بهترین و موثرترین ورزش ها برای لاغری

سریعترین ورزش برای لاغری

در این مقاله از مجله صورتی‌ها یک واقعیت ساده و نه چندان جذاب در مورد ورزش کردن خدمت شما ارائه می‌دهیم که در صورتیکه بخواهید وزن کم کنید باید آن‌ها را انجام دهید. در واقع، برای از دست دادن یک پوند چربی، شما باید حدود ۳۵۰۰ کالری بسوزانید. واقعیت این است برای لاغر شدن باید ورزش منظم را به لایف استایل خود اضافه کنید و به تبلیغاتی که در مورد برخی محصولات لاغری قطعی، لاغری بدون بازگشت و امثال این می‌بینید، توجه نکنید. به بیان ساده‌تر لاغری بدون هیچ تلاشی به دست نخواهد آمد. در این مقاله قصد داریم در مورد سریعترین ورزش برای لاغری صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

سریعترین ورزش برای لاغری

سریعترین ورزش برای لاغری

به هرحال، هر چه زودتر این واقعیت جهانی را بپذیرید، زودتر می‌توانید به هدف‌تان دست پیدا کنید. اما به یاد داشته باشید که این حقیقت لزوما یک تراژدی و فاجعه نیست. بسیاری از روش‌های لذت بخش برای از دست دادن چربی‌ها اضافی شکم و لاغری آسان وجود دارد که شما را مجبور نکند تا مثل یک ورزشکار حرفه‌ای تمرین کنید. اما باید این واقعیت را قبول کنید که برای حفظ تناسب اندام به تلاش زمینی نیاز خواهید داشت. برای رسیدن به هدف شما باید توجه خود را بر روی ۱۰ ورزش کاهش وزن زیر متمرکز کنید. در ادامه با سریعترین ورزش برای لاغری خدمت شما هستیم.

سریعترین ورزش برای لاغری

طناب زدن (۱۰۷۴ کالری در ساعت)

طناب زدن یک ورزش عالی برای سوزاندن چربی است که به افزایش مصرف کالری و کاهش وزن کمک می‌کند. به بیان ساده‌تر هیچ ورزشی در دنیا وجود نداد که بتواند با بالا و پایین پریدن یا همان طناب زدن در زمینه سوزاندن کالری برابری کند. طناب زدن بسیار موثرتر از دویدن است. این ورزش هوازی با فعالیتی شدید و قدرتمند می‌تواند سرعت کالری سوزی را تا ۱۳۰۰ کالری در ساعت بالا ببرد. برای هر پرش، ۰٫۱ کالری مصرف خواهید کرد. ده دقیقه طناب زدن را می‌توان معادل ۲۰ دقیقه دانست.

سریعترین ورزش برای لاغری

تکواندو (۹۳۷ کالری در ساعت)

یکی دیگر از ورزش‌ها که به عنوان سریعترین ورزش برای لاغری معروف است، تکواندوست. تکواندو یک هنر رزمی کره‌ای و ورزش ملی کره‌جنوبی است. همچنین به عنوان بخشی از آموزش نظامی کره‌جنوبی برای هر سرباز استفاده می‌شود. تکواندو، به‌دلیل به‌کارگیری تکنیک‌های خاص در ضربات پا که آن را از هنرهای رزمی دیگری همچون کاراته یا سبک‌هایی از کونگ‌فو متمایز می‌کند، شهرت دارد. امروزه بیش از ۷۰ میلیون نفر در ۱۸۸ کشور، تکواندو کار می‌کنند. ۴ میلیون از این ۷۰ میلیون نفر دارای کمر مشکی هستند. این ورزش نه تنها بر فعالیت فیزیکی، بلکه متکی بر تمرکز، فلسفه مبارزه و دفاع شخصی متمرکز است. این ورزش مزایا و فواید بسیاری دارد.

طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام و نتایج آن در Sports Medicine منتشر شد، ورزشکاران تکواندو، انعطاف بدنی و قدرت بسیار بالا (مخصوصا در پاها و لگن)، قدرت پویا در بالاتنه و پایین‌تنه و استقامت خوبی در میان‌تنه‌ی خود دارند.
یک کلاس معمولی تکواندو شامل ضربات دینامیک و تمرینات لگد زنی، ضربات بلاک، تمرینات استقامتی میان‌تنه و تمرینات کششی است. شما با استفاده از این ورزش پویا می‌توانید قدرت بدنی و استقامت خود را افزایش دهید.

سریعترین ورزش برای لاغری

تمرینات تاباتا (۹۰۰ کالری در ساعت)

یکی دیگر از ورزش‌ها که به عنوان سریعترین ورزش برای لاغری وجود داد، تمرینات تاباتا است. برای کسانی که در مورد این تمرینات چیزی نمی‌دانند باید بگوییم، Tabata یک پروتکل ورزش با شدت بالا است و مزایای زیادی برای تناسب اندام و کاهش وزن دارد. تمرین تباتا نمونه‌ای از تمرینات اینتروال با شدت بالا هستند. این ورزش مخلوطی از تمرینات کراس فیت و دایره‌ای هستند.

هر تمرین تاباتا در ۸ ست ۴ دقیقه‌ای انجام می‌شود که شامل ۲۰ ثانیه تمرین و ۱۰ ثانیه استراحت است. می‌توانید تقریبا هر ورزشی دلخواهی را انجام دهید. می‌توانید اسکوات، شناسوئدی، برپی (Burpi) و یا هر ورزش دیگر که عضلات بزرگ را درگیر می‌کند انجام دهید. تمرینات کار با کتل بل نیز می‌تواند تمرینات مناسبی باشد.

سریعترین ورزش برای لاغری

شنای شدید (۸۹۲ کالری در ساعت)

برای به دست آوردن نتایج بهتر در مقابل داشتن فعالیت کمتر، ما ورزش شنا را به شما معرفی می‌کنیم. این فعالیت به ظاهر بدون تلاش صدها کالری را بدون این که شما عرق بریزد می‌سوزانید. رکات گوناگون و زیادی که هنگام شنا کردن انجام می‌دهید مانند انواع مختلفی از ورزش‌های هوازی است که بدن‌تان را به شیوه‌ای جدید به چالش می‌کشد. تنها محدودیتی که در مورد این ورزش وجود دارد، دسترسی به یک استخر است. توجه داشته باشید که تنها کافیست هر روز چند دور در استخر شنا کنید تا به نتایج چشمگیر و متفاوتی در تناسب اندام‌تان برسید. در واقع بدون اینکه آسیبی به زانوها یا قوزک پای‌ خود وارد کنید، سایز دور کمرتان را کم می‌کنید!

سریعترین ورزش برای لاغری

دویدن بر روی پله‌ها (۸۱۹ کالری در ساعت)

یکی از ورزش‌های دیگری که به عنوان سریعترین ورزش برای لاغری شناخته می‌شود، دویدن است. همه ما می‌دانیم که دویدن بسیار خوب و موثر است. اما در مورد دویدن بر روی پله‌ها چی؟ به گفته بسیاری از کارشناسان در زمینه تناسب اندام، لاغر ماندن موثرتر از و آسان‌تر از لاغر شدن است. به گفته‌ی کارشناسان، بالا رفتن از پله‌ها، برای کالری سوزی و لاغری، بسیار بهتر و مفیدتر است. اگر دونده‌ی مبتدی هستید، انجام این فعالیت برای شما اهمیت بیشتری دارد. بالا رفتن منظم از پله‌ها باعث تقویت عضلات، قلب و ریه‌ها می‌شود و تأثیرات خوبی در دویدن دارد. بالا رفتن از پله‌ها یک ورزش هوازی است، بنابراین همان فوایدی را دارد که سایر ورزش‌های هوازی دارند، درنتیجه شما هم وزن کم می‌کنید و هم قلب و ریه‌هایتان را تقویت می‌کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۱۰ خوراکی دوستدار کاهش وزن در سیاره زمین

[/box]

روئینگ شدید (۸۱۰ کالری در ساعت)

به گفته کارشناسان قایق‌های روئینگ شاید از موثرترین دستگاه‌های ورزشی برای لاغری است. این قایق‌ها یک ورزش کامل در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا مقدار زیادی کالری را بسوزاند. هر چه جلسه rowing بیشتر باشد، تعداد کالری مصرف شده بیشتر خواهد بود.

علاوه بر کمک به سوخت و ساز بدن مزایای دیگری نظیرِ بهبود آمادگی قلبی عروقی، کاهش استرس و تقویت ماهیچه‌ها در اختیار ورزشکار قرار می‌دهد.

بسکتبال (۷۲۸ کالری در ساعت)

بسکتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های جهان است که هر روز تعداد بیشتری از افراد جامعه را به خود جذب می‌کند. نه تنها این ورزش یک فعالیت تیمی عالی است که به شما در سوزاندن چربی، تقویت سیستم قلبی و عروقی کمک می‌کند بلکه در ایجاد روحیه تیمی برای شما موثر است. ورزش بستکبال دارای مزایای زیر می‌باشد.

 • چربی سوزی
 • تقویت و استحکام استخوان‌ها
 • تقویت سیستم ایمنی
 • دربرداشتن تمرینات استقامتی
 • تقویت ذهن
 • افزایش مهارت‌های حرکتی
 • افزایش اعتمادبه‌نفس

سریعترین ورزش برای لاغری

اسکیت (۶۸۳ کالری در ساعت)

یکی دیگر از ورزش‌هایی که تحت عنوان سریعترین ورزش برای لاغری معروف است، اسکیت می‌باشد. اسکیت یک فعالیت عالی است که در تهییج، سلامتی و تناسب اندام فرد نقش خوبی ایفا می‌کند. بهترین بخش ماجرا این است که در کنار ورزش کردن در محیط آزاد و مقابل نور خورشید ویتامین D جذب می‌کنید.

سریعترین ورزش برای لاغری

دویدن آهسته و مداوم (۵۵۵ کالری در ساعت)

دویدن یکی از بهترین تمرینات برای بدن است و تنها چیزی که برای دویدن نیاز دارید، یک جفت کفش خوب است. چند کیلومتر در روز دویدن این امتیازات را دارد.

 • سرعت سوخت و سازتان را افزایش می‌دهد.
 • سطح فیتنس‌تان را بالا برده و استقامت‌تان را افزایش می‌دهد.
 • کمک می‌کند تا چربی‌های ناخواسته‌ی بدن‌تان را آب کنید.
 • تمام این اتفاقات سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید روی خواهند داد. نکته اینجاست که دویدن باعث فشار به زانوها می‌شود، بنابراین بهتر است روند پیشرفت‌تان آهسته باشد و سرعت و مسافت را مطابق با پیشرفت سطح فیتنس‌تان بالا ببرید.

سریعترین ورزش برای لاغری

رقصیدن (۴۴۵ کالری در ساعت)

اگر به دنبال شیوه‌ای مفرح برای تناسب اندام و کاهش وزن هستید، چرا رقصیدن را امتحان نمی‌کنید؟ رقصیدن یک راه بسیار خوب برای بالا بردن ضربان قلب است. ضمنا همزمان با تغییرات ریتم و حرکات، تمام بدن پیوسته به چالش کشیده می‌شود و برای همین هرگز کسل کننده نیست. خوشبختانه انواع گوناگونی از رقص وجود دارد که به راحتی می‌توانید متناسب‌ترین روش را از نظر مطابقت با روحیه و سبک زندگی‌تان، پیدا کنید.

برگرفته شده از: dietbly.com

2 دیدگاه برای “بهترین و موثرترین ورزش ها برای لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.