ساخت گلدان دکوری با استفاده از چسب حرارتی

ساخت کاردستی با چسب حرارتی

در این بخش از هنرهای دستی مجله صورتی‌ها، ساخت کاردستی با چسب حرارتی را آموزش خواهیم داد. در این آموزش گلدان دکوراتیو با استفاده چسب حرارتی را با هم خواهیم ساخت.

ساخت گلدان با چسب حرارتی

ساخت گلدان با چسب حرارتی

صورتی‌ها: استفاده از گلدان‌ها دکوری در زیبایی بخشیدن به دکوراسیون منزل یا اتاق، نقش اساسی دارد. اما برای خرید گلدان‌هایی که صرفا حالت نمایشی و دکوری دارند چقد باید هزینه پرداخت کرد. همه ما می‌دانیم خرید وسایلی که جنبه دکوری دارند نسبت به چیزی که عرضه می‌شود، بسیار بالاست. شما می‌توانید با کمی خلاقیت بسیاری از لوازم بلا استفاده اطرافتان را به وسیله‌های زیبا و کاربردی تبدیل کنید. گلدان‌های کهنه و ساده که بیشتر جنبه بازیافتی دارند در هر منزلی یافت می‌شود فقط کافیست کمی حوصله و خلاقیت خرج کنید تا نتیجه کارتان دوستان و اطرافیان‌تان را متحر سازد.

اگر اهل هنرهای دستی هستید این آموزش را دنبال کنید و با استفاده از گلدان‌های کهنه یا حتی شیشه‌های بازیافتی مربا و مواد غذایی یک گلدان دکوراتیو بسازید و از آن برای زیباسازی دکوراسیون اتاق خودتان استفاده کنید. در دامه با آموزش کاردستی با چسب حرارتی و ساخت گلدان دکوراتیو همراه ما باشید. با ساخت این کاردستی چیزی از دست نخواهید داد. هم سرتان گرم می‌شود هم یک آموزش جالب خواهید آموخت و هم یک شیشه مربا بلا استفاده را به وسیله کاربردی تبدیل کرده‌اید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی با چسب حرارتی

 • شیشه بازیافتی مانند شیشه مربا یا دیگر مواد غذایی یا گلدان‌های شیشه‌ای کهنه و بلا استفاده
 • چسب حرارتی
 • سطح شیشه‌ای برای زیر کار
 • اسپری در رنگ دلخواه

مراحل ساخت گلدان دکوری با چسب حرارتی

پیش از شروع کار اندازه شیشه مورد نظر را محاسبه کنید و یک الگو برای آن ایجاد کنید. برای ادامه شما نیاز به سطح شیشه‌ای دارید تا اشکال هندسی خودتان را بر روی آن‌ها با چسب ایجاد کنید. با استفاده از چسب تفگی اشکال نا متقارن یا هماهنگ بر روی شیشه ایجاد کنید.

ساخت کاردستی با چسب حرارتی

زمانی که چسب بر روی شیشه کاملا خشک شد، آن را از روی شیشه جدا کنید.

ساخت کاردستی با چسب حرارتی

همچنین می‌توانید مانند تصویر زیر از اشکال ساده و خطوط صاف نیز استفاده کنید. خطوط باید به صورت شبکه های متصل به هم باشن. طرح‌های مختلف رو امتحان کنید.

ساخت کاردستی با چسب حرارتی

پس از ایجاد طرح‌های مد نظر، با استفاده از اسپری آن‌ها را رنگ کنید. برای این کار بهتر است از روزنامه یا کاغذ باطله زیر آن استفاده کنید و رنگ را اسپری کنید.

ساخت گلدان با چسب حرارتی

بعد از رنگ آمیزی روکش‎های ساخته شده آن‌ها را دور شیشه‌ها قرار دهید و ابتدا و انتهای آن‌ها را با چسب فیکس کنید.

ساخت گلدان با چسب حرارتی

ساخت گلدان دکوراتیو و کاردستی با چسب حرارتی در اینجا به پایان رسید.

ساخت گلدان دکوراتیو

امیدواریم از آموزش ساخت کاردستی با چسب حرارتی لذت برده باشید.

10 دیدگاه برای “ساخت گلدان دکوری با استفاده از چسب حرارتی

 1. فاطمه گفته:

  دوتا داریم جدیدا اومدن تو مجلہ بہ جمع صورتے ها خوش اومدید شرط می بندم که بهتون خوش بگذره. 🙂

 2. مهنا بانو گفته:

  من میخاستم درست کنم این چسپ حرارتیمون گم شده بود پیداش کردیم این چسب هاش تموم شده بود

 3. بیتا گفته:

  من اومدم درست کنم وقتی رو شیشه طرحشو کشیدم گفتم ولش برای گلدون بدرد نمیخوره اومدم روی خود شیشه یکم لاک صورمه ای زدم بعد روی چسبا رو هم پر از لاک صورمه ای کردم بعد روشو یه عالمه اکریل نقره ای ریختم گذاشتم گوشه ی اتاقم تزیینی خیییلی خوشگل شد خداییش

 4. معصومه گفته:

  بچه ها من درست کردم خشگل شد ولی در مرحله اول چسب هارو نازک روی شیشه نریزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.