فقط ۵ قدم تا شروع رابطه عاشقانه!

فقط ۵ قدم تا شروع رابطه عاشقانه!

شروع رابطه عاشقانه:

۵ قدم تا شروع یک رابطه عاشقانه جدید

شروع رابطه عاشقانه خوب،اصلا کار راحتی نیستش اول باید زمینه‌ش آماده بشه بعدش شروع بشه. بدون زمینه رابطه موفقی نخواهیم داشت.

به جای این که اول به این فکر کنید که اون از من خوشش میاد یا نه؟! یا تلاش و انرژی که برای پیدا کردن شخص ایده‌آل میذارید یا به جای این که برای به دام انداختن کسی که دوسش دارید بازی کنید یا… بهتره که اول برای ایجاد زمینه‌ی لازم برای رابطه خوب و پایدار خودتون رو بشناسین و آماده کنین.

با ایجاد زمینه مطمئن باشین شخصی مناسب خودش سر راهتون قرار میگیره بدون اینکه شما کاری انجام داده باشین.

در این مطلب ۵ زمینه لازم برای شروع رابطه عاشقانه رو باهم بررسی می‌کنیم. امیدوارم مفید باشه براتون

قدم‌های عاشقانه برای شروع رابطه عاشقانه

رابطه عاشقانه

قدم اول

سعی کنید خودتان را از لحاظ جنسی و احساسی درک کنید. اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، از جایگاهی وابسته و غیرمستقل از نظر احساسی وارد یک رابطه خواهید شد. ممکن است این امید غیرواقعبینانه را داشته باشید که فردی دیگر بتواند شما را درک کرده و خوشحالتان کند. حتی وقتی خودتان نمی‌توانید این کار را بکنید. اینکه مستقیماً با طرفتان درمورد احساسات و خواسته‌های جنسی‌تان صحبت کنید خیلی مهم است چون اینکه به این امید باشید که او بتواند احساسات شما را بشناسد و خودش بفهمد که در رابطه‌جنسی چه می‌خواهید یک طرز فکر بیهوده است.

ولی قبل از آن خودتان باید از واکنش‌های احساسی‌تان به آدم‌ها و اتفاقات در زندگی‌تان آگاه شده باشید. به واکنش‌هایتان توجه کنید و آن‌ها را برچسب‌گذاری کنید. به احساساتتان فکر کنید و درمورد آن با دیگران صحبت کنید، البته بدون این توقع که آن‌ها سعی کنند حال شما را بهتر کنند.

 

قدم دوم

همه حرف‌هایی که آدم‌ها درمورد خودشان می‌زنند و نشان می‌دهند را همیشه باور کنید. این یک امر کاملاً طبیعی است که وقتی جذب یک نفر می‌شوید بخواهید رفتارهای بد آن‌ها را توجیه کنید. اگر کسی با بی‌احترامی با شما رفتار می‌کند یا باعث ناراحتی‌تان می‌شود، این اطلاعات را درمورد شخصیت او بگیرید.

اگر سعی می‌کنید با کسی حرف بزنید ولی او شما را نادیده می‌گیرد یا می‌خواهد بدرفتاری خود با شما را توجیه کند، این را جدی بگیرید. ممکن است واقعاً آن فرد شریک خوبی برای زندگی‌تان نباشد. اگر مردی می‌گوید که در رابطه به دنبال هیچ چیز جدی‌ای نیست یا به فضای تنهایی زیادی نیاز دارد،توصیه می‌کنیم که او را رها کنید.

آشکار است که او اصلا هدف مشترکی با شما ندارد. حرف‌هایی که آدم‌ها درمورد خودشان می‌زنند را باور کنید. اگر بچگانه یا غیرمحترمانه رفتار می‌کنند یا حرف‌هایی می‌زنند که باعث رنجش‌خاطر شما می‌شود، از آن رابطه بیرون بیایید. این وظیفه شما نیست که رفتار کردن را به کسی یاد دهید. وظیفه شما فقط کار کردن روی خودتان و کمک به رشد و پیشرفت فردی خودتان است نه دیگران.

قدم سوم

در حین رابطه عاشقانه قبل از ازدواج از صمیمیت جنسی اجتناب کنید. سعی نکنید با عجله کردن برای برقراری رابطه‌جنسی به صمیمیت احساسی برسید. اگر به این امید هستید که یک رابطه جنسی موجب ایجاد صمیمیت احساسی بیشتر یا تعهد بین شما شود، بهتر است نشود!

پس از آن رابطه دست بکشید، اشتباه می‌کنید: تحقیقات نشان می‌دهد که روابطی که با رابطه‌جنسی قبل از ازدواج و صمیمیت احساسی شروع می‌شوند، به روابطی متعهد تبدیل نخواهند شد. شما با این امید عبث رابطه را جلو خواهید برد درحالی که می‌توانید وقت و انرژی‌تان را برای شناخت بیشتر خودتان و پیدا کردن کسی که آنچه هستید را دوست داشته باشد، صرف کنید.

قدم چهارم

برای شروع رابطه عاشقانه ،از نظر روانی خودتان را از والدینتان جدا کنید. این کار به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. و خیلی‌ها فکر می‌کنند که این کار را کرده‌اند ولی در واقعیت اینطور نیست. اگر شما به عنوان یک فرد بزرگسال به والدینتان اجازه دهید که همه نیازهای احساسی شما را برآورده کنند، دیگر انرژی‌ برای روابط و وابستگی‌های عاشقانه خود نگه نخواهید داشت.

سعی کنید کم‌کم و تا حد ممکن خودتان را از والدینتان مستقل کنید. این به آن معنا نیست که نمی‌توانید از بودن با والدینتان لذت ببرید، با آن‌ها وقت بگذرانید و با آن‌ها درمورد زندگی و تجربیاتتان حرف بزنید.

برای این که موفق شوید تا به تنهایی تصمیم گیری کنید مستقل شوید. این که به صورت افراطی در همه کارهای خود به دنبال نظر، تایید، راهنمایی یا اجازه آن‌ها باشید به معنی این است که برای خودتان زندگی نمی‌کنید و اگر به والدینتان اجازه دهید همه بار سنگین زندگی شما را بر دوش بکشند، وقتی فردی پا به زندگی شما می‌گذارد، دیگر نخواهید توانست یک انسان کامل باشید و با این فکر وارد آن رابطه می‌شوید که آن فرد هم قرار است مثل والدینتان از شما مراقبت کند به این ترتیب یک رابطه سالم تبدیل به یک رابطه مسموم خواهد شد. باید کنترل زندگی خودتان را به دست گیرید و از اهداف، نیازها و احساس خودتان آگاه باشید.

قدم پنجم

سعی کنید برای شروع بهتر رابطه،خودتان را در موقعیت‌های جدیدی قرار دهید. برای پیدا کردن فرد موردنظر اول باید روی رشد و پیشرفت فردی خودتان کار کنید. تجربه نشان می‌دهد که وقتی خانم‌ها می‌خواهند این کار را انجام دهند، به انزوا کشیده می‌شوند و احساس تنهایی و دور از دسترس بودن می‌کنند. با چنین هدف مبهمی از «کار کردن روی خودتان» قادر به پیشرفت نخواهید بود و تنهایی هم به بقیه مشکلاتتان اضافه خواهد شد. با رشد دادن هوشیاری جنسی و احساسی‌تان روی خودتان کار کنید. درعین‌حال، شما برای شناختن خودتان به روابط جدید عاشقانه و حتی دوستی نیازمند هستید.

هر قرار ملاقات با فردی جدید اطلاعات لحظه‌ای درمورد اولویت‌ها، نقاط قوت و ضعفتان در اختیارتان قرار خواهد داد. اگر به فکر کردن و عمل کردن به طریقی که همیشه می‌کردید ادامه دهید، انگار در باتلاق گیر کرده‌اید.

مغز شما توانایی خیلی زیادی برای تطبیق‌پذیری و رشد دارد البته اگر به آن اجازه دهید. برای این که مغزتان رشد کند باید تحریک‌ها و تجربیات جدیدی به آن بدهید که آن را به چالش بکشد. حتماً چیزهایی هست که دوست داشته‌اید یا می‌خواستید امتحان کنید ولی ترسیده‌اید.

برعلیه این اضطراب بجنگید و خودتان را در موقعیت‌های جدید قرار دهید و با آدم‌های مختلف و جدید برخورد کنید و سایر جنبه‌های شخصیتتان را هم رشد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.