آموزش ساخت زیر قابلمه ای چوبی

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

صورتی‌ها: در آموزش‌های گذشته نحوه‌ی ساخت زیر قابلمه‌ای پارچه‌ای را آموختید. در این بخش ساخت زیر قابلمه ای چوبی را خدمت شما آموزش می‌دهیم. زیر قابلمه‌ای وسیله‌ای بسیار پرکاربردی در آشپزخانه است که به شما اجازه می‌دهید به راحتی ظروف داغ و گرم خود مانند قوری یا قابلمه را بدون اینکه از سوختن سفره یا میز غذاخوری بترسید، به راحتی به سفره بیاورید.

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

این پروژه علاوه بر اینکه یک وسیله‌ی کاربردی و مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد، بسیار ساده و کم هزینه بوده و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. برای دست کردن آن به وسایل خیلی گران قیمتی نیاز نیست. حلقه‌های چوبی یکی از وسایل مورد نیاز در ساخت زیر قابلمه ای چوبی است. این حلقه‌های چوبی را می‌توانید در فروشگاه‌های پلاسکو تهیه کنید. در این آموزش حدود ۵۰ عدد از این حلقه‌های چوبی استفاده شده است. قیمت هر کدام از این حلقه‌ها چیزی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان است. علاوه‌بر حلقه‌های چوبی به مقداری کاموا نیاز است که اکثر اوقات در منزل پیدا می‌شود. قیچی و چسب از دیگر وسایل مورد نیاز  است که ممکن است در طول ساخت این کاردستی مورد نیاز باشد.

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

پس از اینکه ابزار و وسایل مورد نیاز را تهیه کردید، ادامه‌ی آموزش را دنبال کنید تا در سریع‌ترین زمان این زیر قابلمه‌ای ساده و پرکاربرد را بسازید.

مراحل ساخت زیر قابلمه ای چوبی:

این مراحل را به ترتیب طی کنید تا زیر قبلمه‌ای زیبا برای خود بسازید.

مرحله اول:

پس از تهیه وسایل مورد نیاز، اولین مرحله برای ساخت زیر قابلمه ای چوبی این است که بسته‌های حلقه چوبی‌تان را باز کنید و همه‌ی آن‌ها را روی میز بریزید و با ساختن طرح‌های مختلف در اولین قدم سعی کنید یک شکل جالب طراحی کنید. اگر ایده‌ی خاصی به ذهن‌تان نرسید می‌توانید طرح مستطیلی کاملا ساده‌ای را در نظر بگیرید. شما می‌توانید هر طرح دلخواهی را اجرا کنید چرا که روش کار ثابت است.

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

مرحله دوم ساخت زیر قابلمه ای چوبی:

بعد از اینکه فرم و طرح خود را در نظر گرفتید، حلقه‌‌های چوبی را به همان شکل بر روی میزکار بچینید. پس از آن باید با استفاده از نخ کاموا حلقه‌ها را به یکدیگر متصل کنید. برای این کار باید از کامواهای کوچک استفاده کنید. توجه داشته باشید اتصال‌ها را بهتر است مانند تصویر زیر به صورت طولی یا عرضی انجام دهید. بهتر است کاموا را کمی بیشتر از چیزی که مورد نیاز است برش دهید تا به راحتی بتوانید گره بزنید. همچنین دقت داشته باشید که تمام گره‌ها در یک سمت زده شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت حلقه دستمال سفره

[/box]

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

مرحله سوم آموزش زیر قابلمه ای چوبی:

بعد از اینکه حلقه‌های چوبی هر ردیف یا ستون را به هم متصل کردید، باید هر ستون یا هر ردیف را به ستون یا ردیف کناری خود متصل کنید. با وجود اینکه در این آموزش بین هر حلقه گره زده شده است. اما برای محکم کاری چند قطره چسب روی هر گره بزنید.

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

پس از خشک شدن چسب‌ها، صفحه یا همان زیر قابلمه‌ای چوبی را برگردانید تا محل گره‌ها به سمت میز باشد.

ساخت زیر قابلمه ای چوبی

حالا می‌توانید زیر قابلمه ای چوبی خودتان را استفاده کنید. همانطور که در طول آموزش گفته شد. شما می‌توانید طرح‌های جالب‌تر و خلاقانه‌تری ایجاد کنید. چرا که روش کار تا پایان ساخت آن ثابت است. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

برگرفته شده از: dreamgreendiy.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.