نحوه ساخت گل با دستمال کاغذی

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

صورتی‌ها: اگر به دنبال روشی آسان، سرگرم کننده و زیرکانه برای آراستن میز کار یا تحریرتان هستید، ما ساخت گل‌های کاغذی و رنگی را پیشنهاد می‌کنیم. با اینکه روال کار بسیار ساده است، اما نتیجه کار بسیار خیره کننده خواهد بود. در این مطلب قصد داریم آموزش ساخت گل رز با کاغذ رنگی را خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

وقتی یکی از این گل‌ها را درست کردید و فهمیدید که چقدر سریع و آسان است، می‌توانید به راحتی یک دسته از گل‌های کاغذی رنگی زیبا بسازید و یک گلدان گل رز کاغذی تهیه کرده و با آن میز خودتان را تزئین کنید. نکته بسیار جالب دیگر در مورد آموزش ساخت گل رز با کاغذ رنگی این موضوع است که برای تهیه آن به ابزار و وسایل بسیار ناچیزی احتیاج است.

وسایل مورد نیاز برای ساخت گل رز با کاغذ رنگی:

شما به یک قیچی، یک سیم باغبانی، مقداری دستمال کاغذی رنگی (با رنگ دلخواه)، تعدادی برگ سبز و یک سبد و یا گلدان نیاز خواهید داشت. بعد از این که کارتان را پایان رساندید و گل‌های توپی شکل را درست کردید، می‌توانید آن‌ها را در هر جایی که دوست دارید به نمایش بگذارید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت گل رز با کاغذ رنگی:

حالا سوال اینجا است که چگونه باید این گل‌های کاغذی را درست کرد. برای اینکار در ادامه مراحل ساخت گل رز با کاغذ رنگی را دنبال کنید.

مرحله اول:

برای شروع شما به تعداد زیادی دستمال کاغذی رنگی نیاز دارید که در اندازه یکسان باشند. برای اینکار و به دلیل اینکه اندازه‌ها یکسان باشند، دستمال کاغذی کلی را مانند تصویر زیر تا کنید.

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

پس از تا کردن برش دهید و دوباره همانند عکس زیر یکی پس از دیگری تا کنید و برش دهید تا دستمال‌هایی در اندازه‌های یکسان داشته باشید. البته می‌توانید با اندازه‌گیری نیز این مرحله را طی کرده و کاغذهایی یکسان تهیه کنید.

مرحله دوم آموزش ساخت گل رز با کاغذ رنگی

مرحله دوم آموزش ساخت گل رز با کاغذ رنگی:

حالا نوارهای کاغذی را در دسته‌هایی بر روی میز جدا کنید. البته دقت کنید، تعداد نوارها در هر دسته باید یکسان باشند.

ساخت گل با دستمال کاغذی

مرحله سوم:

در این مرحله از ساخت گل رز با کاغذ رنگی یکی از دسته‌ها را بردارید و مابقی را فعلا کنار بگذارید. حالا مانند تصویر زیر دسته انتخابی را در فواصل کوتاه تا کنید تا جمع شوند. زمانی که شبیه به آکاردئون آن‌ها را از وسط نگه دارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت گلدان با قوطی فلزی و چوب بستنی

[/box]

آموزش گل با دستمال کاغذی

مرحله چهارم ساخت گل رز با کاغذ رنگی:

حالا با استفاده از یک سیم باغبانی شکل به دست آمده را از وسط ببنید.

ساخت گل با دستمال کاغذی

مرحله پنجم:

کار اصلی ساخت گل رز با کاغذ رنگی از این مرحله آغاز می‌شود. در این مرحله کاغذها را از کناره‌های باز کنید و یک دایره بسازید. پس از لایه‌های کاغذ را از هم باز کنید تا شکل زیر به دست آید.

آموزش ساخت گل با دستمال کاغذی

مرحله ششم:

ممکن است شما نیاز به انجام برخی از برش‌های اختیاری داشته باشید تا لبه‌ها را مرتب کنید. برای اینکار با استفاده قیچی لبه‌ها را مرتب کنید.

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

مرحله هفتم آموزش ساخت گل رز با کاغذ رنگی:

در این مرحله اگر به یک گل توپی شکل با حجم متناسب دست یافتید، کارتان خوب پیش رفته است و می‌توانید پروژه مورد نظر را به اتمام برسانید. در غیر این صورت باید تعداد کاغذها را افزایش دهید و از تکه‌های باقی مانده استفاده کنید. همچنین می‌توانید تعداد گل‌های کوچک را افزایش دهید و در نهایت آن‌ها را به هم با گره زدن سیم‌ها، بچسبانید تا یک گل رز بزرگ بسازید. ما در این آموزش این کار را انجام داده‌ایم.

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

مرحله هشتم:

کار اصلی به اتمام رسیده است و حالا چند ریزه کاری اعم از ساقه و برگ و گلدان برای سر و شکل دادن آن باقی مانده است. حالا می‌توانید یک تکه سیم سبز رنگ را به عنوان ساقه به تهِ گل بچسبانید.

ساخت گل رز با کاغذ رنگی

مرحله نهم:

پس از اتمام کار ساخت گل رز با کاغذ رنگی یا همان دستمال کاغذی رنگی، یک یا دو مورد دیگر درست کنید و آن‌ها را با تعدادی برگ سبز داخل گلدان یا سبد قرار دهید.

گل رز با کاغذ رنگی

این می‌تواند یک هدیه بسیار زیبا برای عزیزانتان یا یک گلدان دکوراتیو بر روی میز شما باشد. امیدواریم از این آموزش بسیار ساده و کاربردی نهایت لذت را برده باشید. ممنون از توجه‌تان به این بخش از مجله.

برگرفته شده از: diyncrafts.com

2 دیدگاه برای “نحوه ساخت گل با دستمال کاغذی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.