ساخت موکت چهل تکه با کف‌پوش

ساخت موکت چهل تکه

صورتی‌ها: همیشه برای تغییر در دکور خانه روش‌های ساده و فوق‌العاده‌ای وجود دارد که شاید در نظر اول چندان جالب نباشند. استفاده از موکت چهل تکه با شکل خاص یکی از این روش‌ها است که فضای دکور خانه یا اتاق را متحول می‌کند. شما نیز اگر به دنبال ایجاد تحول در فضای دکوراسیون اتاقتان هستید این موکت‌ها را انتخاب کنید. در بازار این موکت‌ها موجود هستند اما پیدا کردن ترکیب رنگ مورد نظر در سایز و قیمت مناسب کار آسانی نیست. شما با دنبال کردن این آموزش می‌توانید به راحتی یک موکت چهل تکه آن‌هم با کف‌پوش‌ها یا موکت‌های بدون استفاده و دور ریختنی برای خودتان بسازید. در این بخش از هنرهای دستی، آموزش ساخت موکت چهل تکه با تکه‌های دور ریختنی را برای شما آماده کرده‌ایم.

ساخت موکت چهل تکه

ساخت موکت چهل تکه

این که طرح و شکل موکت به چه ترتیبی باشد کاملا سلیقه‌ای است و موکت آموزش داده شده در این بخش تنها یک ایده از هزاران شکل هندسی قابل ساخت است. البته برای اینکه بتوانید این موکت را بسازید باید از پازل تانگرام کمک بگیرید. این پاز به شما کمک می‌کند تا طرح‌های مختلفی را بسازید و تکه‌های موکت را با مقیاس بزرگترِ اجزای این پاز برش دهید و به راحتی در کنار هم قرار دهید. برای ساخت این موکت چهل تکه از برخی ابزارهای خاص استفاده شده است و فقط دقت کنید بریدن موکت کف پوش یا تکه‌های فرش و موکت نیاز به ابزارهای دقیق دارد و کار با این ابزارهای دقت زیادی می‌خواهد. حواستان باشد به خودتان آسیب نزنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت موکت چهل تکه:

برای ساخت موکت چهل تکه به چند تکه موکت، کف‌پوش در رنگ‌های مختلف، یک سطح سخت برای برش مثل تخته برش، کاتر، چسب برزنتی، ماژیک برای علامتگذاری و خط کش نیاز است. حالا به سراغ مراحل ساخت این موکت جذاب می‌رویم.

مراحل آموزش ساخت موکت چهل تکه:

برای ساخت موکت چهل تکه این مراحل را به تریت و با دقت طی کنید.

مرحله اول:

در ابتدا تمام اجزای پازل تانگرام را بر روی یکی از کف‌پوش‌ها یا موکت‌ها با مقیاس دلخواه بکشید. حتما از خط کش استفاده کنید و اشکال را با دست نکشید.

ساخت موکت چهل تکه

مرحله دوم آموزش ساخت موکت چهل تکه:

حالا با استفاده از کاتر با دقت تمام اشکال رسم شده را برش دهید. دقت کنید برش‌ها دقیق باشند تا در مرحله مونتاژ دچار مشکل نشوید.

ساخت موکت چهل تکه

مرحله سوم:

حالا نمونه بزرگ شده پازل تانگرام در اختیار شما است. می‌توانید به راحتی هر کدام از اجزا را در رنگ مورد نظر برش دهید. در این آموزش این مراحل برای هفت رنگ از کف‌پوش تکرار شده است. می‌توانید برای کشیدن شکل پشت کف‌ پوش‌ها از کف پوش بریده شده کمک بگیرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ساخت پادری با کاموا و ایده‌های مختلف پادری پوم پوم

[/box]

ساخت موکت چهل تکه

مرحله چهارم:

حالا شما ۷ تکه رنگ مختل از اجزای پازل تانگرام را در اختیار دارید و چه چیزی بهتر از پازل بازی! حالا زمان آن است که کمی سرگرم شوید. برای اینکار تمام تکه‌های کف پوش بریده شده را در چند شکل مختلف روی زمین بچینید تا به شکل دلخواهتان برسید. اگر بعد از رسیدن به شکل دلخواه یک عکس از موکت بگیرید، کارتان راحت‌تر می‌شود.

ساخت موکت چهل تکه

مرحله آخر آموزش ساخت موکت چهل تکه:

در این مرحله باید تکه‌های طرح مورد نظرتان را با چسب برزنتی به یکدیگر بچسبانید. برای اینکار موکت را با دقت برگردانید و به تمام اتصالات چسب‌های بلند بزنید.

ساخت موکت چهل تکه

موکت چهل تکه به این ترتیب آماده شد.

ساخت موکت چهل تکه

این آموزش نیاز به کمی حوصله و دقت دارد تا دوباره‌کاری در آن رخ ندهد. اگر کمی دقت داشته باشید می‌توانید طرح زیبایی را بسازید. امیدواریم این آموزش مورد پسند علاقه‌مندان به هنرهای دستی قرار گرفته باشد. ممنون از همراهی‌تان.

برگرفته شده از: instructables.com

4 دیدگاه برای “ساخت موکت چهل تکه با کف‌پوش

  1. رانیا گفته:

    اره تینا منم یادمه یادش بخیر واقعاچه روزایی بودنا هیچوق یادم نمیرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.