر شما بستگی زیادی دارد. برای این نوع موها می‌توانید هر ۴ تا ۵ روز یک بار شست و شو را انجام دهید. البته می‌توانید این مدت زمان را هم کم‌تر یا بیشتر کنید تا ببینید که موهای شما چه واکنشی نشان می‌دهند.

شست و شوی موهای کم پشت و ریز:

برای تامین رطوبت و از بین بردن چربی سر که یکی از موارد مه در جلوگیری رشد این نوع مدل موهاست، بهتر است که روزانه موهای خود را شست و شو دهید تا هیدراته شوند و شادابی خود را حفظ کنند.

موهای ضخیم و پرپشت:

این نوع مدل مو چون می‌تواند رطوبت را به مدت زیادی حفظ کند، یک بار شست و شو در طول هفته کفایت می‌کند.

تاثیرات تغییر فصل بر روی مو و شامپوی مورد استفاده شما:

تغییرات فصول و به طبع تغییرات دمایی نیز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش و یا افزایش میزان شستن مو چند بار در هفته داشته باشد. به عنوان مثال در فصل سرد سال مثل زمستان، موهای شما خشک‌تر می‌شوند و شوره بیشتری می‌گذارند. پس شست و شو روزانه مو می‌تواند به کاهش این خشکی و تولید شوره کمک زیادی بکند.

به انتهای مطلبرسیدیم. امیدواریم که توانسته باشید پاسخ سوالات خود را از این مطلب دریافت کنید.

حتما در بخش نظرات، نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما کامنت کنید و بگویید که آیا نکات و موارد گفته شده در رابطه با میزان شست و شوی موی سر در طول هفته به نظر شما درست بودند؟

منبع: goodhousekeeping

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی مجله صورتی‌ها برای شما:

۷ خاصیت منحصر به فرد روغن گردو برای پوست، مو

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.