آموزش ساخت پد آرایش پاک کن

ساخت پد آرایش پاک کن

صورتی‌ها: نظرتان چیست با استفاده از پدهای آرایش پاک کننده‌ی قابل شست‌وشو به چالش حذف پسماندهای پدهای پاک کننده و یکبار مصرف ملحق شوید؟ هر خانمی که به طور روتین آرایش می‌کند، روزانه یک پد برای پاک کردن آرایش خود استفاده می‌کند و این یعنی ۳۰ پد در ماه، آن هم پدهایی که غیر قابل بازیافت هستند. برای رفع این معضل ما استفاده از از پدهای آرایشی قابل شست‌وشو را پیشنهاد می‌کنیم. اما این پدها را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ ما در این بخش از هنرهای دستی، آموزش ساخت پد آرایش پاک کن را خدمت شما ارائه می‌کنیم.

ساخت پد آرایش پاک کن

ساخت پد آرایش پاک کن

ساخت این پدهای آرایش پاک کن قابل شست و شو، یک مزیت دیگر نیز دارند که می‌تواند هدف طبیعت دوستانه به حساب بیاید. در ساخت این پدها می‌توانید از پارچه‌ها یا حوله‌های قدیمی و کهنه استفاده کنید، که دیر یا زود به عنوان زباله دور انداخته خواهند شد و ممکن است در دامان طبیعت سال‌های سال باقی بمانند. در مورد شست‌وشوی آن‌ها و مصرف آب نگران نباشید. اگر چندین عدد از آن‌ها بسازید، می‌تواند هفته‌ای یکبار به همراه سایر حوله‌های معمولی آن‌ها را در ماشین لباسشویی یا کهنه‌شوی، بشویید و دوباره استفاده کنید. اگر موافق هستید، به سراغ آموزش ساخت آرایش پاک کن برویم.

در ادامه‌ی آموزش، برای ساخت این پدهای آرایشی ابتدا باید، وسایل و ابزار مورد نیاز را فراهم کنید. این موارد را در لیست زیر خدمت شما بیان می‌کنیم.

وسایل مورد نیاز برای آموزش ساخت پد آرایش پاک کن:

ساخت پد آرایش پاک کن

  • حوله یا پارچه‌های حوله‌ای قدیمی
  • شیشه کوچک با درب
  • قلم با جوهر نامرئی
  • قیچی زیگزاگ
  • شامپو بچه (Baby wash)
  • روغن نارگیل
  • روغن معطر (اختیاری)

پس از تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز، مراحل ساخت پد آرایشی را به منظور دوخت یک پد آرایش پاک کن دنبال کنید.

مراحل ساخت پد آرایش پاک کن قابل شست و شو:

مرحله اول:

در ابتدا حوله یا پارچه‌ی مورد نظر را به پشت برگردانید و با استفاده از درب ظرف شیشه‌ای و قلم نامرئی، دایره‌ای بر روی حوله رسم کنید. این کار را تکرار کنید تا ۱۰ تا ۱۵ دایره بکشید.

پد آرایش پاک کن

مرحله دوم:

پس از اینکه دایره‌هایی در اندازه‌ی درب شیشه رسم کردید، باید با استفاده از چرخ خیاطی و با دوخت عادی دور تا دور دایره‌ها را بدوزید. البته دقت داشته باشید که این دوخت باید با یک چهارم فاصله از لبه‌ی دایره به سمت درون، دوخته شود.

ساخت پد آرایش پاک کن

مرحله سوم ساخت پد آرایش پاک کن:

سپس از قسمتی که با قلم نامرئی خط کشیده است، با استفاده از یک قیچی زیگزاگ، دور تا دور دایره را برش دهید و آن را از حوله خارج کنید.

ساخت پد آرایش پاک کن

این کار را بر روی تمام دایره‌های رسم شده انجام دهید.

ساخت پد آرایش پاک کن

مرحله چهارم:

حالا پدهای دایره‌ای شکل شما ساخته شد. اما نمی‌توان از آن‌ها به عنوان پاک کننده آرایش استفاده کرد. برای اینکه بتوان از آن به این منظور استفاده کرد، باید به آن خاصیت پاک کنندگی داد. برای اینکار شما باید شیشه‌ی مورد نظر را با پاک کننده‌ی (شیر پاک کن) مورد علاقه‌ی خود پر کنید یا آن را خودتان بسازید.

برای درست کردن شیر پاک کن خانگی خود، نصف فنجان آب، مقداری شامپو بچه (در حد دو بار فشردن بطری شامپو)، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و دو قطره روغن معطر مد نظر خود را با هم مخلوط کنید. اضافه کردن روغن معطر، اختیاری است، اما باعث ایجاد رایحه‌ی خوشی می‌شود. سپس درب شیشه را محکم ببنید و ظرف را تکان دهید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

معرفی بهترین ریمل‌های ضد آب و نحوه انتخاب آن

[/box]

آموزش پد آرایش پاک کن

مرحله پنجم:

حالا فقط کافی است تا پدهای حوله‌ای خودمان را درون ظرف شیشه‌ای حاوی شیر پاک کن، قرار دهیم. پدهای خود را درون ظرف شیر پاک کن بگذارید و هر زمان لازم شد، یکی از آن‌ها را بردارید و استفاده کنید.

پد آرایش پاک کن قابل شست و شو

یک نکته‌ی کاربردی در مورد روش شست‌وشوی این پدها، این است که بهتر است هفته‌ای یکبار تمام آن‌ها را بشویید و برای اینکار آن‌ها را دورن یک کیسه‌ی توری قرار دهید و به همراه سایر حوله‌ها بشویید. همچنین مطمئن باشید پس از یکبار استفاده، این پدها کثیف نخواهند شد. در این صورت پس از یکبار استفاده می‌توانید با قرار دادن آن درون ظرف شیر پاک کن دوباره از آن استفاده کنید.

ساخت پد آرایش پاک کن

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. با داشتن این پدهای آرایش پاک کن، قدم مثبتی در جهت حفظ محیط زیست برداریم. ممنون از همراهی‌تان

برگرفته شده از: ehow.com

2 دیدگاه برای “آموزش ساخت پد آرایش پاک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.