سخنان گابریل گارسیا مارکز

سخنان گابریل گارسیا مارکز

برخی افراد در طول تاریخ سخنان و یادداشت‌هایی را به یادگار گذاشته‌اند که بسیار با ارزش و زیبا هستند یکی از این افراد گابریل گارسیا مارکز است که کتاب‌های بیشماری را نوشته و برای جهانیان به یادگار گذاشته است. در این مطلب از مجله صورتی‌ها برخی از سخنان گابریل گارسیا مارکز را برای شما آماده کرده‌ایم همراه ما باشید.

سخنان گابریل گارسیا مارکز

سخنان گابریل گارسیا مارکز

سخنان گابریل گارسیا مارکز بسیار فراوان است که در مورد موضوعات مختلف هم می‌باشد. ما در این مطلب گزیده‌ای از سخنان گابریل گارسیا مارکز را تهیه کرده‌ایم. همراه ما باشید.

سخنان گابریل گارسیا مارکز

۱- سخت است هم‌زیستی دائم با کسانی که دغدغه‌هایت را نمی‌فهمند، اما عزیزان توأند…

۲-  حسرت واقعى را آن روزى می‌خوری که می‌بینی، به اندازه سن و سالت زندگى نکرده‌ای…!!!

۳- بعضی‌ها آن‌قدر به دیگران وفا دارند که به خودشان خیانت می‌کنند!

۴- اگر می‌دانستم این آخرین دقایقی است که تو را می‌بینم، به تو می‌گفتم «دوستت دارم» و نمی‌پنداشتم تو خود این را می‌دانی. همیشه فردایی نیست تا زندگی فرصت دیگری برای جبران این غفلت‌ها به ما دهد. کسانی را که دوست داری همیشه کنار خود داشته باش و بگو چقدر به آن‌ها علاقه و نیاز داری. مراقب‌شان باش. به خودت این فرصت را بده تا بگویی: «مرا ببخش»، «متاسفم»، «خواهش می‌کنم»، «ممنونم» و از تمام عبارات زیبا و مهربانی که بلدی استفاده کن. هیچ‌کس تو را به خاطر نخواهد آورد اگر افکارت را چون رازی در سینه محفوظ داری. خودت را مجبور به بیان آن‌ها کن. به دوستان و همه‌ی آن‌هایی که دوست‌شان داری، بگو چقدر برایت ارزش دارند. اگر نگویی فردایت مثل امروز خواهد بود و روزی با اهمیت نخواهد گشت.

۵- این‌که تمام عشقت را به کسی بدهی، تضمینی بر این نیست که او هم همین کار را بکند…!!!

ارزشمندترین سخنان گابریل گارسیا مارکز

سخنان گابریل گارسیا مارکز

۶-  تو ممکن است در تمام دنیا فقط یک نفر باشی، ولی برای بعضی افراد، تمام دنیا هستی…!

۷- بزرگ‌ترین موفقیت زندگیم این بوده که با چشم‌های خودم ببینم که چه‌طور فراموشم می‌کنند!

۸- امتحان پایانى درس فلسفه بود. استاد فقط یک سؤال مطرح کرده بود! سؤال این بود: شما چگونه مى‌توانید مرا متقاعد کنید که صندلى جلوى شما نامرئى است؟ تقریبا یک ساعت زمان برد تا دانشجویان توانستند پاسخ‌هاى خود را در برگه امتحانى‌شان بنویسند، به غیر از یک دانشجوى تنبل که تنها ۱۰ ثانیه طول کشید تا جواب را بنویسد! چند روز بعد که استاد نمره‌هاى دانشجویان را اعلام کرد، آن دانشجوى تنبل بالاترین نمره کلاس را گرفته بود! او در جواب فقط نوشته بود: «کدام صندلى؟» مسائل ساده را پیچیده نکنید. بیشتر وقت‌ها موانعی که سر راه موفقیت‌مون قرار می‌گیرن مثل کوچه‌های تو در تو هستن، فقط کافیه به جای این‌که داخل کوچه‌ها دنبال راه خروج بگردی از بالا بهش نگاه کنی و راه خروج رو پیدا کنی به همین سادگی.

۹- همه‌ی انسان‌ها، تنها با زایمان مادرشان به دنیا نمی‌آیند، بلکه بارها و بارها به دلیل کسب تجربه‌های تازه ، زاده می‌شوند .

۱۰- همواره معتقد بودم، برای خدا عشق، بسیار بیشتر از ایمان ارزش دارد!

۱۱- زمان هیچ‌گاه دردی را درمان نکرده است… این ما هستیم که به مرور زمان به دردها عادت می‌کنیم!

جملات گابریل گارسیا مارکز

سخنان گابریل گارسیا مارکز

۱۲- اشتباهاتم را دوست دارم آن‌ها همان تصمیماتی هستند که خودم گرفته‌ام و نتیجه‌اش را هر چه باشد می‌پذیرم. اشتباهاتم را گردن کسی نمی‌اندازم می‌پذیرم که انسانم و اشتباه می‌کنم نه فرشته‌ام و نه شیطان! و نه انسان کامل! تا زنده‌ام برای انتخاب راه درست فرصت هست. وقتی زمین می‌خورم، بلند می‌شوم خودم را می‌تکانم و ادامه می‌دهم. اشتباهاتم را دوست دارم… آن‌ها حباب شیشه‌ای غرورم را می‌شکنند.. هر زمان به اشتباهاتم پی بردم… بزرگتر شده‌ام. اشتباهاتم را دوست دارم آن‌ها گران‌ترین تجربه‌هایم هستند، چرا که برای‌شان هزینه گزافی پرداخته‌ام…

۱۳- شاید خدا خواسته است ابتدا بسیاری افراد نامناسب را بشناسی و سپس شخص مناسب را. به این ترتیب وقتی او را یافتی بهتر می‌توانی شکر‌گذار باشی.

۱۴- همان‌طور که رویدادهای واقعی فراموش می‌شوند، وقایعی که هرگز رخ نداده‌اند نیز می‌توانند در خاطرمان بمانند…

۱۵-  روزی می‌رسد که نسبت به همه چیز بی‌تفاوت می‌شوی. نه از بدگویی‌های دیگران می‌رنجی و نه دل‌خوش به حرف‌های عاشقانه‌ی اطرافت.

۱۶- از گابریل گارسیا می‌پرسند: اگر بخواهی کتابی صد صفحه‌ای درباره امید بنویسی، چه می‌نویسی؟ گفت: ۹۹ صفحه رو خالی می‌زارم صفحه آخر، سطر آخر می‌نویسم: “یادت باشه دنیا گرده، هر وقت احساس کردی به آخر رسیدی شاید در نقطه شروع باشی” زندگی ساختنی است، نه ماندنی.. بمان برای ساختن» نساز برای«ماندن». منتطرنباش کسی برایت گل بیاورد! خاک را زیر و رو کن…  بذر را بکار، از آن مراقبت کن گل خواهد داد.

سخنان زیبا از گابریل گارسیا مارکز

ارزشمندترین سخنان گابریل گارسیا مارکز

۱۷- چیزی که در زندگی اهمیت دارد این نیست که چه اتفاقی برایت می‌افتد، بلکه چگونه آن را به یاد می‌آوری؟

۱۸- خاطراتی که آدم‌هایش رفته‌اند، دردناک‌اند. ولی خاطراتی که آدم‌هایش حضور دارند اما شبیه گذشته نیستند، به مراتب دردناک‌ترند…!

برخی از سخنان گابریل گارسیا مارکز را مطالعه کردید. لطفا نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

8 دیدگاه برای “سخنان گابریل گارسیا مارکز

  1. فرزانه گفته:

    به نظر من جایزه ها تغییر کنه مثلا دومی دو نمونه فر کننده و آخری هم یه دونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.