آموزش ساخت گیره سر به شکل ایموجی‌های تلگرام

ساخت گیره سر با نمد

گیره سر از سری وسایل مورد علاقه و کاربردی دخترانِ نوجوان و کوچک است که دوست دارند با دیگر لباس‌های خود ست کنند. ایده‌هایی زیادی نظیرِ گل، حشراتی مثل پروانه و … برای انتخاب یا تزیین گیره سر وجود دارد که در اکثر مواقع از پارچه نمد استفاده می‌شود. پارچه نمد به خاطر جنس خاص و تنوع رنگ برای ساخت کاردستی‌ها بسیار مناسب است. یکی از ایده‌های ساخت گیره سر با نمد استفاده از ایموجی‌های بامزه تلگرام است.

ساخت گیره سر با نمد

ساخت گیره سر با نمد

صورتی‌ها: با این ایده می‌توانید ایموجی و شکلک‌های ناز و مورد علاقه کودکتان را به گیره سر تبدیل کنید. می‌توانید با این روش شکلک‌های متنوعی بسازید و در طول روز و در مراسمات مختلف آن‌ها را بر سر کودک خود ببندید. همانطور که در بالا اشاره شد برای ساخت گیره سر با نمد کافی است، ایموجی مورد نظر را انتخاب کرده و نمد خود را مطابق با رنگ آن، انتخاب کنید. وسایل و لوازم مناسب برای ساخت این گیره را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل لازم برای ساخت گیره سر با نمد:

  • پارچه‌ی نمدی در رنگ‌های زرد، قرمز و مشکی یا هر رنگ دلخواه به مساحت ۱۲ سانتی‌متر
  • چسب حرارتی تفنگی
  • گیره سر فلزی
  • قیچی
  • روبان برای پوشاندن روی گیره فلزی
  • ماژیک پارچه (اختیاری)

ساخت گیره سر با نمد

مراحل آموزش ساخت گیره سر با نمد:

پس از تهیه لوازم و وسایل مورد نیاز برای ساخت گیره سر با نمد مراحل و دستورات گفته شده در ادامه آموزش را دنبال کنید. این مراحل به صورت تصویری و گام به گام خدمت شما آماده شده است.

گام اول:

با استفاده از در یک ظرف شیشه‌ای یا یک شی گرد، یک تکه دایره‌ای از پارچه نمدی زرد به شکل زیر تهیه کنید. این قسمت به عنوان سر ایموجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نکته: از یک شی گرد به اندازه‌ی قطر ۲ تا ۳ اینچ مثل یک درپوش لنز یا قرقره برای برش شکل مورد نظر استفاده کنید.

ساخت گیره سر با نمد

گام دوم:

شما می‌توانید ایموجی‌های مختلفی را با این روش بسازید. اگر قصد ساختن ایموجی لاو (love emoji) را دارید پس از ایجاد قسمت سر، باید دو تکیه قلب و یک تکیه دهان برای تکمیل ایموجی بسازید. برای این کار، ابتدا بر روی پارچه‌ی نمدی یک شکل قلب به طور دلخواه رسم کنید. پس از قسمتی از پارچه را دولا کنید و از روی قلب ترسیم شده، دو تکه برش دهید.

قسمت دهان نیز بهتر است به شکلی باشد که در شکل زیر مشاهده می‌کنید. برای تهیه آن شکل گفته شده را با استفاده از ماژیک پارچه روی نمد مشکی رسم کنید و با استفاده از قیچی آن را برش دهید. سپس آن‌ها را بر روی صورت ایموجی جایگزینی کرده و آن‌ها را با استفاده از چسب حرارتی بچسبانید.

ساخت گیره سر با نمد

گام سوم:

در این مرحله باید با استفاده از روبان گیره سر را پوشش دهید. برای اینکار گیره سر را باز کنید. سپس به اندازه دو برابر طول گیره، تکه‌ای از روبان را برش دهید. سپس آن را لای گیره قرار دهید و با استفاده از چسب به آن بچسبانید.

ساخت گیره سر با نمد

گام چهارم:

پس از اینکه روبان را لای گیره قرار دادید و آن را با چسب چسباندید، قسمت اضافی آن را بر روی گیره تا کنید و دوباره چسب بزنید.

ساخت گیره سر با نمد

گام پنجم:

صورت ایموجی و گیره آماده شده است تنها باید آن‌ها را بهم بچسبانید. برای اینکار مقداری چسب حرارتی را بر روی گیره بزنید و آن را پشت صورتک بچسبانید و اجازه دهید خشک شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ساخت زیرلیوانی نمدی به شکل ستاره

[/box]

ساخت گیره سر با نمد

گام ششم:

طبق روالی که مشاهده کردید، اولین ایموجی (Love Emoji) ساخته شد. برای ساخت طرح های دیگر، مراحل مشابه را دنبال کنید. شکل چشم و دهان مورد نیاز صورتک را مطابق با رنگ دلخواه برش دهید. برای مثال جهت ساختن ایموجی بوسه (Kiss Emoji) پس از تهیه قسمت صورت از نمد زرد، یک قلب کوچک از نمد قرمز رنگ برش بزنید و سپس از نمد مشکی مانند تصویر زیر چشم‌های ایموجی را برش بزنید.

ساخت گیره سر با نمد

سپس با استفاده از ماژیک پارچه ابرو و دهان ایموجی بوسه را بکشید.

ساخت گیره سر با نمد

همچنین برای ساخت glasses emoji باید ضمن دنبال کردن مراحل مشابه از روی نمد مشکی عینک آفتابی برش بزنید و آن را بر روی صورتک بچسبانید و با استفاده از ماژیک پارچه دهان ایموجی بکشید.

ساخت گیره سر با نمد

با دنبال کردن مراحل مشابه می‌توانید ایموجی‌های متنوعی را بسازید و کلیپس‌های بسیاری را برای کودک دلبندتان بسازید.

ساخت گیره سر با نمد

امیدواریم از این بخش هنرهای دستی و ساخت گیره سر با نمد لذت برده باشید. ممنون از همراهی‌تان.

برگرفته شده از:

ehow.com

2 دیدگاه برای “آموزش ساخت گیره سر به شکل ایموجی‌های تلگرام

  1. ??? گفته:

    من نمد و خز و گلسازی و گلدوزی و با فتی بلدم خیلی خوبن و چیز های خشکل می سازم و اینکه می تونید برای این گیره چیز های دیگه هم بسازین مثلا ایموجی ????????مث اینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.