سیاست‌های همسرداری : با این ترفندها خواسته‌ خود را به مردان بگویید

سیاست های همسرداری

سیاست های همسرداری

عموماً خیلی مواقع بدلیل نحوه غلط درخواست کار زوجین به مشاجره می‌انجامد بنابراین نحوه‌ی درخواست زن و شوهر از یکدیگر(بخصوص زن) موضوع مهمی است…

از مردان درخواست کنید، شکایت نکنید!

شکایت بر گذشته تأکید می‌کند و موجب ناامیدی می‌شود چون گذشته را نمی‌توان تغییر داد.

اما درخواست کردن بر خواسته‌ی شما انگشت می‌گذارد،به رفتارهای آتی اشاره می‌کند و برای بهبود حال ، راه‌حلی پیشنهاد می‌کند.

گاه شکایت‌ها به صورت سوال مطرح می‌شوند.

از « چرا نمیتوانی …؟ » ها پرهیز کنید.

جمله‌هایی از قبیل «تو باید فلان کاررو می‌کردی!» هم نوعی شکایت کردن است.

اما درخواست، سوالی واقعی است که پاسخی واقعی می‌طلبد، مثلاً: «مایلی این کاری رو که من روست دارم باهم انجام بدیم؟» سوالی است واقعی که ممکن است پذیرفته شود ، رد شود یا به بحث گذاشته شود.

زمان درخواست!

وقتی که همسرتان روی موضوعی دقیق شده انتظار نداشته باشید که به تقاضای شما فوراً پاسخ دهد.مخصوصاً مردها وقتی روی موضوعی تمرکز میکنند ورودی‌های مغزشان را می‌بندند و فقط پردازش می‌کنند و اگر بخواهید زوری بازشون کنید و از حس درشون بیارید مطمئناً یه چیزی بهتون می‌پرونن! اونها این مواقع جداً شوخی ندارند.آقایون هم خواهشاً بدونن که اگه حرف نزنن خیلی بهتره تا با هان، هون، چیه؟ و یک مشت بله و چشم الکی پاسخ بدن… همینطور خانمها توجه کنند که میزان عشق همسرشان هیچ ربطی به پریدن یا نپریدنش از روی مبل در هنگام کمک خواهی شما نداره!

لحن شما !

اگر مرد احساس کند که در لحن شما دستور نهفته است جونتون رو نوک لبتون میاره تا کار کنه او دیگر زیبایی کلمه براش مهم نیست. شما دستور داده‌اید… مردها دوست دارند اگر کاری برایتان می‌کنند در نهایت قدرت و ابهت باشد. ولی اگر حس کنند که شما امر می‌کنید و آنها کوچک شده‌اند توپ هم تکانشان نخواهد داد. پس دستور ندید.

توضیح واضحات ندهید !

مثلاً وقتی داره سطل آشغال رو میبره دم در هی نگین… بپا نریزی… چکه نکنه… کیسه پاره نشه… اینجوری فکر می‌کنه شما مامانش هستید نه همسرش!(برای همسرتان مادری نکنید)… آقایون هم بدونن که منظور خانمها از توضیح اضافی این است که شما اهمیت موضوع را بدانید… اونها فکر میکنن اینجوری دارن کمک میکنن… فکر نمی‌کنن شما دست و پا چلفتی هستید.

درخواستتان را کوتاه و صریح بخواهید !

مثلاً نگویید ، وای از صبح تا حالا میوه‌ها تو صندوق عقب ماشین جا مونده…. این برای مردها یک جمله خبری توأم با تقصیر از جانب آنها تفسیر می‌شود نه یک درخواست. کافیست بگید لطفاً میوه‌ها رو از تو ماشین بیار. به همین سادگی… صریح و راحت.

از کلمه “می‌تونی؟” استفاده نکنید !

همانطور که گفتیم بعضی‌ها هم میخوان مؤدبانه‌ترش کنن میگن آیا میتونی فلان کار رو انجام بدی؟؟. این برای مردها یعنی اگه میتونی پس وظیفته که انجام بدی (اجبار) اگه نمی‌تونی هم که یه فکری خودم میکنم (ضعف). چرا راحت از کلمه لطفاً استفاده نمی‌کنین. صریح باشید. سخته براتون بگین ممنون میشم که برام فلان کارو بکنی. حالا یه امتحان کنین ببینین چقدر فرقشه.

مردان را در جواب منفی دادن آزاد بگذارید!

معمولاً زنها وقتی می‌خواهند خواسته‌ای را مطرح کنند از قبل جواب آن را پیش بینی می‌کنند و سعی می‌کنند یه جوری مرد را لای منگنه بگذارن. بعضی از زنها هم که حساس‌ترند وقتی از قبل حس کنند که بله قراره کلی خواهش تمنا کنند و بعد هم جواب نه بشنوند اصلاً از کل بیخیال قضیه می‌شوند! ولی بعدش بدون اینکه سؤالی کرده باشند از یک جواب احتمالی ناراحت شده و حرص میخورند. در نتیجه شوهر از همه جا بی خبر رو الکی میچزونن!!

غرغر مردان را سوء تعبیر نکنید!

زنها معمولاً غرغر را به معنی: «نمی‌خواد کار کنه منت می‌ذاره»، معنی می‌کنند در حالیکه غرغر یعنی: من مشغول یه کار دیگه هستم ولی با اینکه تمرکزم به هم می‌خوره کار شما رو انجام میدم چون اون هم کار مهمیه. مردها اگر بدونن که کار شما مهم نیست همون اول میگن نه. پس غر که می‌زنن یعنی می‌دونن مهمه. آنها صرفاً از غرغر اعلام وضعیت کاری می‌کنند ولی خوب به زبان شیرهای یونانی قبل از میلاد مسیح!!

زنها فکر می‌کنن غرغر یعنی : ا ا ا ه … تو هم وقت گیر آوردی؟؟… اصلاً نمی‌خوام انجام بدم. در نتیجه ملاج مرد را هدف گرفته و با کلمات نظیر:خوب بابا اصلاً ولش کن، نخواستم، انتظار نداشتم (مثلاً کلی با کلاس) و امثالهم شلیک می‌کنند…اما…
بهترین کار اینه که زنها در این مواقع فقط سکوت کنن. همین . سکوت مطلق. غرغر مرد یعنی آماده شدن برای انجام کار. شما پس هیچی نگین که فکر کنه شما بهش امر میکنین.

تشکر یادتان نرود!

حتماً بعد از انجام کار با مهربانی ازش تشکر کنید. این کارو یک دستور اساسی بدونین. البته میل خودتونه اگه می‌خواین دفعه بعد واسه یه کار، نصفه جونتون کنه تشکر کردن رو فراموش کنین! در انتها با محبت به مردتون پاداش بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.