ست کردن رنگ لباس – نکات آموزشی برای خوش‌تیپی

ست كردن رنگ لباس زنانه

ست کردن رنگ لباس زنانه – چگونه ترکیب رنگ زیبایی با لباس ایجاد کنیم؟

ست کردن رنگ لباس زنانه – همه خانم‌ها برای این که زیبا و خوش تیپ به نظر برسند و در دنیای مد و زیبایی جای بگیرند ، باید روزی چند بار لباس ست شده انتخاب کنند. ست کردن رنگ لباس یکی از سخت‌ترین کارهاست چون ممکن است ارزش لباس گران قیمت و شیک با ست کردن نامناسب پایین بیاید و برعکس یک لباس معمولی را با ست کردن می‌توان شیک و خاص جلوه داد. برای همین اهمیت ست کردن رنگ لباس بسیار بالا است و هر خانومی باید یاد بگیرید که چه رنگ لباسی با لباس دیگر زیبا دیده می‌شود.

ست کردن رنگ لباس

برای ست کردن رنگ لباس زنانه سلیقه خود خانم مهم است و باید توانایی ست کردن رنگ لباس را داشته باشد و در آینه با عوض کردن چند جور لباس در نهایت بهترین ست را برای مهمانی ، گردش ، دانشگاه و … پیدا کند.

در همین راستا مطلبی برای شما آماده کرده‌ایم که ترکیب رنگ‌هایی که در کنار هم زیبا دیده می‌شوند را نشان می‌دهد.

آموزش ست کردن رنگ لباس زنانه – ست کردن رنگ لباس

ست کردن رنگ لباس زنانه – قرمز

رنگ قرمز را می‌توان با رنگ‌های سفید ، مشکی ، قرمز ، بنفش ، نارنجی و سبز ست کرد. وقتی شما می ‌خواهید ست لباسی با رنگ قرمز بسازید ، بهترین روش این است که از ترکیبات مختلف قرمز کمک بگیرید یعنی رنگ ‌هایی مثل بنفش که قرمز در آن استفاده شده ولی حواستان باشد سراغ تیره و روشن قرمز برای ست کردن و ترکیب نروید. حواستان باشد قرمز را با آبی و زرد ست نکنید؛ این رنگ‌‌ها فقط زمانی با هم هماهنگ می‌شوند که آبی به سمت بنفش و زرد به سمت نارنجی متمایل باشد.

ست کردن رنگ لباس – سبز

رنگ سبز را می‌توانید با رنگ‌های سفید ، مشکی ، سبز ، آبی ، زرد و قرمز هارمونی ترکیب کنید رنگ سبز نماد طبیعت ، پرکاربرد و به دردبخوری است به شرطی که از ترکیبات صحیح آن استفاده شود.

اگر شما از ترکیبات سبزی استفاده کنید که در طبیعت یافت می‌شود مثل خاکی ، زیتونی ، زمردی و … این امکان را دارید که آن را با هر رنگی ست کنید. رنگ مکمل سبز ، قرمز است. این دو در کنار هم ترکیب ایده آلی هستند اگر نخواهید از این ترکیب استفاده کنید ، می‌توانید از طیف تند و آتشین هر دو کمک بگیرید.

ست کردن رنگ لباس زنانه

ست کردن رنگ لباس زنانه

ست کردن رنگ لباس – زرد

رنگ زرد با رنگ‌های سفید ، مشکی ، زرد ، سبز ، نارنجی و بنفش هماهنگی دارد اما در کل رنگ سختی برای ست کردن لباس است چون رنگی تند و آتشین است. پیشنهاد می‌شود برای ست کردن از سایه‌های ملایم‌تر این رنگ استفاده کنید و به هیچ عنوان سراغ زرد نئون یا شبرنگ نروید چون ست کردن آن خیلی سخت است. رنگ‌های مشابه زرد ، نارنجی و سبز هستند.

مکمل رنگ زرد ، بنفش است اما کنار هم قرار دادن این دو رنگ ، احتیاط و دقت زیادی می‌طلبد. هیچ کدام نباید از دیگری درخشان‌تر و تند‌تر باشد چون از لحاظ بصری ، تاثیر نامطلوبی دارد.

ست کردن رنگ لباس زنانه – آبى

رنگ آبی با رنگ‌هایی مانند: سفید ، مشکی ، آبی ، سبز ، بنفش و نارنجی قایبلیت جور شدن دارد. رنگ مکمل آبی ، نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید می‌کند. دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید، فقط در صورتی می‌توانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.

ست کردن رنگ لباس – نارنجى

رنگ نارنجی قایبلیت ترکیب شدن با رنگ‌های: سفید ، مشکی ، نارنجی ، قرمز ، آبی و زرد را دارد. نارنجی ، یکی دیگر از رنگ‌های خطرناک در پوشش است چون به‌شدت این توانایی را دارد که ستی نامتوازن به وجود آورد. برای فرار از این اتفاق پیشنهاد می‌شود به جای نارنجی تند از سایه‌های روشن‌تر و تیره‌تر این رنگ استفاده کنید و آن را در کنار رنگ‌هایی چون قرمز و نارنجی به کار ببرید. قهوه‌ای رنگی است که از نارنجی به‌وجود آمده و به همین دلیل به خوبی با آن ترکیب می‌شود. رنگ مکمل نارنجی ، آبی است.

ست کردن رنگ لباس

ست کردن رنگ لباس زنانه – بنفش

رنگ بنفش با ترکیب مشکی ، سفید ، بنفش ، قرمز ، آبی و زرد هماهنگ می‌شود. طیف‌های مختلف قرمز و آبی با بنفش هماهنگی دارند و می‌توانید از تیره و روشن این رنگ برای کامل کردن یک ست استفاده کنید.

مکمل رنگ بنفش ، زرد است ولی باید با یک درجه درخشندگی انتخاب شوند چون اگر تندی یکی از دیگر بیشتر باشد ، باعث می‌شود جلوه دیگری گرفته و تصویر ناخوشایندی ایجاد شود؛ پس بهتر است ملایم‌ها را با هم و تندها را با هم استفاده کنید.

ست کردن رنگ صورتی با سایر رنگها

رنگ صورتی ، رنگ لطیفی است که باعث ایجاد حس آرامش در افراد می­‌شود. در این انتخاب هیچ گونه تفکیک جنسیتی وجود نداشته است و کارشناسان مد بر این باورند که صورتی با این که رنگی لطیفی است ولی برای آقایان و استایل بهار و تابستان آن­‌ها نیز مناسب است.

اگر خواستار پوشیدن رنگ­‌های تیره هستید، صورتی را با سرمه‌ای ، خاکستری و مشکی ست کنید. همچنین پیشنهاد می­‌شود برای تیپ بهار و تابستان خود، رنگ­‌های روشنی مانند کرم و سفید را با صورتی استفاده کنید.

4 دیدگاه برای “ست کردن رنگ لباس – نکات آموزشی برای خوش‌تیپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.