سفید کردن دندان – روش‌های خانگی سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، چند روش خانگی و طبیعی برای سفید کردن دندان به شما معرفی می‌کنیم امیدواریم این روش سفید کردن دندان مفید واقع شود.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان‌ها – داشتن دندان‌های سفید

داشتن دندان‌های سفید آرزوی هر فرد مخصوصا آرزوی خانم‌هاست. لبخند و خنده جزو بهترین حالات یک انسان است علاوه بر این که باعث حس خوب و روحیه‌ای شاد می‌شود و تاثیر عمیقی روی روح انسان دارد ، باعث دوبرابر کردن زیبایی می‌شود. وقتی کسی بخندد و دندان‌های زردی دیده شود نتیجه عکس می‌دهد و حتی زیبایی فرد از بین می‌رود.

بعضی از خانم‌ها شاید دقت نکنند و در ظاهر به آرایش و موهای خود برسند ولی اگر دندان‌های زردی داشته باشند ، برای اکثر آقایان نشان دهنده‌ی این است که خانم به خود و سلامتی خود توجه ندارد و آن همه زیبایی زیر سوال می‌رود.

علاوه بر سفید کردن دندان باید به سالم بودن آن‌ها هم توجه کرد و هر چه سریعتر دندان‎های خراب ترمیم شوند. بیشتر از آرایش و زیبایی یک خانم ، بهداشت و سلامت مهم‌تر است و در کنار سلامت و بهداشت ، آرایش و زیبایی معنا پیدا می‌کند.

روش‌های خانگی سفید کردن دندان

روش‌های خانگی سفید کردن دندان

 ریحان برای سفید کردن دندان :

گیاه ریحان درمان بسیاری از دردهاست ، علاوه بر این سفید کننده دندان نیز به شمار می‌رود و از دهان در برابر مشکلات و بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند. برگ‌های ریحان را خشک و آسیاب کنید سپس به خمیردندان اضافه و هر روز از آن مصرف کنید.

استفاده از نمک برای سفید کردن دندان :

یکی از روش‌های خانگی سفید کردن دندان استفاده از نمک است. نمک یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین درمان‌ برای رفع زردی دندان‌ و سفید کردن دندان است. کافی است مقداری نمک و زغال را با هم مخلوط و دندان را با آن تمیز کنید. دانه‌های نمک، صیقل دهنده است و لایه زرد چسبیده روی دندان را از بین می‌برد. این روش نسبت به خمیردندان اثر ملایم‌تری دارد.

پوست پرتقال

پوست پرتقال یک درمان عالی و آسان برای از بین بردن بوی نامطبوع دهان و زردی دندان هست. کافی است قبل از خواب ، پوست پرتقال را به دندان بمالید. ترکیب کلسیم و ویتامین C موجود در آن ، میکروب‌های دهان و زردی دندان را از بین می‌برد و باعث خوشبو شدن دهان می‌شود. می‌توان پودر پوست پرتقال را نیز به خمیردندان اضافه کرد.

روش‌های خانگی سفید کردن دندان

هویج برای سفیدی دندان :

از دیگر روش‌های خانگی سفید کردن دندان هویج است. هویج دارای فیبر است و فیبر موجود در هویج به عنوان پاک کننده دندان عمل می‌کند. علاوه بر این جرم‌ها و زردی دندان را نیز از بین می‌برد.

چریش

از زمان‌های قدیم از چریش به عنوان سفید‌کننده دندان استفاده می‌شد و اکنون نیز به عنوان سفید کننده دندان به شمار می‌رود. با چوب درخت چریش نذرات غذای گیر کرده از بین دندان خارج می‌شود و بوی بد دهان نیز از بین می‌رود و زبان نیز تمیز می‌شود. این گیاه خاصیت طبیعی ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده دارد.

جوش شیرین برای سفسدس دندان :

این ماده اسیدهای موجود در دهان را خنثی کرده و صیقل دهنده ملایم است. مالیدن جوش شیرین به آرامی به دندان ، کمک می‌کند تا لایه‌های زرد از بین برود . می‌توان این پودر را به خمیردندان نیز افزود.

5 دیدگاه برای “سفید کردن دندان – روش‌های خانگی سفید کردن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.