ساخت پادری با کاموا و ایده‌های مختلف پادری پوم پوم

ساخت پادری با کاموا

وجود پادری‌های فانتزی و زیبا در فضا و دکوراسیون خانه شما بسیار جالب خواهد بود و زیبایی خاصی به منزل خواهد بخشید. ساخت پادری با پوم پوم یکی از ایده‌های مناسب برای رنگ بخشیدن به فضای منزل است. ساخت پوم پوم یک کار بسیار سرگرم کننده و هیجان انگیز می‌باشد که ممکن است هر کسی دوست داشته باشد، حداقل یکی از آن‌ها را برای خود بسازد. پوم پوم توپک‌هایی است که از کاموا ساخته شده است و بسیار جالب هستند. شما می‌توانید برای بسیاری از پروژه‌های فوق العاده زیبا از آن‌ها استفاده کنید. ساخت پادری با کاموا یکی از این ایده‌ها است که می‌توانید در طرح‌ها و اشکال مختلف درست کنید.

ساخت پادری با کاموا

ساخت پادری با کاموا

صورتی‌ها: پوم پوم‌ها در رنگ‌های مختلف و خوش رنگ، باعث ایجاد جلوه‌ی زیبا و شادی می‌شود. ایده‌های مختلفی برای ساخت پادری با کاموا وجود دارد، اما باید پیش از فکر کردن در مورد آن ایده‌ها، یاد بگیرید، چگونه یک پوم پوم با استفاده از کامواهای رنگارنگ بسازید. صفحه‌ها را به سمت پایین اسکرول کنید، تا آموزش ساخت پوم پوم را بخوانید. برای ساخت پوم پوم، چیزهایی که احتیاج دارید به شرح زیر می‌باشد.

وسایل مورد نیاز برای ساخت پادری:

 • کاموا در رنگ‌های دلخواه
 • قیچی تیز
 • دو عدد رول دستمال کاغذی توالت

ساخت پوم پوم با کاموا

برای ساخت پوم پوم با کاموا دو عدد لوله مقوایی (رول دستمال کاغذی توالت) نیاز دارید. طریقه ساخت پوم پوم به این ترتیب است که مانند تصاویر زیر عمل کنید. ابتدا دو لوله مقوایی را با دو انگشت خود محکم نگه دارید و دور تا دور آن را چندین بار با نخ کاموا بپیچانید. پس از اتمام کار مرحله اول، مقداری نخ کاموا ببرید و از میان دو لوله مقوایی دور، نخ‌های پیچانده شده ببنید و در آخر محکم گره بزنید. در پایان کار به وسیله قیچی نخ‌های اطراف را از وسط برش بزنید و به لبه‌های برش خورده نخ کاموا حالت داده و مرتب کنید. با استفاده از این روش، می‌توانید چندین نوع پوم پوم در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف بسازید. دقت کنید، نخ آخری که با آن پوم پوم را گره زدید را نبرید و اجازه دهید، به همان صورت بماند.

ساخت پوم پوم با کاموا

پس از ساخت پوم پوم، به سراغ ساخت پادری با کاموا و پوم پوم می‌رویم. مسئله مهم ساخت این پادری، ایجاد چندین پوم پوم کاموایی با رنگ‌های دلخواه بود که پشت سر گذاشتیم.

ساخت پوم پوم با کاموا

حال کافی است، این پوم پو‌م‌ها را به ترمز فرش فصل کنیم. پس برای ادامه کار، به یک عدد ترمز فرش که عمدتا به شکل مربع یا مستطیل موجود هستند، نیاز داریم.

ساخت پادری با کاموا

حال که تعدادی پوم پوم و یک ترمز فرش تهیه کردید، شروع به طراحیِ نقش پادری کنید و تصمیم بگیرید چه چیزی می‌خواهید طراحی کنید؟ کدام رنگ در کدام قسمت قرار گیرد؟ این مرحله کاملا سلیقه‌ای می‌باشد. طراحی نقش در این مرحله به شما کمک می‌کند، بفهمید کدام رنگ‌ها با هم همخوانی دارند و چه تعداد پوم پوم نیاز دارید، اگر بیشتر نیاز بود، باز هم بسازید. در این آموزش حدود، ۵۰ پوم پوم در اندازه متوسط، به کار برده شده است.

ساخت پادری با پوم پوم

پس از آنکه تصمیم‌گیری کرده و نواقص خود را بر طرف کردید، بهتر است شروع به بافتن کنید. اگر به دقت کرده باشید، متوجه شدید که هنگام ساخت پوم پوم، یک رشته نخ را بر روی آن باقی گذاشتیم. حال در این مرحله می‌توانید با استفاده از رشته‌های باقی مانده آن‌ها را بر روی ترمز فرش، ببنید. نوع گره نیز مهم است، در این مرحله از گره لغزشی استفاده شده است، تا در صورت نیاز به راحتی بتوان آن را جابجا کرد. پس گره کور نزنید.

 ساخت پادری با پوم پوم

به همین راحتی ساخت پادری با کاموا به پایان رسید و شما می‌توانید در هر کجا که مناسب بود از آن استفاده کنید.

ساخت پادری با پوم پوم

حال در زیر چند نمونه از طرح‌ها و ایده‌های مختلف ساخت پادری با کاموا را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

ساخت پادری با کاموا

ساخت پادری با کاموا

به جای استفاده از چند رنگِ مختلف می‌توانید از سه رنگ استفاده کنید، اما باید انتخاب رنگ شما به این ترتیب باشد، یک رنگ خنثی مثل سفید یا مشکی، یک رنگ پرنگ مثل آبی یا قرمز و رنگ سوم شما باید طوری باشد که یک هماهنگی خاصی بین رنگ اول و رنگ دوم شما ایجاد کرده و یک گرادینت تشکیل بدهد. برای مثال اگر رنگ سفید و آبی را انتخاب کردید، رنگ سوم شما که دقیقا در میان این دو رنگ قرار خواهد گرفت، باید تیره‌تر از سفید و روشن‌تر از آبی باشد. به این ترتیب آبی روشن، یک انتخاب درست برای ساخت این پادری پوم پوم است. یا اگر رنگ مشکی و قرمز را انتخاب کردید، دقیقا برعکس قبلی، باید رنگ سوم شما روشن‌تر از مشکی و تیره‌تر از رنگ قرمز باشد، رنگ زرشکی یک انتخاب ایده‌آل برای ایجاد این گرادینت می‌باشد. پس شما چند رنگ انتخاب می‌کنید، به طوری که از روشنایی به سمت تاریکی حرکت می‌کنید. نتایج به دست آمده، واقعاً عالی خواهند بود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

تبدیل پلیور کهنه به دستکش زمستانی

[/box]

ساخت پادری با کاموا

یک ایده دیگر ساخت پادری با کاموا را در شکل بالا مشاهده می‌کنید، این دایره‌های رنگارنگ واقعا چشم نواز است و بسیار جلب توجه می‌کند. برای قسمت بیرونی مانند تصویر زیر می‌توانید از پوم پوم‌های رنگارنگ با اندازه بزرگ و برای قسمت میانی، می‌توانید از پوم پوم‌های ریزتر که اغلب به جای رول دستمال کاغذی، با استفاده از چنگال ساخته می‌شوند، استفاده کنید.

ساخت پادری پوم پوم

پادری‌هایِ به شکل حیوانات، یک ایده‌ی مناسب و جالب دیگر برای ساخت پادری پوم پوم می‌باشد. اغلب پادری‌های قلاب بافی به شکل حیوانات را در بازار مشاهده کرده‌ایم، می‌توانید با تهیه یکی از آن‌ها و برجسته کردن برخی قسمت‌های آن با استفاده از پوم پوم، پادری‌های زیبا و جذاب برای اتاق کودکان بسازید.

به پایان این مقاله و این بخش از هنرهای دستی رسیدیم. شما می‌توانید با استفاده از روش گفته شده در این آموزش، ایده‌های مختلفی برای پادری پوم پوم پیاده سازی کنید و به فضای منزل و اتاق‌تان رنگ ببخشید. ممنون از همراهی شما با این بخش از صورتی‌ها.

منابع آموزش:

thewhoot.com , sayyes.com

11 دیدگاه برای “ساخت پادری با کاموا و ایده‌های مختلف پادری پوم پوم

 1. رانیا گفته:

  خداااای من خیلی خوشملا بخصوص خرسه عه ملدم یکی بیادمنوجم کنع
  موخااااااام

 2. رزا گفته:

  من فقط با رنگ ابي درست کردم ولي خيلي خوب شد ممنون از تيم صورتي ها

 3. شهرزاد گفته:

  من نميتونم با لوله دستمال کاغذي درست کنم اين خودش يه دستگاه مخصوص تو خرازي ها داره

 4. ملینا جونی گفته:

  وای چه خوجمل و cute منم میخوام ♤♤
  منظورتون از پنبه پام پامه¿¿

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.