مجله صورتی‌ها

 
سه نامزد نهایی ایران در اسکار 2019

سه نامزد نهایی برای نمایندگی ایران در اسکار اعلام شد

فیلم های سینمایی تنگه ابوقریت، بدون تاریخ بدون امضا و شماره ۱۷ سهیلا به عنوان سه نامزد نهایی ایران در اسکار ۲۰۱۹ انتخاب شدند.

سه نامزد نهایی ایران در اسکار ۲۰۱۹

سه نامزد نهایی ایران در اسکار 2019

فیلم های تنگه ابوقریب ساخته بهرام توکلی، بدون تاریخ بدون امضا ساخته وحید جلیلوند و شماره ۱۷ سهیلا ساخته محمود غفاری به عنوان سه نامزد نهایی سینمای ایران برای معرفی به اسکار انتخاب شدند.

با توجه به حضور موفق فیلم بدون تاریخ بدون امضا ساخته وحید جلیلوند در جشنواره‌های داخلی و به خصوص جشنواره‌های بین المللی مانند ونیز، احتمال انتخاب این فیلم سینمایی برای معرفی به اسکار ۲۰۱۹ بالا است. فیلم بدون تاریخ بدون امضا با بازی امیر آقایی، نوید محمدزاده و هدیه تهرانی درباره یک پزشک پزشکی قانونی است که در محل کارش با یک جسد روبه‌رو می‌شود. نگارش فیلمنامه این فیلم به صورت مشترک بر عهده وحید جلیلوند و علی زرنگار بوده است.

فیلم سینمایی شماره ۱۷ سهیلا ساخته محمود غفاری با بازی زهرا داوود نژاد، بابک حمیدیان و مهرداد صدیقیان درباره مشکلات ژنتیکی یک دختر جوان در بارداری و مقوله ازدواج است. نویسندگی این فیلم سینمایی بر عهده محمود غفاری بوده است.

فیلم سینمایی تنگه ابوقریب نیز به کارگردانی بهرام توکلی درباره دفاع گردان عمار یاسر در برابر حمله دشمن به فکه و شرهانی در روزهای پایانی جنگ است. این فیلم که هم‌اکنون در حال اکران است بازیگرانی مانند جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، امیر جدیدی، علی سلیمانی و مهدی پاکدل دارد. این اثر به نویسندگی بهرام توکلی ساخته شده است.

تا اوایل مهر ماه یکی از این سه فیلم به عنوان نماینده ایران برای آکادمی اسکار ارسال خواهد شد.

مین مراسم اسکار در سالن نمایش دالبی واقع در هالیوود و های‌لند سنتر برگزار خواهد شد و از طریق شبکه ABC در آمریکا و به شکل همزمان در ۲۲۵ کشور در سراسر دنیا پخش می‌شود.

زمان تعیین شده برای اسکار ۲۰۱۹ به شرح زیر می‌باشد.

  • دوشنبه ۷ ژانویه: آغاز رأی‌گیری برای انتخاب نامزدها
  • دوشنبه ۱۴ ژانویه:‌ پایان رأی‌گیری برای انتخاب نامزدها
  • سه‌شنبه ۲۲ ژانویه: اعلام نامزدهای نهایی
  • دوشنبه ۴ فوریه: ضیافت نامزدها
  • شنبه ۹ فوریه: جوایز علوم و فنون
  • سه‌شنبه ۱۲ فوریه: آغاز رأی‌گیری نهایی
  • سه شنبه ۱۹ فوریه: پایان رأی‌گیری نهایی
  • یکشنبه ۲۴ فوریه: برگزاری مراسم تلویزیونی اهدای جوایز
اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها